УКРАЇНА
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 грудня 2010 року колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Житомирської області в складі:
головуючого – судді Матюшенка І.В.
суддів: Малахової Н.М., Жизневської А.В.
при секретарі судового
засідання ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Житомирі апеляційні скарги ОСОБА_2 та комунального підприємства Олевська центральна районна лікарня на рішення Олевського районного суду Житомирської області від 1 листопада 2010 року у справі за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_2 та комунального підприємства Олевська центральна районна лікарня про стягнення моральної шкоди
в с т а н о в и л а :
У серпні 2010 року ОСОБА_3 звернувся до суду з позовом в якому просив стягнути з комунального підприємства Олевська центральна районна лікарня (далі – Підприємство) на його користь заробітну плату за період з 01.05.2010 року по 15.08.2010 року в сумі 18921.51 грн. та витрати на правову допомогу в сумі 3000 грн., а з ОСОБА_2, як головного лікаря Підприємства, 30000 грн. на відшкодування моральної шкоди. На обґрунтування вимог зазначав, що на підставі контракту від 30.04.2010 року є працівником Підприємства, однак останнє не виконує умови контракту щодо оплати його праці.
Ухвалою Олевського районного суду від 01.11.2010 року позовна заява в частині стягнення заробітної плати була залишена без розгляду за заявою позивача.
Рішенням суду першої інстанції від 01.11.2010 року позовні вимоги задоволені частково. Стягнуто з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_3 10000 грн. на відшкодування моральної шкоди та стягнуто з Підприємства на користь позивача 3000 грн. судових витрат (оплата праці адвоката). У решті позовних вимог відмовлено за безпідставністю.
У поданій апеляційній скарзі ОСОБА_2, посилаючись на неправильне застосування судом норм матеріального права, просить рішення суду в частині стягнення з нього 10 тисяч грн. на відшкодування моральної шкоди скасувати та ухвалити в цій частині нове рішення про відмову у задоволенні позову.
Підприємство, посилаючись на порушення судом норм процесуального права, також просить скасувати рішення суду в частині стягнення витрат на оплату праці адвоката та відмовити в задоволенні позову в цій частині.
Апеляційні скарги підлягають до задоволення з таких підстав.
Встановлено, що ОСОБА_3 є працівником Підприємства за контрактом від 30.04.2010 року (а.с.6-8). Рішенням Олевського районного суду від 07.06.2010 року (а.с.9-12), що набрало законної сили (а.с.53), встановлено, що позивачу Підприємством не виплачувалася заробітна плата за умовами вище вказаного контракту.
За таких обставин, суд першої інстанції дійшов вірного висновку про спричинення позивачу моральної шкоди. Проте, поклавши обов’язок по відшкодуванню моральної шкоди на ОСОБА_2, як головного лікаря Підприємства, суд першої інстанції не врахував положень ст. 1172 ЦК України за якою юридична або фізична особа відшкодовує шкоду, завдану їхнім працівником під час виконання ним своїх трудових (службових) обов’язків. Позовних вимог до Підприємства щодо відшкодування моральної шкоди позивачем заявлено не було. А відтак, з урахуванням положень ч. 1 ст. 11 ЦПК України та ст. 1172 ЦК України, рішення суду першої інстанції в частині стягнення моральної шкоди з ОСОБА_2 підлягає скасуванню з ухваленням нового про відмову у задоволенні позову.
У зв’язку з відмовою позивачеві у задоволенні позову понесені ним судові витрати не підлягають стягнення з іншої сторони (ст. 88 ЦПК України).
Враховуючи, що судом першої інстанції обставини справи встановлено повно та правильно, проте неправильно застосовані норми матеріального права, колегія суддів вважає за необхідне ухвалити по справі нове рішення в порядку ст. 309 ЦПК України.
Керуючись ст. ст. 303, 307, 309, 313, 314, 316 ЦПК України, колегія суддів,
в и р і ш и л а :
Апеляційні скарги ОСОБА_2 та комунального підприємства Олевська центральна районна лікарня задовольнити.
Рішення Олевського районного суду Житомирської області від 1 листопада 2010 року скасувати, ухваливши нове рішення про відмову у задоволенні позову за безпідставністю.
Рішення набирає законної сили з моменту його проголошення і може бути оскаржене у касаційному порядку безпосередньо до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ протягом двадцяти днів з дня набрання ним законної сили.
Головуючий Судді
Справа № 22ц-8741 Головуючий в суді 1-ї інстанції Охрімчук І.Г.
Категорія 30 Доповідач Матюшенко І.В.