АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
________________________________________________________________________________
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 жовтня 2010 року м. Хмельницький
Колегія суддів судової палати у цивільних справах
Апеляційного суду Хмельницької області
в складі : головуючого – судді Шершуна В.В..,
суддів : Костенка А.М., Ніколової Б.Ю.,
при секретарі : Товкан І.І.,
з участю: позивача ОСОБА_1,
представника відповідача ОСОБА_2 – ОСОБА_3
розглянула у відкритому судовому засіданні цивільну справу № 22ц-5168 за апеляційною скаргою ОСОБА_2 на рішення Хмельницького міськрайонного суду від 11 серпня 2010 року по справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів.
Заслухавши доповідача, пояснення сторін, перевіривши матеріали справи, ознайомившись з доводами апеляційної скарги, колегія суддів
в с т а н о в и л а :
ОСОБА_1, звертаючись до суду з позовом, вказувала, що з 9 січня 2008 року перебуває в зареєстрованому шлюбі з відповідачем, від якого мають сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1. Відповідач ухиляється від утримання дитини, з сином не проживає, добровільно матеріальної допомоги не надає. Тому просила стягнути з ОСОБА_2 аліменти на сина – ОСОБА_5 в розмірі 1/4 частини всіх видів доходу щомісячно, починаючи з дня подання заяви і до повноліття дитини.
Рішенням Хмельницького міськрайонного суду від 11 серпня 2010 року позов задоволено частково. Стягнуто з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання сина ОСОБА_4, в розмірі 600 грн. щомісячно, починаючи з 8 липня 2010 року і до повноліття дитини. Стягнуто з ОСОБА_6 на користь держави 51 грн. судового збору та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в розмірі 120 грн.
В апеляційній скарзі ОСОБА_2 просить змінити вказане рішення суду, зменшити розмір аліментів, що підлягають стягненню з нього до 235 грн. При цьому, посилається на те, що суд першої інстанції неповно з'ясував обставини, що мають значення для справи. Зокрема, суд не врахував його матеріальний стан, оскільки, в даний час безробітний, не отримує жодних доходів. Зазначає, що в даний час проживає з матір'ю, обробляючи земельну ділянку отримує незначні доходи на проживання. Також, вказує, що при можливості надає матеріальну та продовольчу допомогу позивачці та сину.
Перевіривши матеріали справи, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню.
Відповідно до ч. 1 ст. 308 ЦПК України апеляційний суд відхиляє апеляційну скаргу і залишає рішення без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції ухвалив рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
________________________________________________________________________________
Головуючий у першій інстанції – Порозова І.Ю. Справа № 22ц-5168
Доповідач – Костенко А.М. Категорія № 48
Судом вірно з’ясовані фактичні обставини справи та дана їм належна оцінка, а його висновки підтверджуються матеріалами справи і ґрунтуються на нормах діючого законодавства.
Встановлено, що ОСОБА_1 та ОСОБА_2 знаходяться в зареєстрованому шлюбу, однак на даний час між ними припинені шлюбні стосунки, вони не ведуть спільне господарство, відповідач проживає окремо. Від спільного проживання мають дитину сина ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1, який в даний час проживає з матір’ю ОСОБА_1 і знаходиться на її повному утриманні.
Вказані обставини підтверджуються матеріалами справи, копіями свідоцтва про шлюб, свідоцтва про народження дитини, не заперечують дані обставини і сторони.
Відповідно ст. 182 Сімейного кодексу України при визначенні розміру аліментів суд враховує: 1) стан здоров'я та матеріальне становище дитини; 2) стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів; 3) наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; 4) інші обставини, що мають істотне значення. Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, за винятком випадків, передбачених статтею 184 цього Кодексу.
Згідно ст. 184 СК України якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення, суд за заявою платника або одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі. Якщо розмір аліментів, визначений судом у твердій грошовій сумі, менше мінімального розміру, передбаченого частиною другою статті 182 цього Кодексу, то дитині призначається відповідно до закону державна допомога в розмірі різниці між визначеним розміром аліментів і 30 відсотками прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Згідно ст. 52 Закону України „Про Державний бюджет України на 2010 рік" прожитковий мінімум на одну дитину віком від до 6 років в 2010 році становить: з 1 січня - 755 гривень, з 1 квітня - 767 гривень, з 1 липня - 771 гривні, з 1 жовтня - 787 гривень, з 1 грудня - 799 гривень .
Постановляючи рішення про стягнення з відповідача аліментів в сумі 600 грн., суд першої інстанції в повній мірі врахував, що позивач не має постійного заробітку, є працездатним, стан його здоров’я, відсутність на утриманні в позивача інших дітей, непрацездатних батьків, стягнув на утримання дитини аліменти в твердій грошовій сумі 600 грн., що більше 30% прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку. Розмір аліментів визначений судом з врахуванням матеріального становища сторін, здоров’я дитини, її фізичного розвитку і потреб, враховано також, що відповідач добровільно допомоги не надає.
Доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду першої інстанції.
Рішення суду ухвалене з дотриманням норм матеріального та процесуального права і підстав для його скасування в межах доводів апеляційної скарги не вбачається.
Керуючись ст.ст. 307, 308, 315, 319 ЦПК України колегія суддів
у х в а л и л а :
Апеляційну скаргу ОСОБА_2 відхилити.
Рішення Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області від 11 серпня 2010 року залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення, проте може бути оскаржена до Верховного Суду України протягом двадцяти днів з дня набрання законної сили.
Головуючий :
Судді :