справа № 1-137/2010р.
В И Р О К
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 листопада 2010 року Буський районний суд Львівської області в складі:
головуючого - судді Кос І.Б.,
при секретарі Фалінській М.Б.,
з участю прокурора Романика Р.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Буськ кримінальну справу про обвинувачення:
ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки с. Ожидів Буського району Львівської області, українки, громадянки України, з середньою спеціальною освітою, заміжньої, не працюючої, раніше не судимої, зареєстрованої та проживаючої в АДРЕСА_1
у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 310 КК України, -
в с т а н о в и в :
ОСОБА_2 в квітні 2010 року, точної дати слідством не встановлено, на своїй земельній ділянці в АДРЕСА_1 без відповідного на те дозволу, посіяла рослини маку, вирощувала його з метою збору насіння, де 2 серпня 2010 року працівниками міліції із вказаної земельної ділянки було виявлено та вилучено 664 (шістсот шістдесят чотири) рослини маку, які згідно висновку експерта № 3/1208 від 26.08.2010 року являються маком снотворним і відносяться до рослин, що містять наркотичні засоби, обіг яких допускається для промислових цілей.
Підсудна ОСОБА_2 як в ході досудового слідства, так і в судовому засіданні свою вину в скоєному злочині визнала повністю, у вчиненому щиро розкаюється та вказала, що дійсно в квітні 2010 року, точної дати не пригадує, вона на своїй земельній ділянці в АДРЕСА_1 без відповідного дозволу посіяла і вирощувала для власних потреб мак, який в майбутньому мала намір використати для кулінарії. Проте, 2 серпня 2010 року близько 17.00 год. до неї в господарство прийшли троє працівників міліції, які в присутності понятих виявили та вилучили в кількості 664 рослини маку.
Крім повного визнання своєї вини підсудною у вчиненому злочині, її вина доводиться іншими зібраними по справі доказами, однак суд визнає недоцільним дослідження цих доказів стосовно фактичних обставин справи, оскільки проти цього не заперечують учасники судового розгляду і такі ніким не оспорюються.
Як встановлено в ході судового слідства, 17.09.2010 року підсудною ОСОБА_2 було зареєстровано шлюб з гр. ОСОБА_1, а прізвище підсудної було змінено на ОСОБА_2, що стверджується копіями свідоцтва про шлюб НОМЕР_1, виданого Ожидівською сільською радою Буського району Львівської області від 17.09.2010 року, актовий запис № 12, а також паспорта НОМЕР_2, виданого Буським РВ ГУ МВС України у Львівській області від 14.10.2010 року.
Оцінюючі зібрані по справі докази в їх сукупності, суд вважає доведеним, що підсудна ОСОБА_2 незаконно, без відповідного на те дозволу посіяла і виростила снотворний мак в кількості понад п’ятсот рослин, тобто вчинила злочин, передбачений ч. 2 ст. 310 КК України.
Обираючи вид та міру покарання підсудній, суд враховує характер та ступінь суспільної небезпеки вчиненого, особу підсудної, яка раніше несудима, на обліку в психіатра та нарколога не перебуває, позитивно характеризується за місцем проживання.
Пом’якшуючими покарання обставинами є щире каяття підсудної, обтяжуючих покарання обставин суд не знаходить.
Враховуючи вищенаведене, суд вважає, що підсудній слід призначити покарання у вигляді позбавлення волі в межах санкції статті, за якою кваліфіковано її дії, яке буде необхідним та достатнім для виправлення та попередження вчинення нею нових злочинів.
Однак, враховуючи тяжкість злочину, особу винної, обставини справи, суд приходить до висновку, що виправлення та перевиховання підсудної можливе без ізоляції від суспільства, а тому відповідно до ст. 75 КК України ОСОБА_2. слід звільнити від відбування покарання з випробуванням.
Речові докази по справі (полімерний пакет з рослинами маку в кількості 664 рослини) слід знищити.
Витрати за проведення експертизи підлягають віднесенню на підсудну.
Керуючись ст. 323, ст. 324 КПК України, суд -
з а с у д и в :
ОСОБА_2 визнати винною у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 310 КК України, призначивши їй покарання у вигляді 3 (трьох) років позбавлення волі.
На підставі ст. 75 КК України звільнити засуджену ОСОБА_2 від відбування призначеного покарання з випробуванням, призначивши їй іспитовий строк тривалістю 1 (один) рік.
Відповідно до ст. 76 КК України покласти на засуджену ОСОБА_2 обов’язки не виїжджати за межі України на постійне проживання без дозволу кримінально-виконавчої інспекції; повідомляти кримінально-виконавчу інспекцію про зміну місця проживання, роботи або навчання; періодично з'являтися для реєстрації в кримінально-виконавчу інспекцію.
Міру запобіжного заходу, щодо засудженої ОСОБА_2 до вступу вироку в законну силу, залишити раніше обрану – підписка про невиїзд.
Стягнути з засудженої ОСОБА_2 в користь Науково-дослідного експертно-криміналістичного центру при ГУМВС України у Львівській області 258 грн. за проведення судово-хімічних досліджень.
Речові докази: полімерний пакет з рослинами маку в кількості 664 (шістсот шістдесят чотири) рослини – знищити (а.с. 23-24).
Вирок може бути оскаржений до апеляційного суду Львівської області протягом 15 (п’ятнадцяти) діб з моменту його проголошення.
Суддя / підпис / з оригіналом вірно.
Суддя Буського районного суду
Львівської області Кос І.Б.
- Номер: 1/2407/1788/11
- Опис:
- Тип справи: на кримінальну справу (кримінальне провадження), скаргу приватного обвинувачення
- Номер справи: 1-137
- Суд: Новоселицький районний суд Чернівецької області
- Суддя: Кос Ігор Богданович
- Результати справи: розглянуто з постановленням вироку
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 28.07.2011
- Дата етапу: 05.08.2011