Справа № 2-3396/10
У Х В А Л А
10 грудня 2010 року Суддя Центрально-Міського райсуду міста Кривого Рогу Черкасенко Т.Г, розглянув позовну заяву ОСОБА_3 до ОСОБА_4 в інтересах неповнолітньої ОСОБА_5, треті особи: держнотаріус Першої Криворізької державної нотаріальної контори, КП ДОР „Криворізьке бюро технічної інвентарізації” про визнання частково недійсними свідоцтв про право на спадщину за законом та визнання недійсними свідоцтв про право власності на ? нерухомого майна та визнання прав власності на ? житлових приміщень, земельної ділянки, грошових внесків в порядку спадкування за законом, суд –
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_3 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_4 в інтересах неповнолітньої ОСОБА_5, треті особи: держнотаріус Першої Криворізької державної нотаріальної контори, КП ДОР „Криворізьке бюро технічної інвентарізації” про визнання частково недійсними свідоцтв про право на спадщину за законом та визнання недійсними свідоцтв про право власності на ? нерухомого майна та визнання прав власності на ? житлових приміщень, земельної ділянки, грошових внесків в порядку спадкування за законом.
Але, згідно ст. 114 ЦПК України позови, що виникають з приводу нерухомого майна, пред,являються за місцезнаходженням майна або основної його частини.
Але, як вбачається з позовної заяви ОСОБА_3 просить суд визнати за нею право власності ? частину спадкового майна : квартиру АДРЕСА_1, вартість якої становить 39 911 грн, яка знаходиться в Центрально-Міському районі м. Кривого Рогу, а також на дерев,яний каркас з господарчими спорудами вартістю 42997 грн. та земельну ділянку, вартістю 53172, 75 грн, які знаходяться в Жовтневому районі м. Кривого Рогу.
Таким чином, основна частина спадкового майна , вартість якого складає всього 96 169,75 грн знаходиться в Жовтневому районі м. Кривого Рогу, а тому позов повинен бути пред.явлений за місцем знаходження зазначеного майна.
Згідно п. 4 ч. 3 ст. 121 ЦПК України заява повертається у випадку, коли: справа не підсудна цьому суду.
Оскільки основна частина спадкового майна про визнання права власності на яке просить позивач знаходиться в Жовтневому районі м. Кривого Рогу, а позовна заява подана до Центрально-міського районного суду м. Кривого Рогу, тому вона не підсудна цьому суду і повинна бути повернута позивачу.
Керуючись ст.109, 121 ЦПК України, -
У Х В А Л И В :
Повернути ОСОБА_3 позовну заяву ОСОБА_3 до ОСОБА_4 в інтересах неповнолітньої ОСОБА_5, треті особи: держнотаріус Першої Криворізької державної нотаріальної контори, КП ДОР „Криворізьке бюро технічної інвентарізації” про визнання частково недійсними свідоцтв про право на спадщину за законом та визнання недійсними свідоцтв про право власності на ? нерухомого майна та визнання прав власності на ? житлових приміщень, земельної ділянки, грошових внесків в порядку спадкування за законом, оскільки вона не підсудна Центрально-міському районному суду міста Кривого Рогу.
Ухвалу може бути оскаржено до апеляційного суду Дніпропетровської області.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п’яти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга подається апеляційному суду через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення.
Суддя
- Номер: 6/296/297/21
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-3396/10
- Суд: Корольовський районний суд м. Житомира
- Суддя: Черкасенко Тетяна Григорівна
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 01.09.2021
- Дата етапу: 01.09.2021