стр. 1 із 2
Справа №2-4130\10
ряд.стат.звіту № 43
код суду 0707
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 грудня 2010 року м.Мукачево
Мукачівський міськрайонний суд Закарпатської області
в особі судді ЩЕРБАН П.П.
при секретарі Мошура Н.Р.
з участю позивача ОСОБА_1
представника позивача ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Мукачево цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_3 про визнання особи такою, що втратила право на користування житловим приміщенням,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_3 про визнання особи такою, що втратила право на користування житловим приміщенням.
В основі вимог позивач посилається на те, що квартиронаймачем квартири АДРЕСА_1 являвся її покійний батько, ОСОБА_4, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 року. Відповідач у вказаній квартирі зареєстрований, однак не проживає з 2004 року, вибув на інше місце проживання за межі області.
Відповідач про судове засідання повідомлявся, не з”явився до суду повторно, суд у відповідності до ст.77 ч.2 ЦПК України розглянув справу в його відсутності.
Зі згоди позивача суд знаходить можливим розглянути справу у відсутності відповідача, згідно вимог ст.169 ч.4 ЦПК України, на підставі наявних у справі доказів та доказів з постановленням заочного рішення, що відповідає положенням ст.224 ЦПК України.
Вивчивши матеріали справи, заслухавши пояснення позивача, суд приходить до наступного.
Квартиронаймачем квартири № АДРЕСА_1 являвся ОСОБА_4, що стверджується типовим договором №5 від 27 лютого 2007 року.
Судом встановлено, що відповідач не проживає у вказаній вище квартирі з 2004 року, вибув на інше місце проживання за межі області, що стверджується актом ЖРЕПу №5 м.Мукачева від 03 серпня 2010 року
Згідно ст. 107 ЖК України, у разі вибуття наймача або членів сім”ї на інше місце проживання, така особа втрачає право користування жилим приміщенням з дня вибуття.
Згідно ст.71 ЖК України, при відсутності наймача або членів його сім’ї за ними зберігається жиле приміщення протягом шести місяців. Якщо наймач або члени його сім’ї були відсутні з поважних причин понад шість місяців, цей строк за заявою відсутнього може бути продовжено наймодавцем, а в разі спору - судом. Разом з тим, як вказувалось вище, відповідач не проживає в указаній квартирі без поважних причин понад шість місяців, що є підставою для визнання його таким, що втратив право на користування вказаним жилим приміщенням.
У відповідності ст.72 ЖК України визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням внаслідок відсутності цієї особи понад встановлені строки, проводиться в судовому порядку.
Беручи до уваги встановлені судом факти і відповідні їм правовідносини, а також оцінюючи надані докази, суд вважає позов обгрунтованим, тому він підлягає задоволенню у повному обсязі.
Керуючись ст. ст. 169,209, 213-215,224.294 ЦПК України, ст.ст. 71,72,107 ЖК України, суд,
В И Р І Ш И В:
Визнати ОСОБА_3, 1966 року народження, втратившим право на користування жилим приміщенням: квартирою № АДРЕСА_1.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача.
Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.
На рішення суду може бути подана апеляційна скарга через Мукачівський міськрайонний суд протягом десяти днів з дня проголошення рішення.
ГОЛОВУЮЧИЙ: П.П.ЩЕРБАН