№2-5701/10
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20.12.2010 року Балаклійський районний суд Харківської області в складі: головуючого судді - НОСОВА Г.С., при секретарі Болбот Т.Ю., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про встановлення факту та визнання права власності в порядку спадкування за законом,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся з вищевказаним позовом до суду вказуючи на те, що проживав з бабусею ОСОБА_3 та дідусем ОСОБА_4 з серпня 1992 року АДРЕСА_1, так як вони були вже похилого віку та потребували його допомоги. Вони мешкали однієї сім’єю, вели спільне господарство та перебували на його утриманні. ІНФОРМАЦІЯ_1 року його бабуся ОСОБА_3 померла, ІНФОРМАЦІЯ_2 року помер дідусь, ОСОБА_4 Після їх смерті він остався проживати в цій квартирі. За життя ця квартира була приватизована та неї було видано свідоцтво про право власності. Після смерті ОСОБА_3 прийняв спадщину на ? частину квартири його батько ОСОБА_5, який помер ІНФОРМАЦІЯ_3 року. Після його смерті спадщину прийняла його мати ОСОБА_2
Позивач в судове засідання надав заяву, згідно якої позовні вимоги підтримав, просив розглянути справу за його відсутності.
Відповідачка надала в судове засідання заяву, згідно якої не заперечує проти задоволення позовних вимог, просить розглянути справу за її відсутності.
Вивчивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно ст.256 ЦПК України суд розглядає справи про встановлення факту, що має юридичне значення.
Матеріалами справи встановлено, що відповідно до свідоцтва про право власності на житло від 01.02.1995 року ОСОБА_4 та ОСОБА_3 належить квартира АДРЕСА_1. ОСОБА_1, починаючи з серпня 1992 року мешкав спільно із ОСОБА_4 та ОСОБА_3, які є його бабусею та дідусем, по день їх смерті, вів спільне господарство та мав спільний бюджет. Після їх смерті відкрилася спадщина. Відповідачка не заперечує проти отримання позивачем спадщини після смерті ОСОБА_3 на ? частину квартири та ОСОБА_4 на ? частину квартири.
Факт смерті та близьких родинних стосунків підтверджується відповідними свідоцтвами.
Вирішуючи цивільний позов суд виходить з положень ст.1268 ЦК України, констатуючи наявність у позивача прав, як спадкоємця за законом, на спадщину. Ствердження позивача про наявність спадщини найшли своє підтвердження в матеріалах цивільної справи.
На підставі викладеного, керуючись ст. 256 ЦПК України, ст.ст.1264, 1268 ЦК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Встановити факт мешкання однією сім’єю ОСОБА_1 з ОСОБА_3 з серпня 1992 року по день її смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 року.
Встановити факт мешкання однією сім’єю ОСОБА_1 з ОСОБА_4 з серпня 1992 року по день смерті ІНФОРМАЦІЯ_2 року.
Визнати за ОСОБА_1 право власності в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_3 на 1\4 частину квартири, розташованої по АДРЕСА_1.
Визнати за ОСОБА_1 право власності в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_4 на 1/2 частину квартири, розташованої по АДРЕСА_1.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Харківської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
СУДДЯ