ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без розгляду
"22" листопада 2010 р. Справа № 2a-3676/10/0970
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі колегії суддів:
Головуючого судді Біньковської Н.В.; суддів Грицюка П.П., Могили А.Б.,
при секретарі Кривун О.О.
за участю:
позивача –ОСОБА_1,
представника відповідача та третьої особи –Грома А.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Міністра оборони України, третя особа на стороні відповідача, яка не заявляє самостійних вимог на предмет в/ч А1349 про визнання наказу № 02757 від 04.11.1994 року незаконним та зобов'язання вчинення дій, -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернувся в суд із адміністративним позовом до Міністра оборони України, третя особа на стороні відповідача, яка не заявляє самостійних вимог на предмет в/ч А1349 про визнання наказу № 02757 від 04.11.1994 року незаконним та зобов'язання вчинення дій.
01.11.2010 року на адресу суду надійшло клопотання представника відповідача про залишення позовної заяви без розгляду, оскільки позивачем пропущено строки звернення до суду.
В судовому засіданні представник відповідача та третьої особи вказане клопотання підтримав.
Позивач проти заявленого клопотання заперечив і пояснив, що причинами незвернення до суду про визнання наказу №02757 від 04.11.1994 року незаконним тривалий час, є те, що з оскаржуваним наказом він не ознайомлений. Вказав, що про існування наказу №02757 від 04.11.1994 року дізнався ще на час його прийняття.
Частиною 2 статті 5 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.
Відповідно до вимог ст.99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Згідно частин 2, 3 статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів. Для звернення до адміністративного суду у справах щодо прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби встановлюється місячний строк.
Статтею 100 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Предметом оскарження у справі, що розглядається, є наказ Міністра оборони України № 02757 від 04.11.1994 року, на підставі якого позивача призначено на посаду юрисконсульта військової частини 21771, що підтверджується копією військового квитка НОМЕР_1, поданої позивачем.
Із змісту позову та матеріалів справи слідує, що позивач дізнався про даний наказ у 1994 році, коли був призначений на вищевказану посаду.
Суд не визнає поважними наведені позивачем причини пропуску строку звернення до суду із позовною заявою, оскільки з часу прийняття наказу Міністра оборони України № 02757 від 04.11.1994 року до дати звернення позивача з адміністративним позовом до суду пройшло близько 16 років. За цей час у позивача була реальна можливість звернутися до суду із позовом за захистом своїх прав та інтересів.
За таких обставин, суд вважає, що адміністративний позов поданий позивачем із пропущенням строків звернення до суду, підстав для поновлення зазначеного процесуального строку немає.
З огляду на вказане суд приходить до висновку, що адміністративний позов підлягає залишенню без розгляду.
На підставі наведеного, керуючись статтями 5, 99, 100, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Міністра оборони України, третя особа на стороні відповідача, яка не заявляє самостійних вимог на предмет в/ч А1349 про визнання наказу № 02757 від 04.11.1994 року незаконним та зобов'язання вчинення дій - залишити без розгляду.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п’яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Ухвала набирає законної сили в порядку та строки встановлені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Головуючий суддя Біньковська Н.В.
Суддя Грицюк П.П.
Суддя Могила А.Б.