Судове рішення #12593827

 

                               

                                                         

      Справа № 2-А-1847/10

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15   грудня  2010 року                                                                              м. Одеса

Суворовський районний суд міста Одеси у складі:  

головуючого судді:                            Мунтян О. О.

при секретарі:                                   Гарнаженко Н. С.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду № 5  в  м. Одесі заяву про поновлення строків звернення до суду по справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Суворовському районі м. Одеси про зобов’язання нарахувати та виплатити щомісячну державну соціальну допомогу «Дітям війни»

"про залишення позовних вимог без розгляду",   суд –

ВСТАНОВИВ:

23 листопада 2010 року позивач ОСОБА_1 звернувся до Суворовського районного суду м. Одеси із адміністративним позовом до відповідача про зобов’язання нарахувати та виплатити щомісячну державну соціальну допомогу «Дітям війни»  згідно вимог ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» за № 2195-4 від 18.11.2004 року за період з 01 січня 2006 року по 31 грудня 2008 року.

Згідно до поданої до суду позовної заяви позивач у справі ОСОБА_1 просив суд поновити пропущений строк звернення до суду із вищеназваними позовними вимогами в період з 01 січня 2006 року по 31 грудня 2008 року  оскільки даний строк було ним пропущено з поважних причин.

У  судовому засіданні позивач ОСОБА_1 доводи заяви про поновлення пропущеного строку звернення до суду із даним позовом підтримав.

Представник відповідача Управління Пенсійного фонду України в Суворовському районі м. Одеси до судового засідання не з’явився, про день, місце та час розгляду справи сповіщались належним чином .

Вивчивши надані матеріали суд приходить до висновку про залишення адміністративного позову ОСОБА_1 без розгляду, з наступних підстав.

Згідно вимог ч. 1 ст. 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим кодексом або іншими законами.

Частиною 2 ст. 99 КАС України передбачено, що для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналась або повинна була дізнатись про порушення своїх, свобод чи інтересів.

Статтею 100 КАС України визначено, що адміністративний позов, поданий після закінчення строків, встановлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.

Так, згідно наданих матеріалів позивач у справі ОСОБА_1 є отримувачем державної соціальної допомоги згідно вимог ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» за № 2195-4 від 18.11.2004 року, яка нараховується у вигляді  надбавки до основної пенсійної виплати та виплачується щомісячно.

Однак, із відповідним позовом за захистом своїх прав та законних інтересів позивач ОСОБА_1 звернувся тільки 23 листопада 2010 року, тобто з порушенням строків звернення до адміністративного суду встановлених ч. 2 ст. 99 КАС України.

Доводи позивача щодо причини пропуску строку звернення до суду  є необґрунтованими.

За таких обставин та враховуючи положення ч. 2 ст. 100 КАС України позовна заява ОСОБА_1 підлягає залишенню без розгляду.

Керуючись  ст. ст. 99, 100, 107, 155, 165  КАС України,  суд   -

 

УХВАЛИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Суворовському районі м. Одеси про зобов’язання нарахувати та виплатити щомісячну державну соціальну допомогу «Дітям війни» – залишити без розгляду.

Ухвалу може бути оскаржено до Одеського апеляційного адміністративного суду, шляхом подання через Суворовський районний суд м. Одеси апеляційної скарги на протязі 5-ти днів з дня її проголошення. Якщо ухвалу постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя:  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація