Судове рішення #12567800

                                                                                                     справа № 2а-1078/10

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

01 грудня 2010 року                           Шевченківський районний суд м. Львова

в складі: головуючої - судді              Білінської Г.Б.  

         при секретарі                           Морганюк Ю.Є.                    

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Львові справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до управління ДАІ ГУМВС України у Київській області про скасування постанови, -

              у с т а н о в и в :

22.06.2010 р. ОСОБА_1 звернувся до суду із позовом до управління ДАІ ГУМВС України у Київській області, в якому просить скасувати постанову про адміністративне правопорушення та закрити провадження у справі.

Позивач обґрунтовує позовні вимоги тим, що він 02.11.2009р., керуючи транспортним засобом марки «Опель Астра», державний номер НОМЕР_1, рухаючись на 34 км. автодороги  Київ-Чоп, зупинився на вимогу інспектора Бородянського  взводу ДПС УДАІ ГУМВС України в Київській області Свириденка О.С., постановою якого його було притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 122 КУпАП та  оштрафовано на 255 грн. Вважає дану постанову не обгрунтованою з тих підстав, що не порушував правил дорожнього руху. Зокрема, зазначає, що коли він рухався по автодорозі Київ-Чоп здійснив обгін поодинокого транспортного засобу, що рухався із швидкістю менше 30 км./год.  відповідно до ч.2 глави 34 Правил дорожнього руху України. Жодних доказів його винуватості у вчиненні правопорушення  інспектором ДАІ до протоколу долучено не було. З огляду на викладене, вважає, що постанова в справі  про адміністративне правопорушення підлягає скасуванню, а справа - закриттю.          

В судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримав, посилаючись на обставини, викладені в позовній заяві, просить поновити йому строк на оскарження постанови у справі про адміністративне правопорушення, оскільки такий був пропущений у зв’язку із несвоєчасним одержанням  її копії та  позов задовольнити в повному обсязі.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився, хоча був належним чином повідомлений про дату, час і місце судового розгляду, про причини неприбуття не повідомив. У відповідності до положень ч. 4 ст. 128 КАС України суд вважає за можливе провести розгляд справи та постановити рішення у відсутності представника відповідача на підставі наявних в справі доказів.

Заслухавши пояснення позивача, з'ясувавши обставини, на які він посилається як на підставу своїх вимог, дослідивши докази, суд дійшов висновку, що позов підлягає  задоволенню з таких мотивів.

Судом встановлено, що постановою серії АІ № 108342 від 02 листопада 2009 року позивача було притягнуто до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 122 КУпАП та накладено на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 255 грн.

В згаданій постанові зазначено, що ОСОБА_1 02 листопада 2009 р. на 34 км. автодороги Київ-Ковель керуючи автомобілем марки «Опель Астра», д.н.з. НОМЕР_1, здійснив обгін транспортного засобу перетнувши лінію розмітки 1.1, відповідальність за що передбачена ч. 1 ст. 122 КУпАП.  

Згідно ч. 1 ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами по справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку

орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про

адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосується забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

          Винуватість ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення встановлено інспектором ДАІ тільки на підставі протоколу про адміністративне правопорушення, інші докази з тих, що передбачені ст. 251 КУпАП, відсутні.  

       З пояснень позивача даних в судовому засіданні вбачається, що він діяв у відповідності до Правил дорожнього руху України.

Згідно ч.2 ст. 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень, обов'язок доказування правомірності свого рішення, дій чи бездіяльності покладається на відповідача.

В судове засідання представник УДАІ ГУМВС України у Київській області не з'явився, крім того не представив суду достатніх та належних доказів в підтвердження правомірності оскаржуваної постанови, не надав документів, які стали підставою для прийняття рішення про притягнення до відповідальності позивача.

Згідно ст. 293 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді скарги на постанову по справі про адміністративне правопорушення перевіряє законність і обґрунтованість винесеної постанови і приймає зокрема, рішення про скасування постанови і закриття справи.

Пунктом 1 ст. 247 КУпАП передбачено, що провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.

За наведених обставин суд вважає, що винуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 122 КУпАП не доведена,  прийняте рішення про притягнення його до адміністративної відповідальності є необґрунтованим, за відсутності достатніх даних про вчинення правопорушення, відповідно постанова серії АІ № 108342  від 02.11.2009 р. підлягає скасуванню, а провадження у справі про адміністративне правопорушення - закриттю за відсутністю складу правопорушення.

           Згідно ст. 289 КУпАП   скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови. В разі пропуску зазначеного строку з поважних причин цей строк за заявою особи, щодо якої винесено постанову, може бути поновлено органом (посадовою особою), правомочним розглядати скаргу.

          Враховуючи те, що позивач просить суд поновити йому строк на оскарження постанови про накладення на нього адміністративного стягнення через несвоєчасне її отримання, та відсутність відомостей про вручення її позивачеві, суд приходить до висновку, що строк на оскарження постанови пропущено позивачем з поважних причин та такий слід поновити.      

Оцінюючи зібрані по справі докази в їх сукупності, суд приходить до висновку, що позов підставний та підлягає до задоволення.

Керуючись ст.ст. 7-11, 14, 69-71, 86, 128, 159, 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, ст.ст. 247, 251, 289, 293 КУпАП, суд, -

п о с т а н о в и в:

позов задовольнити.

Поновити ОСОБА_1 строк на оскарження постанови у справі про адміністративне правопорушення.

Скасувати постанову серії АІ № 108342 від 02 листопада 2009 року, винесену інспектором Бородянського  взводу ДПС УДАІ ГУМВС України в Київській області Свириденком О.С. про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 122 КУпАП і накладення на нього адміністративного стягнення у виді штрафу в розмірі 255 гривень, а провадження у справі закрити за відсутністю складу адміністративного правопорушення.

       Постанова остаточна та оскарженню не підлягає.

                   Суддя                                                                             Білінська Г.Б.                             Г.Б. Білінська

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація