ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"19" листопада 2010 р. Справа № 2а-3805/10/0970
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:
Судді Біньковської Н.В.
розглянувши у скороченому провадження адміністративну справу за позовом Головавтотрансінспекції в особі територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області до Приватного підприємства «Асгард»про стягнення фінансових санкцій в сумі 1700,00 грн.,-
ВСТАНОВИВ:
Головавтотрансінспекція в особі територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області звернулася в суд з адміністративним позовом до Приватного підприємства «Асгард»про стягнення фінансових санкцій в сумі 1700,00 грн.
Позовні вимоги мотивує тим, що працівниками територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Івано-Франківській області 02.03.2010 року складено акт №177374 про проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час надання послуг з перевезення вантажу Приватного підприємства «Асгард», під час якої виявлено відсутність у водія ОСОБА_1 ліцензійної картки та належно оформленого дорожнього листа (відсутня відмітка про проходження передрейсового медичного огляду водія). Начальником територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Івано-Франківській області щодо Приватного підприємства «Асгард»20.04.2010 року винесено постанову №094623 про застосування фінансових санкцій на суму 1700 грн. за порушення, передбачені ст. 48 Закону України “Про автомобільний транспорт”.
29.10.2010 року судом винесено ухвалу про відкриття скороченого провадження по даній адміністративній справі. Ухвалу разом із копією позовної заяви та доданими до неї документами направлено відповідачу.
06.11.2010 року на адресу суду повернулося рекомендоване повідомлення з відміткою про отримання матеріалів справи відповідачем. Заперечення проти позову чи заяву про визнання позову відповідач суду не подав.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши та оцінивши подані докази, суд прийшов до висновку про обґрунтованість позовних вимог, а тому позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що згідно довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Приватне підприємство «Асгард»10.01.2005 року зареєстроване Калуською районною державною адміністрацією Івано-Франківської області.
Під час проведення перевірки 02.03.2010 року державними інспекторами територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області було виявлено порушення вимог законодавства про автомобільний транспорт ПП «Асгарт»під час надання послуг з перевезення вантажу згідно накладної №42473 від 01.03.2010 року, Фредлайнер FLPN д.н.з НОМЕР_1, що належить ПП «Асгарт», а саме: виявлено відсутність у водія ліцензійної картки та належно оформленого дорожнього листа, про що зазначено в акті перевірки.
20.04.2010 року начальником територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Івано-Франківській області винесено постанову №094623 про застосування до ПП «Асгарт»фінасових санкцій на суму 1700 грн. за порушення, передбачені абз.3 ч.1 ст. 60 Закону України “Про автомобільний транспорт”.
Вказані фінансові санкції відповідачем не сплачені.
Відповідно до п.1 постанови Кабінету Міністрів України № 1190 від 08.09.2004 року “Про утворення Головної державної інспекції на автомобільному транспорті” урядовим органом державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті, що діє у складі Мінтрансзв'язку і йому підпорядковується, є головна державна інспекція на автомобільному транспорті (Головавтотрансінспекція). Згідно з п. 3 Постанови Кабінету Міністрів України від 08.11.2006року №1567 “Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті” органами державного контролю на автомобільному транспорті є Головавтотрансінспекція, її територіальні управління в областях, Автономній Республіці Крим в містах Києві та Севастополі.
Стаття 6 Закону України “Про автомобільний транспорт” N 2344-III від 05.04.2001р. встановлено, що урядовий орган державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті здійснює державний контроль за недопущенням надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів автомобільними перевізниками, які не одержали відповідної ліцензії та ліцензійних карток на транспортні засоби, що при цьому використовуються, який здійснюється на автостанціях, автобусних зупинках, у місцях посадки та висадки пасажирів, на стоянках таксі, у місцях навантаження та розвантаження вантажних автомобілів.
Державному контролю підлягають усі транспортні засоби українських та іноземних перевізників, що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів та вантажів на території України.
У ст.1 Закону України “Про автомобільний транспорт” передбачено, що автомобільний перевізник –це фізична або юридична особа, яка здійснює на комерційній основі чи за власний кошт перевезення пасажирів чи вантажів транспортними засобами.
Автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються вантажні перевезення. Зокрема, в ч.2 ст. 48 Закону України “Про автомобільний транспорт” N 2344-III від 05.04.2001р. зазначено, що такими документами для юридичної особи, що здійснює вантажні перевезення, є: для автомобільного перевізника –ліцензія та документ, що засвідчує використання транспортного засобу на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України; для водія –посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, дорожній лист, товарно-транспортна накладна або інший, визначений законодавством документ на вантаж, інші документи, передбачені законодавством України.
В статті 1 даного Закону зазначено, що дорожній лист –це документ встановленого зразка для визначення та обліку роботи транспортного засобу.
Відповідно до п.11.1 Наказу Міністерства транспорту України №363 від 14.10.97 року “Про затвердження Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні” основними документами на перевезення вантажів є товарно-транспортні накладні та дорожні листи вантажного автомобіля. Залежно від виду вантажу та його специфічних властивостей до основних документів додаються інші (ветеринарні, санітарні та якісні-сертифікати, свідоцтва, довідки, паспорти тощо), що визначається правилами перевезень зазначених вантажів. Дорожній лист вантажного автомобіля є документом, без якого перевезення вантажів не допускається.
В ст.48 Закону України “Про автомобільний траспорт” передбачено, що у випадку, коли юридична особа здійснює вантажні перевезення на договірних умовах, або коли вона здійснює вантажні перевезення для власних потреб, то в обох випадках у водія повинен бути наявний дорожній лист.
Статтею 60 Закону України N 2344-III від 05.04.2001р. передбачено, що за порушення законодавства про автомобільний транспорт, зокрема, за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, до автомобільних перевізників застосовується штраф у розмірі ста неоподаткованих мінімумів доходів громадян.
Від імені центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту розглядати справи про стягнення у вигляді штрафів за порушення, викладені у цій статті, мають право посадові особи урядового органу державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті.
У відповідності до п. 28 Постанови Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 року №1567 “Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті” фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій.
Як вбачається з матеріалів справи, відповідачем здійснювалися вантажні перевезення на договірних умовах, а тому водій зобов"язаний здійснювати вантажні перевезення в такому випадку, зокрема, за наявності ліцензійної картки та належно оформленого дорожнього листа. А відповідно до листа територіального управління Головавтотрансінсекції в Івано-Франківській області від 26.10.2010р. ПП «Асгарт»отримало ліцензію АБ №153646 на право провадження господарської діяльності щодо надання послуг з перевезення вантажів автомобільним транспортом 25.05.2005 року, однак на момент перевірки у водія була відсутня ліцензійна картка, яка повинна містити реєстраційні дані ліцензії та транспортного засобу, а також належно оформлений дорожній лист.
Таким чином, до відповідача правомірно застосовано штрафні санкції на суму 1700 грн. за порушення, передбачені абз.3 ч.1 ст. 60 Закону України “Про автомобільний транспорт” відповідно до постанови №094623 від 20.042010 року, винесеної начальником територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Івано-Франківській області. 12.05.2010 року згідно поштового відправлення відповідачем отримано копію постанови про застосування до нього фінансових санкцій. Дана постанова протягом 10 днів з дня її винесення відповідачем не оскаржена.
Добровільно сума застосованих фінансових санкцій відповідачем не сплачена, а тому підлягає стягненню в судовому порядку.
Таким чином, суд приходить до висновку, що позовні вимоги позивача є обгрунтованими, а позов таким, що підлягає до задоволення.
Відповідно до ч.1 ст.256 Кодексу адміністративного судочинства України постанова суду прийняті в порядку скороченого провадження виконуються негайно.
На підставі ст.124 Крнституції України, керуючись ст. 60 Закону України "Про автомобільний транспорт", ст.ст.183-2, 256 КАС України суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути в дохід Державного бюджету на рахунок №31110106700002, УДК в м. Івано-Франківську, код платежу 21081100, МФО-836014, код одержувача –20568100 з ПП «Асгарт»(код ЄДРПОУ 10001797958) фінансові санкції в с умі 1700 (одна тисяча сімсот) гривень 00 копійок за постановою про застосування фінансових санкцій №094623 від 20.04.2010 року.
Постанову суду звернути до негайного виконання.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Постанова набирає законної сили в порядку та строки встановлені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Біньковська Н.В.