Судове рішення #12589370

Справа №2-а-4490

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ     УКРАЇНИ

20  грудня  2010 року  Суддя Ленінського районного суду  м. Донецька Принцевська Н.М., розглянувши у порядку  письмового провадження  у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Донецька  справу за адміністративним позовом  ОСОБА_1   до Управління Пенсійного фонду України  в Ленінському районі м. Донецька про право на перерахунок пенсії,

ВСТАНОВИВ :

Позивачка звернулась до суду з адміністративним позовом до  Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Донецька про визнання неправомірними дій УПФУ у Ленінському районі м. Донецка щодо перерахунку пенсії із застосуванням показника заробітної  плати з якої сплачено страхові внески та яка враховується для обчислення пенсії за 2007рік, зобов’язання здійснити перерахунок пенсії із застосуванням показника заробітної  плати з моменту звернення за перерахунком пенсії за 2009рік. В обґрунтування позову зазначив, що він отримує пенсію за віком відповідно до ст. 27 Закону України «Про загальнообов`язкове пенсійне страхування».  15.05.2010року вона звернулась до Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Донецька за перерахунком пенсії відповідно до ст. 42 Закону України «Про загальнообов`язкове пенсійне страхування», згідно до ч. 4 якої вказано, що у випадку, коли застрахована особа після призначення пенсії продовжував працювати, здійснюється перерахування пенсії з урахуванням страхового стажу після призначення пенсії. Перерахування здійснюється із заробітної плати (доходу), з якої була вирахувана пенсія, чи за періоди страхового стажу.

03.11.2010року їй було направлено відповідь начальника Управління Пенсійного фонду України у Ленінському районі м. Донецька, згідно якої пенсіонера повідомлено, що перерахунки пенсії у 2009 році проводяться із застосуванням показників заробітної плати за 2007рік (1197,91 грн.) відповідно до підпункту третього пункту 11 Кабінету Міністрів України від 28.05.2008р. №530.

У зв»язку з чим позивачка просила визнати противоправними дії Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Донецька  щодо застосування показника заробітної плати (доходу), у середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачені страхові внески за 2007 рік у сумі 1197,91 грн., при обчисленні пенсії та зобов»язати Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Донецька зробити перерахунок  та виплату пенсії відповідно до діючого законодавства  у сумі 1650,43грн. на підставі п.4 ст.42 Закону України «Про загальнообов»язкове пенсійне страхування» з моменту звернення, а саме, з  01.05.2010р.

Позивачка у судове засідання не з»явилась, надала до суду заяву з проханням справу слухати у її відсутність, відповідно до наданої заяви позовні вимоги підтримала у повному обсязі та просила їх задовольнити

Представник відповідача, Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Донецька, до судового засідання не з`явився, надіслав до суду письмові заперечення та просив справу слухати у його відстутність

 Суд, дослідивши матеріали справи, встановив наступне.

           15.05.2010року позивачка звернулась до Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Донецька за перерахунком пенсії відповідно до ст. 42 Закону України «Про загальнообов`язкове пенсійне страхування». Листом від 03.11.2010року Управління повідомило позивачу, що перерахунки пенсії у 2009році проводяться із застосуванням показників заробітної плати за 2007 рік (1197,91 грн)».  

Право громадян України на державне пенсійне забезпечення передбачено ст.46 Конституції України та ст.1 Закону України «Про пенсійне забезпечення».

Позивач отримує пенсію за віком відповідно до ст. 27 Закону України «Про загальнообов`язкове пенсійне страхування». Частиною 1 ст. 40  України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» для обчислення пенсії  враховується заробітна плата за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд до 01 липня 2000року, незалежно від перерв, та за весь період страхового стажу починаючи з 01 липня 2000року,  за вибором особи, яка звернулася за пенсією, з періоду, за який враховується  заробітна плата (дохід) для обчислення пенсії, виключається період  до 60 календарних місяців страхового стажу підряд за умови, що зазначений період становить не більше ніж 10 відсотків тривалості страхового стажу, врахованого в одинарному  розмірі.  У всіх випадках, крім випадку,  передбаченого абзацом 2 ч.1 цієї  статті, період,  за який враховується заробітна плата, після виключення 10 відсотків тривалості страхового стажу, не може бути  меншим ніж 60 календарних місяців”

Відповідно до п.п. 3 п.11 Постанови Кабінету Міністрів України від 28.05.2008р.  №530 “Деякі питання соціального  захисту окремих катергорій громаян”  у разі коли застрахована особа після призначення пенсії відповідно до Закону продовжувала працювати, проводиться перерахунок пенсії з урахуванням не менш як 24 місяців страхового стажу після призначення   пенсії незалежно від перерв у роботі. Перерахунок пенсії проводиться із застосуванням показника заробітної плати (доходу), з якої була обчислена пенсія. За бажанням пенсіонера перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до Закону враховується для обчислення  пенсії, за календарний рік, що передує року перерахунку пенсії. При цьому періоду, за який враховується заробітна плата для  перерахунку пенсії, період, що настає після приначення пенсії, не підлягає виключенню згідно абзацом 3 частини 1 ст.40 Закону. Таким чином, листом встановлено правову норму щодо механізму перерахунку пенсій у 2009році.  

У зв”язку з викладеним суд  не приймає до уваги заперечення відповідача, оскільки лист Міністерства праці та соціальної політики  України та Пенсійного Фонду України від 11.03.2009року є службовою кореспонденцією та мають лише роз”яснювальний, інформацйний характер і не повинні встановлювати нових правових норм.

Як встановлено судом, обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії, у даному випадку настали з 01.05.2010року, тобто з першого числа того місяця, в якому позивач звернувся до відповідача за перерахунком пенсії, і тому починаючи саме з цієї дати позивачу повинен бути здійснений перерахунок пенсії.

Враховуючи зазначені норми, позивачка   має всі підстави для перерахування пенсії на підставі ч.1 ст. 40 Закону України «Про загальнообов`язкове пенсійне страхування» з урахуванням показника середньої заробітної плати працівників у середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачені страхові внески, та який складає 1650,43грн., з моменту звернення, а саме, з 01.05.2010р.  

Таким чином, сукупність досліджених судом доказів, дає підставу вважати застосування відповідачем показника заробітної плати (доходу) у середньому на одну особу по Україні, з якої сплачені страхові внески та який відповідно до Закону враховується при вирахуванні пенсії за 2007рік розміром 1197,91 грн. – незаконними.

Керуючись Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»,  ст.ст. 2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110-111, 121, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 185-186, 254  Кодексу адміністративного судочинства України, суд-

ПОСТАНОВИВ:

        Адімінстративний позов  ОСОБА_2   до Управління Пенсійного фонду України  в Ленінському районі м. Донецька про право на перерахунок пенсії – задовольнити.

Визнати незаконними дії Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Донецька щодо застосування показника заробітної плати (доходу) у середньому на одну особу по Україні, з якої сплачені страхові внески, розміром 1197,91 грн., при обчисленні пенсії  ОСОБА_2 .

Зобов’язати Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Донецька здійснити ОСОБА_2   перерахування пенсії на підставі ч.1 ст. 40 Закону України «Про загальнообов`язкове пенсійне страхування» з урахуванням показника середньої заробітної плати працівників у середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачені страхові внески, та який складає 1650,43грн., з моменту звернення, а саме, з 01.05.2010р.

  Постанова суду набирає законну силу після закінчення строку подання апеляційної скарги, тобто після     спливу десятиденного строку з дня проголошення постанови.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Апеляційного  суду Донецької  області  через Ленінський районний суд м. Донецька шляхом подачі в 10-денний строк апеляційної скарги з моменту отримання копії постанови.

Суддя: ___________            

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація