Судове рішення #12574764

                                                                      Справа № 2-7731

                                                        2010 рік                                                        

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М  У К Р А Ї Н И

17 листопада 2010 року Ворошиловський районний суд м. Донецька у складі:

головуючого: судді Князькова В.В.

при секретарі: Щукіній О.В.,

за участю: позивачки ОСОБА_1,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Донецьку справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням, суд -

ВСТАНОВИВ:

Позивачка ОСОБА_1 28.10.2010 року звернулася до суду з даним позовом до відповідачів, посилаючись на наступні обставини: на   підставі Договору купівлі-продажу квартири від 28 жовтня 2003 р., нею у власність була придбана квартира під номером 35, що знаходиться у будинку АДРЕСА_2 Вказаний договір 28.10.2003 р. був посвідчений приватним нотаріусом Донецького міського нотаріального округу Мікулою А.Б. та зареєстрований в реєстрі за № 587.

Належне їй право власності на зазначену квартиру було зареєстровано у реєстрі прав власності на нерухоме майно, що підтверджується відповідним витягом № 2822285 від 13.02.2004 р.

Пунктом 9 Договору купівлі-продажу квартири було передбачено, що "квартира, що відчужується, буде повністю звільнена Продавцями (в тому числі будуть виписані особи, які в ній мешкають) до (п'ятнадцятого) листопада 2003 року".

На момент укладення договору купівлі-продажу в зазначеній квартирі була зареєстрована відповідач ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка після продажу квартири звільнила її від своїх речей та виїхала з неї, однак в порушення умов договору, не знялася з реєстрації за вказаною вище адресою.

Зазначає, що на   протязі усього часу після виїзду з квартири і до сьогодні відповідач в ній не проживала, деякий час знаходилась за межами країни — у Греції, але точна адреса її місця проживання їй не   відома.

Також зазначає, що витрати на оплату комунальних послуг здійснюються нею.

Згідно ст. 71 ч. 1 Житлового кодексу УРСР при тимчасовій відсутності наймача або членів його сім'ї за ними зберігається жиле приміщення лише протягом шести місяців, а згідно ст. 72 цього кодексу визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням внаслідок відсутності цієї особи понад встановлені строки, провадиться в судовому порядку.

Ст. 383 Цивільного кодексу України передбачено, що власник квартири має право використовувати помешкання для власного проживання та проживання членів своєї сім'ї.

Ст. 3 Сімейного кодексу України визначає сім'ю як спільне проживання осіб, що пов'язані спільним побутом та мають взаємні права та обов'язки.

Таким чином, оскільки відповідач у спірній квартирі не проживає більше шести місяців, не оплачує плату за користування жилим приміщенням і комунальні послуги, не несе інших витрат по утриманню спірної квартири та не приймає участь у спільному побуті, не є членом її сім'ї, він        вважається таким, що втратив право користування нею.

Просила визнати ОСОБА_2 такою, що втратила право користування квартирою АДРЕСА_2

Позивачка в судовому засіданні надала пояснення аналогічні викладеним у позовній заяві, просила позов задовольнити.

Відповідачка в судове засідання не з’явилася, належним чином повідомлена про час та місце розгляду справи.

Суд, заслухавши пояснення позивачки, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Згідно зі ст.71 ЖК України при тимчасовій відсутності наймача або членів його сім»ї за ними зберігається жиле приміщення протягом шести місяців. Якщо наймач або члени його сім»ї були відсутні з поважних причин понад шість місяців, цей строк за заявою відсутнього може бути продовжено наймодавцем, а в разі спору – судом .

Згідно зі ст.163  ЖК України у разі  тимчасовій  відсутності наймача або членів його сім'ї
за  ними зберігається займане жиле приміщення у випадках і в межах строків,  установлених  ч.1,  п.п.  1 і 5 ч.3 і ч.4 ст. 71 цього Кодексу.

Тимчасова відсутність   наймача   та  членів  його  сім'ї  не звільняє  їх  від  виконання  обов'язків за договором найму жилого приміщення.

Як встановлено в судовому засіданні, ОСОБА_1, на   підставі Договору купівлі-продажу квартири від 28 жовтня 2003 р., є власницею квартири АДРЕСА_1. Вказаний договір 28.10.2003 р. був посвідчений приватним нотаріусом Донецького міського нотаріального округу Мікулою А.Б. та зареєстрований в реєстрі за № 587 (а.с.9).

Належне їй право власності на зазначену квартиру було зареєстровано у реєстрі прав власності на нерухоме майно, що підтверджується відповідним витягом № 2822285 від 13.02.2004 р.(а.с.10).

Відповідно до довідки №57 від 29.01.2008 року ОСОБА_1 дійсно зареєстрована за адресою: АДРЕСА_2 з 09.08.1989 року.

Свідок ОСОБА_4, в судовому засіданні підтвердила факт не проживання відповідача у зазначеній квартирі.

Вказані докази в їх сукупності приводять суд до висновку щодо відсутності відповідача в спірній квартирі без поважних причин понад 6 місяців та є підставою для визнання його таким, що втратив право користування житловим приміщенням відповідно до вимог ст.71 ЖК України. В судовому засіданні не здобуто доказів, що свідчать про те, що причини відсутності відповідача на спірній жилплощі понад 6 місяців є поважною, та що він відносився до спірного житла як до свого постійного місця проживання.

На підставі ст.ст.71, 72 ЖК України та керуючись ст.ст. 213-215, 224, 226 ЦПК України, суд-

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням – задовольнити.

Визнати ОСОБА_2 такою, що втратила право користування квартирою АДРЕСА_3

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Апеляційного суду Донецької області через даний суд протягом 10 днів з дня проголошення рішення.

Рішення надруковано в нарадчій кімнаті в одному примірнику.

Суддя Ворошиловського районного суду

м. Донецька                                                                                                                   Князьков В.В.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація