Судове рішення #12578997

                                        Справа № 2-1393/10

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ    УКРАЇНИ

    17 грудня 2010 року                             м. Кіровське

Кіровський міський суд Донецької області у складі:

головуючого – судді             Назаренко Г.В.

при секретарі                 Крамар В.М.

за участю відповідачки         ОСОБА_1,    

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду справу за позовом Відкритого акціонерного товариства «Донецкьобленерго» в особі Харцизьких електричних мереж до ОСОБА_1 про стягнення збитків за актом про порушення правил користування електричною енергією побутовим споживачем, -

ВСТАНОВИВ:

    17 листопада 2010 року Відкрите акціонерне товариство «Донецкьобленерго» в особі Харцизьких електричних мереж (далі – ВАТ «Донецкьобленерго») звернулось до суду з зазначеним позовом до ОСОБА_1 з тих підстав, що відповідачка є споживачкою електричної енергії за адресою: АДРЕСА_1, яка порушила правила користування електричною енергією для населення, що виразилось у використанні штучного нуля, монтуванні контуру заземлення в залі, про що 12 грудня 2007 року контролерами Харцизьких електричних мереж було складено акт № 000293, на підставі якого здійснене нарахування суми збитків відповідно до п.53 Правил користування електричною енергією для населення на суму 9.500,26 грн. У зв’язку з тим, що вказана сума не погашена відповідачкою до теперішнього часу позивач просить стягнути з неї суму збитків в судовому порядку.

    Представник позивача в судове засідання не з»явився, про час і місце судового розгляду сповіщений належним чином, надав письмову заяву, в якій підтримав позовні вимоги повністю, просив справу розглянути за його відсутності (а.с.22).

    Відповідачка позов не визнала і суду пояснила, що не допускала порушень правил користування електричною енергією, акт підписала її дочка, оскільки боялась, що до квартири буде припинена подача електричної енергії. Разом з тим, нею оплачено по акту 2.255,52 грн., що підтвердила наданими суду квитанціями.

    Заслухавши пояснення відповідачки, дослідивши письмові докази, суд вважає, що позов підлягає задоволенню частково.

    Відносини з приводу постачання фізичним особам електричної енергії регулюються ст. ст.24-27 Закону України «Про електроенергетику», Правилами користування електричною енергією для населення, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 26 липня 1999 року № 1357 з наступними змінами та доповненнями (далі – Правила), Методикою визначення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачами правил користування електричною енергією, затвердженою постановою НКРЕ 4 травня 2006 року № 562 із змінами, внесеними згідно з постановою НКРЕЕ № 154 від 8 лютого 2007 року (далі – Методика).

    Відповідно до ст.26 Закону України «Про електроенергетику» споживання електричної енергії можливо лише на підставі договору з енергопостачальником. Споживач енергії несе відповідальність за порушення умов договору з енергопостачальником та Правил згідно із законодавством України.

    На підставі п.48 Правил споживач несе відповідальність згідно із законодавством за порушення правил користування електричною енергією, розкрадення електричної енергії у разі самовільного підключення до електромереж і споживання електричної енергії без приладів обліку.

    Згідно п.53 Правил в редакції, що діяла станом на час складання актів про порушення Правил користування електричною енергією побутовим споживачем, у разі виявлення представником енрегопостачальника порушення споживачем правил користування електричною енергією, у тому числі фактів розкрадання електричної енергії, складається акт, який підписується представником енергопостачальника та споживачем. Один примірник акта вручається споживачу, другий залишається у енергопостачальника. Споживач має право внести до акта свої зауваження. У разі відмови споживача від підпису в акті робиться позначка про відмову. Акт вважається дійсним, якщо його підписали три представники енрегопостачальника. На підставі акта енрегопостачальник має право відключити споживача від електропостачання, а також визначити величину збитків, завданих йому протиправними діями споживача. Розмір завданих енергопостачальнику збитків розраховується відповідно до оформленого акта про виявлення порушення за добовою величиною розрахункового споживання електричної енергії за кількість днів з дня останнього контрольного зняття представником енрегопостачальника показань чи технічної перевірки приладу обліку до моменту усунення порушення за тарифами (цінами) для населення, що діяли у період, за який нараховується розмір збитків, але не більше терміну позовної давності. Розмір відшкодування збитків, заподіяних енергопостачальнику внаслідок користування електричною енергією, обчислюється відповідно до методики, затвердженої НКРЕ.

    Методика зі змінами, внесеними згідно з постановами НКРЕ від 8 лютого 2007 року застосовується в разі виявлення таких порушень ПКЕЕН, як використання «штучного нуля», що призвело до споживання  необлікованої електричної енергії.

    Відповідно до п.2.2 Методики обсяг електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення ПКЕЕ  (Wно, кВт·год.), розраховується на підставі акта порушень,  який складається відповідно до передбаченої ПКЕЕ процедури.

    Розрахунок обсягу та вартості необлікованої електричної енергії здійснюється:  за тарифами для споживачів відповідної групи та класу напруги, які діяли під час порушення споживачем ПКЕЕ; за величиною розрахункового добового споживання електричної енергії (Wдоб, кВт·год.); за кількістю днів, протягом яких споживання електричної енергії здійснювалося з порушенням вимог ПКЕЕ (Д, день) (п.2.3 Методики).

Згідно п. 3.6 Методики у разі виявлення у споживача порушень, зазначених у підпункті 7 пункту 3.1 Методики добовий обсяг споживання електричної енергії (Wдоб) визначається за формулою 2.7 Методики - Wдоб.с.п. = Pс.п · tвик.с.п · Кв.      

    Судом встановлено, що відповідачка ОСОБА_1 є споживачкою електричної енергії за адресою: АДРЕСА_1, що підтверджується копією відкритого на її ім’я особового рахунку (а.с.6 зв.)

    12 грудня 2007 року  представниками Шахтарських РЕМ ВАТ „Донецькобленрего” під час перевірки дотримання відповідачем Правил користування електричною енергією для населення у присутності члена сім»ї відповідачки виявлено порушення правил користування електричної енергії, а саме використання штучного полю з метою безоблікового споживання електричної енергії, виявити яке при проведенні контрольного огляду не змогли, додатково змонтований контур заземлення в залі, нуль на розетці вигорівшій, і нуль на проводі в струмових слідах , про що було складено акт № 000293  про порушення Правил користування електричною енергією побутовим споживачем від 12 грудня 2007 року (далі – Акт). Акт підписаний трьома представниками енергопостачальника та членом сім»ї відповідачки (а.с.5).

    Акт розглянуто комісією РЕМ по розгляду актів про порушення ПКЕЕ побутовими споживачами 13 грудня 2007 року. Комісія у складі трьох уповноважених представників прийшла до висновку, що Акт складений у відповідності з вимогами п.53 Правил. Протокол засідання комісії № 1284 від 13 грудня 2007 року містить в собі розрахунок по Акту із зазначенням потужності, тарифу, часів, днів (а.с.7).

Сума збитків за порушення правил користування електричною енергією відповідачем склала  9.500,26 грн. (а.с.6).

Як вбачається з матеріалів справи, добова величина розрахункового споживання електричної енергії (Wдоб) розрахована на підставі формули 2.7 Методики, при розрахунку  вартості не облікованої електроенергії враховувались тарифи, що діяли в період, за який розраховувався розмір вартості не облікованої електричної енергії,  остання технічна перевірка дотримання правил користування електричної енергії позивачем до 12 грудня 2007 року провадилась 12 грудня 2004 року. Таким чином, розрахунок спричинених збитків за вищевказаним актом позивачем зроблений у відповідності з вказаною Методикою за 1095 днів відповідно до дати виявлення порушення, тобто в межах терміну позовної давності.

Згідно наданих суду квитанцій про оплату боргу за актом від 12 грудня 2007 року відповідачкою сплачений борг на загальну суму 2.255,52 грн.

    Сума матеріальних збитків, яка не погашена на день розгляду справи судом, становить 7.244,74 грн. (9.500,26 грн. – 2.255,52 грн.), а тому підлягає стягненню з відповідачки в судовому порядку.

    Відповідно до ч.1 ст.88 ЦПК України у зв»язку із частковим задоволенням позову підлягають присудженню з відповідачки на користь позивача понесені ним і документально підтверджені судові витрати  пропорційно до розміру задоволених позовних вимог, що складаються з судового збору в розмірі 72,45 грн. та витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в розмірі 120 грн.

    Відповідно до  ст.26 Закону України «Про електроенергетику», п.48, 53 Правил користування електричною енергією для населення, пунктів 2.1.7, 2.2, 2.7, 3.6 Методики визначення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачами правил користування електричною енергією зі змінами від 8 грудня 2007 року, керуючись ст.ст.60, 88, 213-215, 224 ЦПК України, суд, -

ВИРІШИВ:

    Позов задовольнити частково.

    Стягнути з ОСОБА_1 на користь Відкритого акціонерного товариства «Донецкьобленерго» в особі Харцизьких електричних мереж збитки за актом № 000293 про порушення Правил користування електричною енергією побутовим споживачем від 12 грудня 2007 року в розмірі 7.244 (семи тисяч двохсот сорока чотирьох)  гривень 74 копійок, судовий збір в розмірі 72 (сімдесяти двох) гривень 45 копійок, витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в розмірі 120 (ста двадцяти) гривень, а всього стягнути 7437 (сім тисяч чотириста тридцять сім) гривень 19 копійок.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

На рішення суду позивачем може бути подано апеляційну скаргу до Апеляційного суду Донецької області через Кіровський міський суд Донецької області протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

   

    Суддя:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація