№2- о-86-1/2010
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 грудня 2010 року Печерський районний суд м. Києва в складі :
головуючого - судді Кафідової О.В.,
при секретарі - Нечаєвій Ю.Ю.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа Відділ громадянства, імміграції та реєстрації фізисних осіб Печерського РУ ГУ МВС України в м. Києві про встановлення факту, що має юридичне значення, -
В С Т А Н О В И В :
Заявник звернувся до суду із заявою та просить постановити рішення, яким встановити факт його безперервного проживання на законних підставах на території України з 17 травня 2004 року, посилаючись на те, що він безперервно проживає на законних підставах на території України протягом останніх п”яти років, а встановлення даного факту необхідно для набуття в майбутньому громадянства України
В судовому засіданні представник заявника підтримала заяву та просила її задовольнити, посилаючись на обставини, викладені в ній.
Представник заінтересованої особи в судовому засіданні заяву визнав, але звертав увагу, що у заявника не достатньо на даний час доказів для встановлення даного факту.
Вислухавши пояснення представників сторін, вивчивши письмові докази по справі, суд приходить до наступних висновків.
Заявнику, який є громадянином Вірменії ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 управлінням у справах громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб ГУ МВС України в м. Києві продовжувався термін його перебування на території України:
за адресою: АДРЕСА_1 в період з 17.04.2004 року по 08.04.2005 року; з 07.04.2005 року по 08.04.2006 року; з 01.06.2006 року по 20.04.2007 року; з 19.04.2007 року по 20.04.2008 року;
за адресою: АДРЕСА_2 в період з 17.04.2008 року по 28.10.2008 року, з 08.07.2008 року по 20.04.2009 року, що підтверджується Листом заінтересованої особи по справі від 13.12.2010 року, копія якої надана в судовому засіданні, а оригінал для огляду.
Відповідно до ст. 9 Закону України “Про громадянство України” іноземець або особа без громадянства можуть бути за їх клопотаннями прийняті до громадянства України, однією з умов прийняття є безперервне проживання на законних підставах на території України протягом останніх п'яти років.
З відповіді управління у справах громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб ГУ МВС України в м. Києві від 13.12.2010 року та доданих до позовної заяви копій документів не вбачається підтверджень безперервного проживання заявника на території України протягом останніх п”яти років, а, натомість, останнє продовження терміну його перебування на території України закінчилося 20.04.2009 року, тобто більше ніж півтора року тому.
Крім того, відповідно до ст. 64 ЦПК України письмовими доказами є будь – які документи, акти, довідки, листування службового або особистого характеру або витяги з них, що містять відомості про обставини, які мають значення для справи. Письмові докази, як правило, подаються в оригіналі. Якщо подано копію письмового доказу, суд за клопотанням осіб, які беруть участь у справі, має право вимагати надання оригіналу.
Представником заявника не було надано суду жодного оригіналу документу, копії яких додані до позовної заяви, як доказ на обґрунтування заявлених в заяві вимог, з посиланням на те, що оригіналів зазначених документів на даний час у заявника немає, оскільки він їх здав до Відділу громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб Печерського РУ ГУ МВС України в м. Києві для отримання діючого паспорту, натомість, представник зацікавленої особи заперечував факт передачі заявником Відділу вказаних документів, оскільки це суперечить чинному законодавству України.
Згідно ст.ст. 10, 60 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається, як на підставу своїх вимог або заперечень.
В судовому засіданні представник заявника не навела переконливих доказів та підстав для встановлення факту безперервного проживання заявника на законних підставах на території України з 17 травня 2004 року.
Враховуючи вищевикладене, суд позбавлений можливості встановити зазначений факт лише на припущеннях та поясненнях представника заявника.
Аналізуючи зібрані докази в їх сукупності, суд приходить до висновку, що у задоволенні заяви про встановлення факту безперервного проживання заявника на законних підставах на території України з 17 травня 2004 року необхідно відмовити за відсутністю доказів.
На підставі викладеного , керуючись: Законом України “Про громадянство України”, ст. ст. 10,11, 60, 64, 209, 212, 214, 215, 256-259 ЦПК України , суд,-
ВИРІШИВ :
Заяву ОСОБА_1, заінтересована особа Відділ громадянства, імміграції та реєстрації фізисних осіб Печерського РУ ГУ МВС України в м. Києві про встановлення факту, що має юридичне значення - безпреривного проживання на території України - залишити без задоволення.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 10-ти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
СУДДЯ: