Судове рішення #12606350

      справа № 2-640/2010р.

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М  У К Р А Ї Н И

15 листопада  2010 року                                                                                              

Буський районний суд Львівської області у складі:

головуючого-судді         -         Кос І.Б.,

при секретарі                  -         Фалінська М.Б.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Буськ цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дітей,-  

в с т а н о в и в :

позивачка ОСОБА_1 звернулась в суд з позовом, в якому просить винести рішення про стягнення аліментів з відповідача в її користь на утримання двох дітей. В обґрунтування своїх вимог покликається на те, що вона перебуває з відповідачем у зареєстрованому шлюбі і мають в ньому двох неповнолітніх дітей – дочку ОСОБА_3-1998 р.н. та сина ОСОБА_4 – 2006 р.н. Однак, близько трьох років вони з чоловіком не проживають разом. У зв’язку з тим, що відповідач добровільно не надає матеріальної допомоги на утримання дітей, просить постановити рішення про стягнення з відповідача в її користь аліментів на їх утримання двох дітей в розмірі 1/2 частини його доходів, але не менше 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку  до досягнення дітьми повноліття.

Позивачка в судове засідання не з’явилася, подала суду заяву, в якій просить справу слухати у її відсутності, позовні вимоги підтримує та просить їх задоволити.

Відповідач в судове засідання не з’явився, подав суду заяву, в якій просить справу слухати у його відсутності, проти позову не заперечує, згідний сплачувати аліменти на утримання дітей.  

Дослідивши матеріали та з’ясувавши дійсні обставини справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення з таких підстав.

Як убачається із свідоцтва про шлюб НОМЕР_1 виданого 10.02.2006 року сторони перебувають у шлюбі. Згідно свідоцтв про народження дітей  НОМЕР_2 та НОМЕР_3 ОСОБА_2 являється батьком ОСОБА_3 та ОСОБА_4.

  На час розгляду справи домовленості між батьками з приводу участі відповідача в утриманні дітей не досягнуто, а отже аліменти підлягають стягненню в судовому порядку.

  Відповідно до ст. 180 Сімейного кодексу України батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.  

У зв’язку з наведеним, суд вважає, що позов слід задовольнити повністю і стягувати з відповідача аліменти на утримання дітей у розмірі 1/2 частини його заробітку (доходу), щомісячно, до досягнення дітьми повноліття.

При визначенні розміру аліментів суд враховує розмір прожиткового мінімуму громадян, який встановлений станом на час розгляду справи, матеріальне становище сторін, матеріальне становище дітей від шлюбу, стан здоров’я дітей та платника аліментів, відсутність у платника аліментів на утриманні неповнолітніх дітей чи непрацездатних осіб, а також інші обставини, які мають істотне значення для справи.

Задоволення позову, на підставі ст. 88 ЦПК України, покладає на відповідача обов'язок по сплаті судових витрат.

Ураховуючи викладене, та керуючись ст.ст. 10, 11, 60, 209, 212, 213-215, 367 ЦПК України, на підставі ст.ст. 180-183,  191 Сімейного кодексу України, суд,-

   

    в и р і ш и в:    

позов  задоволити.

Стягувати з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця та жителя АДРЕСА_1 в користь ОСОБА_1 аліменти на утримання дітей: дочки  ОСОБА_3 - 1998 р.н. та сина ОСОБА_4 – 2006 р.н.  у розмірі 1/2 частини усіх видів заробітку (доходу), але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісячно, починаючи з 09 вересня 2010 року до досягнення дітьми повноліття.

Стягнути з ОСОБА_2 в дохід держави судовий збір по справі в розмірі 51 грн. та 120 грн. інформаційно-технічного забезпечення розгляду справи .

Рішення суду набирає законної сили в порядку статті 223 ЦПК України та може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Львівської області, через Буський районний суд, шляхом подачі в десятиденний строк з дня отримання копії рішення, апеляційної скарги.  

 Суддя / підпис / з оригіналом вірно.

Суддя  Буського районного  

суду Львівської області                                                         І.Б. Кос              

     

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація