Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #1258457518

Справа №339/373/24

12

2-о/339/34/24








Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И


04 вересня 2024 року м. Болехів .                


Болехівський міський суд Івано-Франківської області в складі:

головуючого - судді Головенко О. С.

секретаря судового засідання Латик В.Є.

       розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду справу за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа: Головне управління пенсійного фонду України в Івано-Франківській області про встановлення факту належності правовстановлюючого документу,-

                                       в с т а н о в и в:

       22 серпня 2024року ОСОБА_1 звернулася з заявою, в якій просить встановити факт належності правовстановлюючого документу - диплому, в якому неправильно вказано її прізвище та ім`я, що необхідно для призначенні пенсії.

       Заявлені вимоги обгрунтовує тим, що після одруження змінила прізвище ОСОБА_2 на ОСОБА_3 . У 2024 році отримавш інвалідність у зв`язку з захворюванням, звернулася до ГУ ПФУ в Івано-Франківській області про оформлення пенсії по інвалідності внаслідок загального захворювання відповідно до ЗУ « Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування».

       ПФУ призначено пенсію, але не враховано до трудового стажу навчання у Львівському середньому професійно-технічному училищі №26 з 01 вересня 1988 року до 28 червня 1991 року за професією « ОСОБА_4 -складальник», оскільки у дипломі її прізвище та ім`я (російською мовою) вказано ОСОБА_5 , що суперечить свідоцтву про народження та паспорту, де прізвище та ім`я вказано ОСОБА_6 .

       Внести зміни до до диплому неможливо, оскільки вказаний заклад ліквідовано. Згідно довідки №34 від 13 червня 2024 року виданої Державним навчальним закладом «Львівське вище професійне училище інформаційно-комп`ютерних технологій» який є правонаступником навчального закладу підтверджується її навчання у ПТУ №26 м.Львова з 01 вересня 1988 року до 28 червня 1991 року.

Заявниця в судове засідання не з`явилася, подала заяву, в якій просить розгляд вказаної справи проводити без її участі, заявлені вимоги підтримує в повному обсязі та просить їх задоволити (а.с.15).

Такі дії не суперечать вимогам ст. 211 ЦПК України.

Представник заінтересованої особи в судове засідання не з`явився, надав пояснення, в якому вказує, що УПФУ в Івано-Франківській області не приймалося рішення про відмову у призначенні пенсії за віком та вважає необхідним встановлення даного факту (а.с.17-18).

Згідно ч.1 ст.223 ЦПК України, неявка у судове засідання будь-якого учасника справи за умови, що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті.

Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що заява підлягає до задоволення з наступних підстав.

Так, відповідно до вимог законодавства, факти що мають юридичний характер - це факти, з якими закон пов`язує виникнення, зміну або припинення правовідносин.

У статті 315 ЦПК України наведено перелік, які саме факти можуть бути встановленні в судовому порядку, проте він не є вичерпним. Вказана норма передбачає встановлення фактів, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.

Згідно п.6 ч.1 ст. 315 ЦПК України, суд розглядає справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім`я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з прізвищем, ім`ям, по батькові, прізвищем, місцем і часом народження цієї особи, вказаними у свідоцтві про народження або в паспорті.

Як передбачено п. 1 Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення» № 5 від 31.03.1995, в порядку окремого провадження розглядаються справи про встановлення фактів, якщо: згідно з законом такі факти породжують юридичні наслідки, тобто від них залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав громадян; чинним законодавством не передбачено іншого порядку їх встановлення; заявник не має іншої можливості одержати або відновити загублений чи знищений документ, який посвідчує факт, що має юридичне значення; встановлення факту не пов`язується з наступним вирішенням спору про право.

На підставі свідоцтва про укладення шлюбу встановлено, що заявник ОСОБА_1 народилася ІНФОРМАЦІЯ_1 та після одруження змінила прізвище з « ОСОБА_2 » на « ОСОБА_3 » (а.с.6).

Згідно паспортних даних заявник вказана ОСОБА_1 (а.с.4).

З свідоцтва про народження прізвище та ім`я заявника « ОСОБА_6 » (а.с.8).

Водночас, з диплому НОМЕР_1 від 28 червня 1991 року вбачається, що такий виданий на ім`я " ОСОБА_7 " (а.с.7).

Згідно довідки №34 від 13 червня 2024 року виданої Державним навчальним закладом «Львівське вище професійне училище інформаційно-комп`ютерних технологій» який є правонаступником Львівського середнього професійно-технічного училища №26 підтверджується навчання заявниці у ПТУ №26 м.Львова з 01 вересня 1988 року до 28 червня 1991 року за професією «Слюсар-складальник» ; в наказі про випуск зроблено запис як ОСОБА_8 (а.с.7).

Таким чином, в суді здобуто достатньо доказів того, що заявнику належить зазначений правовстановлюючий документ – диплом Львівському середньому професійно-технічному училищі №26.

Оскільки виправити допущену помилку щодо прізвища та імені заявника у вказаному дипломі в позасудовому порядку неможливо, внаслідок чого заявник не може реалізувати своє право на соціальне забезпечення, досягши соціального пенсійного віку, то суд приходить до висновку про встановлення належності зазначеного правовстановлюючого документу заявнику, а тому заява підлягає до задоволення.

Відповідно до вимог ч.7 ст. 294 ЦПК України судові витрати заявнику не відшкодовуються.

З врахуванням наведеного, керуючись ст. 293-294, 315, 319 ЦПК України, суд,

                                               У Х В А Л И В:

Заяву задоволити.

Встановити факт належності ОСОБА_9 ,  ІНФОРМАЦІЯ_2 правовстановлюючого документу: диплому А №849939 від 28 червня 1991 року виданого Львівським середнім професійно-технічним училищем №26, в якому неправильно зазначено прізвище та ім`я " ОСОБА_5 ", замість правильного " ОСОБА_6 ".

       Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення до Івано-Франківського апеляційного суду через Болехівський міський суд.    

Найменування та ім`я сторін, їх місцезнаходження та проживання:

ОСОБА_1 – еєстраційний номер облікової картки платників податків НОМЕР_2 , місце проживання АДРЕСА_1 .

       Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківської області - місцезнаходження вул. С.Стрільців, 15 м. Івано-Франківськ Івано-Франківської області,

код ЄДРПОУ 20551088.


     Суддя                                              Головенко О.С.


































Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація