Справа № 2-а-138110
У Х В А Л А
іменем України
09 грудня 2010 року м.Ніжин
Ніжинський міськрайонний суд Чернігівської області в складі:
головуючої - судді Діденко О.П.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Ніжині справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в м. Ніжині Чернігівської області про визнання неправомірними дій та зобов»язання провести перерахунок пенсії за віком,
В С Т А Н О В И В:
Позивач ОСОБА_1 29 листопада 2010 року звернувся до суду з адміністративним позовом, у якому просив визнати неправомірними дії управління Пенсійного фонду України в м.Ніжині Чернігівської області (відповідача) щодо безпідставного застосування у 2009 році при перерахунку його пенсії за віком за ч.4 ст.42 Закону України «Про загальнообов»язкове державне пенсійне страхування» показника середньої заробітної плати за 2007 календарний рік та зобов»язати відповідача з метою відновлення його права на соціальний захист у повному передбаченому законом обсязі провести перерахунок пенсії за віком у відповідності до ч.ч.1,2 ст.40 та ч.4 ст.42 Закону України «Про загальнообов»язкове державне пенсійне страхування» із застосуванням показника середньої заробітної плати за 2008 календарний рік – 1573,99 грн. з 01.05.2009 року та зазначив, що про порушення свого права він дізнався 01.08.2010 року з роздруківки Розпорядження УПФУ про перерахунок його пенсії, тому вважає, що до суду звернувся вчасно і поновити пропущений строк звернення з позовом до суду не просив.
Але на думку суду позивач знав про свої порушені права до зазначеного ним часу, оскільки у позові зазначено, що з приводу перерахунку пенсії він звертався до відповідача 07.05.2009 року і така ж дата зазначена у листі управління Пенсійного фонду України в м. Ніжині від 15.11.2010 року на а.с.9-11 і в цьому листі зазначено, що перерахунок пенсії позивачу проведено з 01.05.2009 року, тобто, із зазначеного часу він отримував пенсію у меншому розмірі і тому про порушення свого права дізнався саме з часу проведення йому перерахунку пенсії. Його звернення до відповідача з метою з»ясування питання, чому саме, з яких підстав при перерахунку пенсії було застосовано показник середньої заробітної плати за 2007, а не за 2008 календарний рік, та час одержання відповіді на звернення не є часом, коли позивач дізнався про порушення свого права.
Статтею 99 КАС України встановлено шестимісячний строк для звернення до суду з адміністративним позовом за захистом прав, свобод чи інтересів особи, який обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, який, як зазначено вище, позивачем пропущено.
Наслідки пропущення строку звернення до адміністративного суду встановлені статтею 100 Кодексу адміністративного судочинства України, згідно з якою пропущення строку звернення до адміністративного суду є підставою для залишення позовних вимог без розгляду.
Тому позовні вимоги, які виходять за межі шестимісячного строку звернення до суду, слід залишити без розгляду.
Керуючись ст.100 КАС України, суд
у х в а л и в:
Позовні вимоги ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в м. Ніжині Чернігівської області про визнання неправомірними дій щодо безпідставного застосування у 2009 році при перерахунку його пенсії за віком за ч.4 ст.42 Закону України «Про загальнообов»язкове державне пенсійне страхування» показника середньої заробітної плати за 2007 календарний рік та зобов»язання провести перерахунок пенсії за віком відповідно до ч.ч.1,2 ст.40, ч.4 ст.42 Закону України «Про загальнообов»язкове державне пенсійне страхування» з урахуванням показника середньої заробітної плати за 2008 календарний рік за період з 01.05.2009 року до 29 травня 2010 року залишити без розгляду.
На ухвалу може бути подана апеляційна скарга до Київського апеляційного адміністративного суду через Ніжинський міськрайонний суд Чернігівської області протягом п»яти днів з дня отримання її копії. Копія апеляційної скарги направляється особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя Діденко О.П.