ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"24" листопада 2010 р. Справа № 2a-3950/10/0970
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого –судді Біньковської Н.В.,
при секретарі судового засідання Прут Ю.А.,
за участю:
представника позивача Логажевської М.Б.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом Контрольно-ревізійного управління в Івано-Франківській області до Головного управління регіонального розвитку та будівництва Івано-Франківської обласної державної адміністрації про надання дозволу на проведення позапланової виїзної ревізії, -
ВСТАНОВИВ:
Контрольно-ревізійне управління в Івано-Франківській області звернулося в суд з позовом до Головного управління регіонального розвитку та будівництва Івано-Франківської обласної державної адміністрації про надання дозволу на проведення позапланової перевірки окремих фінансових питань фінансово-господарської діяльності відповідача за період з 01.02.2010 по завершальний звітний період 2010 року, терміном на 15 робочих днів з 15.11.2010 по 03.12.2010 року.
Позовні вимоги позивач мотивує тим, що на його адресу надійшло доручення Головного КРУ України від 04.11.2010 року № 08 –18/2474, яким зобов»язано на виконання доручення Міністра Кабінету Міністрів Толстоухова А.В. від 15.10.2010 року №40167/3/1 та відповідно до п.3 Плану організації виконання Указу Президента України від 10.02.2010 року №145 «Про оголошення територій міста Калуша та сіл Кропивники і Сівка-Калуська Калуського району Івано-Франківської області зоною надзвичайної екологічної ситуації»провести контрольні заходи у розпорядників бюджетних коштів, що забезпечують здійснення заходів, пов»язаних з ліквідацією наслідків надзвичайної екологічної ситуації. Зазначив, що кошти, які були виділені з державного бюджету на здійснення заходів, пов»язаних з ліквідацією наслідків надзвичайної екологічної ситуації, спрямовані в Головне управління регіонального розвитку та будівництва Івано-Франківської ОДА. Оскільки, на виконання п.2.14 Плану контрольно-ревізійної роботи Головного КРУ України на перший квартал позивачем в березні-квітні 2010 року проводилась планова виїзна перевірка відповідача, то зазначена перевірка можлива лише в позаплановому порядку. В зв’язку з такими обставинами позивач просить надати дозвіл на проведення ревізії відповідача.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги уточнила та просить надати дозвіл на проведення позапланової виїзної ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності відповідача за період з 01.02.2010 року по завершений звітний період 2010 року, терміном на 15 робочих днів з 25.11.2010 року по 15.12.2010 року.
Представник відповідача в судове засідання не з’явився, хоча був належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи.
Суд, заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню, з таких підстав.
В судовому засіданні встановлено, що 04.11.2010 року на адресу Контрольно-ревізійного управління в Івано-Франківській області надійшов лист Головного КРУ України від 04.11.2010 року № 08 –18/2474 яким, на виконання доручення Міністра Кабінету Міністрів України від 15.10.2010 року №40167/1-10до листа Адміністрації Президента України від 12.10.2010 року №03-01/2367 щодо стану виконання завдань, визначених Указом Президента України від 10.02.2010 року №145 «Про оголошення територій міста Калуша та сіл Кропивники і Сівка-Калуська Калуського району Івано-Франківської області зоною надзвичайної екологічної ситуації»та відповідно до п.3 Плану організації виконання зазначеного Указу доручено включити до Плану контрольно-ревізійної роботи КРУ в Івано-Франківській області на четвертий квартал 2010 року та починаючи з 15.11.2010 року провести контрольні заходи у розпорядників бюджетних коштів, що забезпечують здійснення заходів, пов»язаних з ліквідацією наслідків надзвичайної екологічної ситуації.
Згідно п. 2 ст. 8 Закону України «Про державну контрольно –ревізійну службу в Україні»від 26 січня 1993 року № 2939 –12 контрольно –ревізійні управління в областях виконують певні функції, в тому числі проводять у підконтрольних установах ревізії фінансово –господарської діяльності, використання і збереження фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильності визначення потреби в бюджетних коштах та взяття зобов’язань, стану і достовірності бухгалтерського обліку та фінансової звітності.
Для виконання зазначеної функції контрольно –ревізійним управлінням в областях відповідно ст. 10 Закону України «Про державну контрольно –ревізійну службу в Україні»надається право проводити відповідні перевірки.
Порядок проведення перевірок визначений ст. 11 Закону України «Про державну контрольно –ревізійну службу в Україні».
Відповідно до статті 11 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні», позаплановою виїзною ревізією вважається ревізія, яка не передбачена в планах роботи органу державної контрольно-ревізійної служби і проводиться у разі надходження доручення щодо проведення ревізій у підконтрольних установах від Кабінету Міністрів України, органів прокуратури, державної податкової служби, Міністерства внутрішніх справ України, Служби безпеки України, в якому містяться факти, що свідчать про порушення підконтрольними установами законів України, перевірку додержання яких віднесено законом до компетенції органів державної контрольно-ревізійної служби.
Оскільки до Головного КРУ України надійшло відповідне доручення Міністра Кабінету Міністрів України, Головне КРУ України листом від 04.11.2010 року №08-18/2474, в межах своїх повноважень визначених ст. 4 Закону України «Про державну контрольно –ревізійну службу в Україні», надало відповідне доручення позивачу для проведення контрольних заходів у розпорядників бюджетних коштів, що забезпечують здійснення заходів, пов»язаних з ліквідацією наслідків надзвичайної екологічної ситуації.
Відповідно до п. п. 6, 11 ст. 11 Закону України «Про державну контрольно –ревізійну службу в Україні»позапланова виїзна ревізія може здійснюватися лише за наявності підстав для її проведення на підставі рішення суду. Позапланова виїзна ревізія підконтрольної установи не може проводитися частіше одного разу на квартал. Тривалість позапланової виїзної ревізії не повинна перевищувати 15 робочих днів.
Враховуючи, що позивачем листом від 04.11.2010 року №08-18/2474 отримано доручення Головного КРУ України для перевірки контрольних заходів у розпорядників бюджетних коштів, які забезпечують здійснення заходів, пов»язаних з ліквідацією наслідків надзвичайної екологічної ситуації на території м.Калуша та сіл Кропивник, Сівка-Калуська Калуського району Івано-Франківської області і таку перевірку можливо здійснити тільки при проведені позапланової виїзної ревізії, суд приходить до висновку, що необхідно надати дозвіл позивачу для проведення позапланової виїзної ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності відповідача та встановити термін проведення такої ревізії з урахуванням строків набрання постановою суду законної сили.
На підставі ст.124 Конституції України, керуючись статтею 11 Закону України “Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні”, ст.ст. 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити частково.
Надати контрольно –ревізійному управлінню в Івано-Франківській області дозвіл на проведення позапланової виїзної ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності Головного управління регіонального розвитку та будівництва Івано-Франківської обласної державної адміністрації за період з 01.02.2010 року по завершальний звітний період 2010 року, терміном на 15 робочих днів, починаючи з дня вступу постанови суду в законну силу.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб’єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбаченому частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п’ятиденного строку з моменту отримання суб’єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Постанова набирає законної сили в порядку та строки встановлені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Біньковська Н.В.
Постанова складена в повному обсязі 25.11.2010 року.