Судове рішення #12610806

Справа № 22ц-5187/10                                                                               Головуючий у І інстанції – Крупінська С.С.  

Категорія -  5, 41                                                                                          Доповідач – Завидовська - Марчук О.Г.

АПЕЛЯЦІЙНИЙ  СУД  ВОЛИНСЬКОЇ  ОБЛАСТІ

У Х В А Л А

І М Е Н Е М     У К Р А Ї Н И

22 грудня 2010 року                                                                   м. Луцьк                                                        

Колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Волинської області в складі:

головуючого судді  – Завидовської - Марчук О.Г.  

суддів  Данилюк В.А., Осіпука В.В.,

при секретарі  Дуткіній Ж.П.,                                        

з участю:

представника позивача  ОСОБА_1

відповідача  ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Луцьку цивільну справу за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_2, ОСОБА_4 про визнання права власності на 2/3 частини квартири, про вселення у квартиру за апеляційною скаргою позивача ОСОБА_3 на ухвалу Луцького міськрайонного суду від 27 вересня 2010 року,

ВСТАНОВИВ :

Ухвалою Луцького міськрайонного суду від 27 вересня 2010 року позовну заяву ОСОБА_3 до ОСОБА_2, ОСОБА_4 про визнання права власності на 2/3 частини квартири, про вселення у квартиру залишено без розгляду на підставі п.3 ч.1 ст. 207 ЦПК України.

Не погоджуючись з вищевказаною ухвалою місцевого суду, позивач подала апеляційну скаргу, в якій просила ухвалу суду скасувати, а справу направити для продовження розгляду до Луцького міськрайонного суду.

  В даному судовому засіданні представник позивача апеляційну скаргу підтримала з підстав викладених в ній та просила її задовольнити.

Відповідач апеляційну скаргу не визнав, просив її відхилити.

Перевіривши законність і обґрунтованість ухвали суду першої інстанції в межах доводів апеляційної скарги, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційну скаргу слід задовольнити, а ухвалу суду першої інстанції скасувати з наступних підстав.

 Відповідно до п.3 ч.1 ст. 207 ЦПК України суд постановляє ухвалу про залишення заяви без розгляду, якщо належним чином повідомлений позивач повторно не з’явився в судове засідання без поважних причин або повторно не повідомив про причини неявки, якщо від нього не надійшла заява про розгляд справи за його відсутності.

Залишаючи без розгляду позовну заяву ОСОБА_3, суд першої інстанції виходив з того, що позивач не з’явилася в судові засідання, які були призначені на 23.09.2010 року та 27.09.2010 року по невідомій суду причині, хоча належним чином була повідомлена про час та місце розгляду даної справи, про причини неявки, суду не повідомила.

Однак, такі висновки суду не відповідають фактичним обставинам справи.

Згідно з положеннями ч. 1 ст. 158 ЦПК України розгляд судом цивільної справи відбувається в судовому засіданні з обов'язковим повідомленням осіб, які беруть участь у справі.

Повідомлення сторін про час і місце розгляду справи проводиться відповідно до вимог стст.74 - 76 ЦПК України.

Про належне повідомлення особи про час і місце розгляду справи може свідчити розписка.

Проте в матеріалах справи відсутні дані про те, що позивач належним чином була повідомлена про час і місце розгляду справи.

За таких обставин справи та відповідно до зазначених норм закону, колегія суддів приходить до висновку, що в зв’язку з порушенням судом першої інстанції зазначених вимог процесуального права оскаржувана ухвала підлягає скасуванню з направленням справи до того ж суду для продовження розгляду.

Керуючись ст.ст. 307, 312-315, 317, 319  ЦПК України, колегія суддів, -

У Х В А Л И Л А :

Апеляційну скаргу позивача ОСОБА_3 задовольнити.

Ухвалу Луцького міськрайонного суду від 27 вересня 2010 року в даній справі скасувати, а справу передати до суду першої інстанції для продовження розгляду.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення і може бути оскаржена в касаційному порядку протягом 20 днів з дня набрання ухвалою законної сили.

Головуючий:

Судді:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація