ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 червня 2006 р. | № 11/232 |
Вищий господарський суд України у складі колегії суддів:
Божок В.С. - головуючого,
Волковицької Н.О.,
Костенко Т. Ф.,
розглянувши матеріали |
касаційної скарги та касаційного подання | ДПА України Заступника прокурора Львівської області |
на постанову | Львівського апеляційного господарського суду від 21.03.2006 |
у справі | господарського суду Закарпатської області |
за позовом | Компанії “Medison Avenyue Financial Group LLC” |
до 3-ті особи за участю про | ТОВ “Меридіан Альфа” ТОВ “Збараж-Цукор” ТОВ “Козова-цукор” Генеральної прокуратури України спонукання до виконання контракту, |
в судовому засіданні взяли участь представники:
позивача - Присухіна Н.Н. (дов. від 02.06.06 № ВСТ 935193),
відповідача –не з’явились,
ДПА –Литвин О.Г. (дов. від 22.02.06 № 10-2316/760), Розмош В.І. (дов. від 03.11.05 № 10-2316/4003),
Генпрокуратури –Мірошниченко В.С.
3-тіх осіб –не з’явились,
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою від 20.10.05 господарського суду Закарпатської області порушено провадження у справі, позовну заяву Компанії “Medison Avenyue Financial Group LLC” призначено до розгляду та вжито заходів до забезпечення позову –накладено арешт та заборонено вчиняти будь-які дії по відчуженню цукру-піску білого ТОВ „Збараж-Цукор" та ТОВ “Козова-Цукор”, який перебуває на відповідальному зберіганні у ТОВ “Збараж-Цукор” (пл.Кармелюка, 1, м.Збараж, Тернопільської обл.) у кількості 5 499 тон та ТОВ “Козова-Цукор” (вул.Заводська, 1, смт.Козова, Тернопільської обл.) у кількості 6248 тон, власником якого є позивач.
Постановою від 21.03.06 Львівського апеляційного господарського суду вказану ухвалу залишено без змін.
Не погоджуючись з судовими рішеннями, ДПА України звернулася до Вищого господарського суду України з касаційною скаргою, а заступник прокурора Львівської області - з касаційним поданням і просять їх скасувати, посилаючись на порушення судами ст.ст. 43, 66 ГПК України, а також на той факт, що слідчим управління ПМ ДПА України розслідується кримінальна справа по факту контрабанди цукру-сирцю, який надходив для ТОВ “Меридіан-Альфа” від іноземної компанії “Medison Avenyue Financial Group LLC” за ознаками злочину, передбаченою ч. 1 ст. 201 КК України; в рамках розслідування кримінальної справи винесені постанови про приєднання в якості речових доказів
цукру-піску білого, який знаходиться в складських приміщеннях ТОВ “Збараж-Цукор” та ТОВ “Козова-Цукор”. В ході розгляду кримінальної справи до слідчих органів звертались службові особи вказаних товариств, які застерігали, що цукор зберігається в неналежних умовах і частина його зіпсована. у зв’язку з чим виникла потреба негайного відвантаження цукру-піску для переробки на промислових підприємствах.17.11.05 слідчим винесено постанову про передачу цукру-піску в реалізацію, однак, її виконання виявилось неможливим у зв’язку з накладенням арешту на вказаний цукор-пісок.
Позивач подав до суду відзив на касаційну скаргу, в якому просить залиши без змін оскаржувані судові акти, а касаційну скаргу та касаційне подання –без задоволення.
Колегія суддів, приймаючи до уваги межі перегляду справи в касаційній інстанції, проаналізувавши на підставі фактичних обставин справи застосування норм матеріального та процесуального права при винесенні оспореного судового акту знаходить необхідним відмовити в задоволенні касаційної скарги.
Колегія суддів Вищого господарського суду України вважає, що судом апеляційної інстанції правомірно враховано те, що на момент винесення оскаржуваної ухвали в матеріалах справи були відсутні будь-які дані про порушення кримінальної справи, проти директора ТОВ „Меридіан-Альфа" - Ялохи Н.І. по факту контрабанди цукру піску білого.
Крім того, кримінальну справу за ознаками ч. 2 ст. 201 КК України щодо колишнього директора ТОВ „Меридіан-Альфа" - Кривун Н.І. та невстановлених слідством осіб, які діяли від імені службових осіб іноземної компанії “Medison Avenyue Financial Group LLC” порушено 17.11.05, тобто, після винесення оскаржуваної ухвали від 20.10.05 господарського суду Закарпатської області
Також обгрунтовано взято до уваги і той факт, що в матеріалах справи містяться суперечливі дані про стан цукру-піску білого та умови його зберігання, а саме протилежні за змістом висновки Київського НДІ судових експертиз, ПП “Еталон” та Довідки ДП “Тернопільський регіональний центр стандартизації, метрології та сертифікації” (ДП “Тернопільстандартметрологія”).
Колегія суддів Вищого господарського суду України приймає до уваги також додану до відзиву на касаційну скаргу постанову від 19.04.06 заступника начальника відділу Генеральної прокуратури, якою постанову від 10.08.05 про приєднання в якості речових доказів до кримінальної справи цукру-піску, переданого ТОВ “Меридіан-Альфа” на зберігання товариствам “Козова-цукор” і “Збагаж-цукор” скасовано, а сам цукор-пісок в кількості 6248 т повернуто власнику.
Враховуючи викладене колегія суддів Вищого господарського суду України вважає, що судові рішення прийнято при правильному застосуванні норм матеріального права.
Керуючись ст.ст. 1115, 1119, 11111 ГПК України, Вищий господарський суд України
ПОСТАНОВИВ:
Касаційну скаргу залишити без задоволення.
Постанову Львівського апеляційного господарського суду від 21.03.2006 у справі № 11/232 залишити без змін.
Головуючий | Божок В.С. |
Судді: | Волковицька Н.О. |
Костенко Т.Ф. |