Справа № 2-4609/10
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 грудня 2010 року
Овруцький районний суд Житомирської області в складі:
головуючого – судді Чичирко В.А.
з секретарем Петриш О.І.,
розглянувши у відкритому судовому у м.Овруч цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації Житомирської області про стягнення одноразової допомоги,-
в с т а н о в и в:
Позивач просить стягнути на її користь з відповідача 6690 грн. одноразової допомоги жінкам яким присвоєно почесне звання України «Мати-героїня», мотивуючи тим, що її мати ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_1, якій за життя, Указом Президента України від 25.02.2009 р. № 102 було присвоєно почесне звання «Мати-героїня» та призначена одноразова винагорода як матері-героїні в сумі 6690 грн., що підтверджується листами відповідача, однак кошти їй в 2009 р. не виплатили. Вона була включена до відомості на виплату вказаної винагороди. 06.07.2010 р. вказана грошова винагорода була перерахована на центр поштового зв’язку № 5, однак оскільки матір померла кошти нікому не були виплачені. 28.07.2010 р. нею було оформлено право на спадщину за заповітом на вказану одноразову грошову винагороду. Відповідачем було відмовлено їй у виплаті вказаної допомоги з посиланням на постанову Кабінету Міністрів України від 09.06.2010 р. «Про затвердження Порядку використання у 2010 р. коштів, передбачених у державному бюджеті для виплати одноразової винагороди жінкам, яким присвоєно почесне звання України «Мати-героїня» виплата вказаної винагороди спадкоємцям не передбачена. Таку відмову позивач вважає протиправною, і такою, що суперечить роз’ясненням Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту, надісланому облдержадміністрації 08.05.2009 р. На підставі наведеного позивач просила позов задовольнити.
В судове засідання сторони не з’явились, про час та місце розгляду справи повідомлені належним чином та вчасно, позивач просила справу розглядати у її відсутності, причина неявки відповідача невідома.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення, виходячи з наступного.
Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Судом встановлено, що Указом Президента України від 25 лютого 2009 р. № 102 ОСОБА_2 було присвоєно почесне звання «Мати-героїня», що підтверджується копією посвідчення № НОМЕР_1 № НОМЕР_2 та включено до відомостей на виплату одноразової винагороди в розмірі 6690 грн. жінкам, яким присвоєно почесне звання України «Мати-героїня». ІНФОРМАЦІЯ_1 мати позивача померла, а 06.07.2010 р. вказані кошти перераховані на центр поштового зв’язку № 5.
Відмовляючи позивачу у отриманні вказаної винагороди, відповідач виходив з того, що постановою Кабінету Міністрів України від 09.06.2010 р. «Про затвердження Порядку використання у 2010 р. коштів, передбачених у державному бюджеті для виплати одноразової винагороди жінкам, яким присвоєно почесне звання України «Мати-героїня», не передбачена виплата винагороди спадкоємцям в разі смерті одержувача до моменту перерахування коштів, що підтверджується листом від 16.08.2010 р. № 03-3338.
З огляду на вимоги Порядку використання у 2010 році коштів, передбачених у державному бюджеті для виплати одноразової винагороди жінкам, яким присвоєно почесне звання України «Мати-героїня», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 9 червня 2010 р. N 417, якими передбачено, що одноразова винагорода жінкам, яким присвоєно почесне звання України «Мати-героїня» (далі - винагорода), виплачується жінкам, яким присвоєно почесне звання України «Мати-героїня» (далі - почесне звання) відповідно до Закону України «Про державні нагороди України», виплата вказаної допомоги спадкоємцям не передбачена.
Проте, за загальним правилом, визначеним ст.1227 ЦК України суми заробітної плати, пенсії, стипендії, аліментів, допомог у зв'язку з тимчасовою непрацездатністю, відшкодувань у зв'язку з каліцтвом або іншим ушкодженням здоров'я, інших соціальних виплат, які належали спадкодавцеві, але не були ним одержані за життя, передаються членам його сім'ї, а у разі їх відсутності - входять до складу спадщини.
Оскільки Порядком використання у 2010 р. коштів, передбачених у державному бюджеті для виплати одноразової винагороди жінкам, яким присвоєно почесне звання України «Мати-героїня», затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 09 червня 2010 р. N 417, виплату вищевказаної одноразової винагороди покладено на органи соціального захисту населення, суд прийшов до переконання, що така винагорода є різновидом соціальної виплати.
З копії свідоцтва про право на спадщину за заповітом від 28.07.2010 р. вбачається, що позивач є спадкоємцем, зазначеного в заповіті майна ОСОБА_2, спадщина, на яку видано свідоцтво, складається з виплати одноразової винагороди жінкам, яким присвоєно почесне звання України «Мати-Героїня», розмір становить 6690 грн., яка належала померлій на підставі довідки, виданої управління праці та соціального захисту населення від 23 липня 2010 р. за № 03-2964, а відтак суд приходить до висновку, що позивач має право на одержання призначеної останній одноразової винагороди.
З огляду на викладене довід відповідача про те, що ОСОБА_1 не має права на отримання винагороди за свою матір суд вважає безпідставними.
Від сплати судового збору позивач звільнений на підставі п.18 ст.4 Декрету Кабінету Міністрів України «Про державне мито».
Відповідно до ч.1 ст. 88 ЦПК України суд стягує з відповідача на користь позивача 120 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи та на користь держави 66 грн. 90 коп. судового збору.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст.8, 10, 11, 60, 88, 212-215, 218 ЦПК України, суд, -
в и р і ш и в :
Позов задовольнити.
Стягнути з управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації Житомирської області на користь ОСОБА_1, одноразову винагороду як Матері-героїні в сумі 6690 грн., призначену ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1, витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в сумі 120 грн. та на користь держави судовий збір в сумі 66 грн. 90 коп.
Апеляційна скарга на рішення може бути подана через Овруцький районний суд в апеляційний суд Житомирської області протягом 10 днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя
- Номер:
- Опис:
- Тип справи: на цивільну справу (окреме провадження)
- Номер справи: 2-4609/10
- Суд: Коростенський міськрайонний суд Житомирської області
- Суддя: Чичирко Вікторія Анатоліївна
- Результати справи:
- Етап діла: Зареєстровано
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 03.09.2010
- Дата етапу: 03.09.2010