Судове рішення #12618982


Справа №2-а-1401 / 10

 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М    У К Р А Ї Н И

15 грудня 2010 року.                                 м. Ніжин

Ніжинський міськрайонний суд Чернігівської області

в складі: головуючого-судді Кобилецького І.Ф.,

при секретарі Кубрак Н.М.,

розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративний позов Ніжинського міжрайонного прокурора в інтересах громадянина ОСОБА_1 до управління праці та соціального захисту населення Ніжинської районної державної адміністрації Чернігівської області про визнання дій відповідача неправомірними та зобов’язання нарахувати на виплатити недоплачену допомогу на оздоровлення,-

В С Т А Н О В И В :

Ніжинський міжрайонний прокурор звернувся в суд з адміністративним позовом в інтересах громадянина ОСОБА_1 до управління праці та соціального захисту населення Ніжинської міської ради в якому просить визнати протиправними дії управління щодо нарахування та виплати ОСОБА_1 щорічної допомоги на оздоровлення за 2010 рік, а та зобов’язати відповідача здійснити перерахунок та виплатити ОСОБА_1 щорічну допомогу на оздоровлення за 2010 рік виходячи із 4 мінімальних заробітних плат, з урахуванням отриманих сум.

В обґрунтування позовних вимог прокурор посилається на те, що ОСОБА_1 являється учасником ліквідації аварії на ЧАЕС 1 категорії, інвалідом 3 групи.

Відповідно до ст. 48 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», щорічна допомога на оздоровлення учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, інвалідам 3 групи, передбачена у розмірі 4 мінімальних заробітних плат. Розмір мінімальної заробітної плати визначається на момент виплати допомоги.

Проте допомога на оздоровлення  ОСОБА_1 виплачена у меншому розмірі, ніж передбачено Законом.

ОСОБА_1 звертався з заявою до відповідача з приводу перерахунку допомоги на оздоровлення за 2010 рік, але йому в цьому було відмовлено.

Проте відмова відповідача у здійсненні перерахунку та виплаті ОСОБА_1. зазначеної допомоги є протиправною.

В письмовому запереченні на адміністративний позов відповідач просить відмовити позивачу в задоволені позову.  

Свої заперечення відповідач обгрунтовує тим, що компенсація учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС виплачується в порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України.

Згідно з бюджетними призначеннями, Кабінет Міністрів України встановлює розмір окремих видів компенсацій, доплат і допомоги, у розмірах, визначених постановою КМУ від 26.07.1996 № 836 «Про компенсаційні виплати особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», (із змінами внесеними постановою від 12.07.2005 р. № 562 «Про щорічну допомогу на оздоровлення громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», якою розмір доплати було збільшено). Зазначеними постановами Кабінет Міністрів України встановив гарантований мінімальний розмір розрахункової величини для всіх видів виплат, передбачених ЗУ «Про статус і соціальний захист громадян, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Видатки, пов’язані із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, визначаються в обсягах, виходячи з реальних фінансових ресурсів державного бюджету і здійснюються в межах асигнувань, затверджених Верховною Радою України.  

У зв’язку з цим, просить відмовити позивачу в задоволенні позову.

Дослідивши матеріали справи суд прийшов до наступних висновків.

Копіями посвідчень, що містяться в матеріалах справи, підтверджується, що позивач є постраждалим  внаслідок  Чорнобильської  катастрофи першої  категорії і являється інвалідом третьої групи і має право на пільги, встановлені законодавством України для ветеранів війни - інвалідів війни.

Згідно зі ст. 36-1 Закону України «Про прокуратуру», прокурор має право звернутись до суду з позовом про захист прав осіб, які самостійно не можуть захистити свої порушені права.  

Відповідно до ст.48 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», щорічна допомога на оздоровлення учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, інвалідам 3 групи, передбачена у розмірі чотирьох мінімальних заробітних плат.

Ч. 7 ст. 48  вищезазначеного Закону передбачено, що розмір мінімальної заробітної плати визначається на момент виплати допомоги.  

Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи, зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Проте нарахування та виплата належної позивачу допомоги, була проведена відповідачем у меншому розмірі, ніж це передбачено відповідними законами, і тому такі дії відповідача є протиправними.

Керуючись ст. 159-163 КАС України, ст. ст.19, 46, 152 Конституції України,  ст. 48 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», ст. 36-1 Закону України «Про прокуратуру», Рішенням Конституційного Суду України N 10-рп/2008, від 22.05.2008 року, суд ,-

П О С Т А Н О В И В :

Позовні вимоги Ніжинського міжрайонного прокурора задовольнити.

Визнати протиправними дії управління праці та соціального захисту населення Ніжинської районної державної адміністрації Чернігівської області щодо відмови здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 щорічної допомоги на оздоровлення за 2010 рік відповідно до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".

Зобов'язати управління праці та соціального захисту населення Ніжинської районної державної адміністрації Чернігівської області провести нарахування та виплату ОСОБА_1 щорічну допомогу на оздоровлення за 2010 рік, відповідно до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" з урахуванням отриманих ОСОБА_1 сум.

    Апеляційна скарга на постанову суду може бути подана протягом десяти днів з днів з дня отримання копії постанови.

            Суддя:                 Кобилецький І.Ф.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація