Справа № 2-10520/10
З А О Ч Н Е Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 листопада 2010 року м. Мелітополь Мелітопольський міськрайонний суд Запорізької області у складі:
головуючого – судді: Марущенко М.В.,
при секретарі: Бєгушевій Л. В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ІІІ особи – Сектору громадянства імміграції реєстрації фізичних осіб Мелітопольського МВ УМВС України в Запорізькій області про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом про визнання ОСОБА_2 таким, що втратив право користування житловим приміщенням.
В обґрунтування позову позивачка посилається на те, що вона є власницею будинку №АДРЕСА_1. В цьому будинку також зареєстрований її колишній чоловік – ОСОБА_2. Але з січня 2010 року, після розірвання шлюбу, відповідач не мешкає в цьому будинку. Після розірвання шлюбу, 19.01.2010 року позивачка з відповідачем склала договір про поділ майна подружжя, завірений нотаріально, згідно якого відповідач зобов’язався виписатися з будинку до 20.02.2010 року, але до теперішнього часу він не знявся з реєстрації. Речей ОСОБА_2 у вказаному будинку не залишилося. Позивачка вказує, що вирішити спір у добровільному порядку не можливо. А у зв’язку з тим, що відповідач залишається зареєстрованим у вказаному будинку, позивачка не може здійснювати у повній мірі свої права як власника, тому позивачка просить визнати відповідача таким, що втратив право користування житловим приміщенням у будинку №АДРЕСА_1, у зв’язку з відсутністю відповідача без поважних причин в спірній квартирі більш ніж шість місяців.
Відповідач ОСОБА_2 в судове засідання не з’явився, по невідомій суду причині, про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином через оголошення в засобах масової інформації, тому суд вважає можливим розглянути справу у заочному порядку, згідно вимог ст.224 ЦПК України.
Вивчивши матеріали справи, суд вважає позов таким, що підлягає задоволенню в повному обсязі з наступних підстав.
Згідно вимог ст. 71 ЖК України, право користування житлом зберігається за тимчасом відсутнім громадянином протягом шести місяців.
Як встановлено в судовому засіданні, позивачка зареєстрована та проживає в б.№АДРЕСА_1 (а.с.11,17). Як видно з довідки голови Костянтинівської сільської ради (а.с.22), відповідачі не мешкає в спірному будинку з 23.01.2010 року.
Таким чином, у судовому засіданні було встановлено, що відповідач дійсно без поважних причин не проживає у будинку №АДРЕСА_1 більш, ніж шість місяців, і є підстави визнати його таким, що втратив право користування житловим приміщенням за вказаною адресою.
Виходячи з вищевикладеного та керуючись ст. ст. 71, 72 ЖК України, ст. ст. 10, 60, 212, 213, 214, 215 ЦПК України, ст. 71 ЖК України, суд
В И Р І Ш И В
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ІІІ особи – Сектору громадянства імміграції реєстрації фізичних осіб Мелітопольського МВ УМВС України в Запорізькій області про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням – задовольнити.
Визнати ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, таким, що втратив право користування будинком №АДРЕСА_1.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя Мелітопольського
міськрайонного суду М. В. Марущенко