Судове рішення #12549755

                                                   № 2-а-   1746   /10Копія       

                   П О С Т А Н О В А  

        І М Е Н Е М    У К Р А Ї Н И              

    06 грудня     2010 року   Решетилівський районний суд Полтавської області у складі:  

          головуючого – судді -       Беркути Л.Г.,  

   розглянувши в порядку скороченого  провадження в приміщення Решетилівського районного суду, адміністративну справу за позовом   ОСОБА_1   до управління Пенсійного фонду України в Решетилівському районі Полтавської області про визнання відмови протиправною та зобов’язання провести нарахування і виплату підвищення до пенсії, як «дитині війни» за період з   24 травня 2010 року по 24 листопада 2010 року   , -  

 

          В С Т А Н О В И В :  

  24 листопада  2010 року позивач   звернувся   до суду з адміністративним позовом до Управління Пенсійного фонду в Решетилівському районі, у якому просить визнати відмову відповідача щодо виплати йому  щомісячної державної соціальної допомоги в розмірі 30 відсотків мінімальної пенсії за віком протиправною, зобов’язати відповідача здійснити нарахування цієї допомоги у розмірі 30 відсотків мінімальної пенсії за віком та забезпечити   йому   виплату за період  із   24 травня 2010 р. по 24 листопада 2010р.  

Відповідач надав заперечення на позов та просив у задоволенні позову відмовити.  

Судом встановлено, що позивач має статус «Дитини війни», що підтверджується   пенсійним посвідченням НОМЕР_1   ., тому відповідно до ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» має право на підвищення до пенсії в розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком, яке у зазначеному розмірі не виплачується, що суперечить ст..6, 22, 46, 64 Конституції України.  

Враховуючи, що держава взяла на себе обов’язок  щодо виплати «Дітям війни» 30% доплати до пенсії  та поклала виконання цього обов’язку  на центральні органи виконавчої влади – Пенсійний  фонд України, який діє через свої місцеві органи, що входять в систему його органів, але вони не вчинили належних дій для нарахування цих коштів та їх виплати, вважаю, що вони не виконали своїх повноважень без поважних причин.  

Відповідно до приписів ч.2 ст. 46  ЗУ «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», суми пенсії, що не отримані  з вини органу, що призначає і виплачує пенсію, виплачується за минулий час без обмеження будь-яким строком. Виходячи з того, що предметом оскарження є неправомірність дій відповідача щодо нездійснення нарахування підвищення до пенсії та її виплаті в повному обсязі, ці позовні вимоги нерозривно пов’язані  між собою, а тому немає підстав для обмеження позовних вимог позивача будь яким строком.  

Згідно практики Європейського суду з прав людини неспроможність держави виконувати свої зобов’язання не є підставою для відмови в задоволенні позову.  

Оскільки будь-яким іншим законом, крім ЗУ «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», мінімальний розмір пенсії не встановлений, приходжу до висновку про відсутність правових підстав для застосування будь-якої іншої величини, ніж встановлена названим законом, для розрахунку підвищення до пенсії позивачу, як дитині війни.  

На підставі викладеного, керуючись ст..ст. 64, 124, 152 Конституції України, ст..ст. 3,6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», ст..28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», ч.2 ст.71, ч.3 ст.94, ст..183-2, ч.1 ст.256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -        

  ПОСТАНОВИВ:  

Позов   ОСОБА_1   задовольнити .  

  Визнати відмову Управління Пенсійного фонду України в Решетилівському районі  Полтавської області щодо перерахунку та виплати   ОСОБА_1   щомісячної соціальної допомоги, як дитині війни, відповідно до ст.. 6 ЗУ «Про соціальний захист дітей війни» у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком протиправною.  

  Зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в Решетилівському району Полтавської області здійснити  перерахунок пенсії   ОСОБА_1   з підвищенням її на 30% мінімальної пенсії за віком виходячи з розміру  встановленого ч. 1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та провести відповідні виплати за період   з 24 травня  2010 року по 24 листопада 2010  року   з врахувавши раніше проведених виплат.  

  Постанова суду винесена в порядку скороченого провадження підлягає негайному виконанню .  

Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Решетилівський районний суд Полтавської області, шляхом подання апеляційної скарги в 10-ти денний строк з моменту отримання копії постанови.  

Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.  

 

Суддя:                               підпис

З оригіналом:                    вірно

Голова Решетилівського

районного суду :                                   Л.Г.Беркута                          

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація