Судове рішення #1258437446

04.09.2024                                                                            

справа № 642/5798/23

провадження № 1-кс/642/2689/24

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 вересня 2024 року                                                      м. Харків

Слідчий суддя Ленінського районного суду м. Харкова ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши клопотання старшого слідчого в особливо важливих справах Другого слідчого відділу (з дислокацією у м. Харкові) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого в м. Полтаві ОСОБА_3 , погоджене з прокурором Харківської обласної прокуратури ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до речей і документів по матеріалам досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №62023170020001357 від 08.07.2023 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.5 ст.27, ч.3 ст.28, ч.3 ст.368, ч.3 ст.368 ч.3 ст.307 КК України,-

ВСТАНОВИВ:

До слідчого судді надійшло клопотання, в якому слідчий просить надати тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, з можливістю вилучення оригіналів або завірених належним чином копій документів, а саме до матеріалів кримінального провадження №12024226300000011 від 09.02.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.309 КК України, що перебувають у володінні  ІНФОРМАЦІЯ_1 , що розташований за адресою:  АДРЕСА_1 .

В обґрунтування клопотання зазначено, що організована група осіб, до складу якої входять працівники ІНФОРМАЦІЯ_2 та цивільні особи, займаються збутом особливо небезпечною психотропною речовини, а також з метою особистого збагачення, вимагають та отримують неправомірну вигоду від осіб, які беруть участь у незаконному обігу наркотичних засобів та психотропних речовин.

Також в ході досудового розслідування встановлено, що 09.02.2024 о 18:01 18:01 за адресою: АДРЕСА_2 , членом організованої злочинної групи ОСОБА_5 , який на той час обіймав посаду старшого дільничного офіцера поліції ІНФОРМАЦІЯ_3 , з метою штучного завищення показників службової діяльності, за наявною інформацією, був здійснений збут наркотичного засобу ОСОБА_6 , 1989 р.н., та подальше вилучення у нього такого наркотичного засобу в порядку, передбаченому КПК України.

За фактом виявлення та вилучення у ОСОБА_6 наркотичного засобу ІНФОРМАЦІЯ_4 розпочате кримінальне провадження № 12024226300000011 від 09.02.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.309 КК України.

Слідчий вказує, що інформація та документи, про тимчасовий доступ до яких йдеться у клопотанні, перебувають (можуть перебувати) у володінні  ІНФОРМАЦІЯ_1 , що розташований за адресою:  АДРЕСА_1 , перебувають матеріали кримінального провадження №12024226300000011 від 09.02.2024, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.309 КК України, які необхідні для встановлення фактичних даних щодо обставин виявлення та вилучення у ОСОБА_6 наркотичного засобу, свідків даної події та інших обставин.

Відповідно до ч. 1 ст. 132 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються на підставі ухвали слідчого судді або суду, за винятком випадків, передбачених цим Кодексом.

Тимчасовий доступ до речей і документів згідно ч. 1 ст. 159 КПК України полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Відповідно до ст. 162 КПК України до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах належать, у тому числі, відомості, які можуть становити лікарську таємницю.

В інший спосіб, окрім як проведення тимчасового доступу, отримати вказану інформацію та документи не надається можливим.

Прокурор та слідчий в клопотанні просили розглянути його за їх відсутності.

Слідчий суддя, дослідивши матеріали клопотання, приходить до наступного висновку.

Відповідно до ч. 1ст. 131 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.

Пунктом 5, 6 ч. 2ст. 131 КПК України передбачені такі види заходів забезпечення кримінального провадження, як тимчасовий доступ до речей і документів і тимчасове вилучення майна.

Згідно ч. 2ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Як зазначено у ч.1 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Відповідно до ст. 160 КПК України, сторони кримінального провадження мають право звернутись до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів.

У частині другій зазначеної статті вказано,

У клопотанні зазначаються:

1) короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з яким подається клопотання;

2) правова кваліфікація кримінального правопорушення із зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність;

3) речі і документи, тимчасовий доступ до яких планується отримати;

4) підстави вважати, що речі і документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;

5) значення речей і документів для встановлення обставин у кримінальному провадженні;

6) можливість використання як доказів відомостей, що містяться в речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, у випадку подання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю;

7) обґрунтування необхідності вилучення речей і документів, якщо відповідне питання порушується стороною кримінального провадження.

У відповідності з ч. 5, 6 ст. 163 КПК України, слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; а також доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

З матеріалів кримінального провадження вбачається, що існує обґрунтована підстава щодо вчинення кримінального правопорушення, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження; потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого та завдання, для виконання якого слідчий звертається із клопотанням, може бути виконане.

Інформація, про тимчасовий доступ до якої заявлено клопотання, перебуває у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , що розташований за адресою:  АДРЕСА_1 , і ці дані самі по собі, а також в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, а інакше ці дані отримати неможливо.

Разом тим, відповідно до п. 7 ч. 2 ст. 160 КПК України слідчим не обґрунтовано необхідність тимчасового вилучення оригіналів документів, що містяться у кримінальному провадженні, у зв`язку з чим суд не вбачає вагомих підстав для вилучення оригіналів зазначених у клопотанні документів.

Слідчий суддя вважає за можливе надати органу досудового розслідування дозвіл на тимчасовий доступ лише для ознайомлення з матеріалам справи, виготовлення їх копій.

Таким чином, вищезазначені обставини дають суду підстави для висновку про наявність передбачених ст. 132, ч. 5 ст. 160 та ч. 6 ст. 163 КПК України підстав для часткового задоволення клопотання слідчого.

На підставі викладеного і керуючись ст.ст. 132160162163 КПК України, слідчий суддя, -

УХВАЛИВ:

Клопотання старшого слідчого в особливо важливих справах Другого слідчого відділу (з дислокацією у м. Харкові) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого в м. Полтаві ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів по матеріалам досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №62023170020001357 від 08.07.2023 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.5 ст.27, ч.3 ст.28, ч.3 ст.368, ч.3 ст.368 ч.3 ст.307 КК України – задовольнити частково.

Надати дозвіл слідчим Другого слідчого відділу (з дислокацією у м. Харкові) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у м. Полтаві ОСОБА_3 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 тимчасовий доступ до речей і документів у ІНФОРМАЦІЯ_5 , до матеріалів кримінального провадження № 12024226300000011 від 09.02.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.309 КК України, з можливістю вилучити завірені належним чином копії.

Строк дії ухвали - 2 місяці з дня її постановлення.

Ухвала оскарженню не підлягає.


Слідчий суддя                                            ОСОБА_1





Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація