Судове рішення #12624452

                                                                                                                 Код суду 2023

                                                                                                               Справа № 2-3960/2010 р.

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29.11 .2010 р.                                                                                             м. Куп’янськ

               Куп’янський міськрайонний суд Харківської області

у складі: головуючого -  судді Литвинова А.В.,

                при секретарі – Борщовій О.Л.,

розглянувши у судовому засіданні цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Територіальної громади в особі Виконкому Куп’янської міської ради, ОСОБА_2, 3-я особа: Комунальна підприємство «Куп’янське Бюро технічної інвентаризації» про встановлення факту володіння та користування житловим будинком та визнання права власності на ? частини житлового будинку в порядку спадкування за законом,

ВСТАНОВИВ :

    Позивачка ОСОБА_1 звернулася до суду з вищевказаним позовом, зазначивши, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року у м. Куп’янську помер її чоловік, ОСОБА_3. Після її смерті залишилася спадщина  житлового будинку АДРЕСА_1 в м. Куп’янську. Спадкоємцями на спадщину після померлого були: його син ОСОБА_2 та дружина, ОСОБА_1, які у встановлений законом строк прийняли спадщину, подавши заяву у нотаріальну контору про прийняття спадщини, але нотаріус відмовила у видачі свідоцтва про прийняття спадщини на житловий будинок  за вищевказаною адресою, оскільки померлий за життя не отримав на своє ім’я правовстановлюючий документ і по цій причині не зареєстрував своє право власності на будинок. Факт володіння та користування спадкоємцем житловим будинком підтверджується довідкою БТІ. Спадкодавець не маючи правовстановлюючих документів на будинок вважав його своєю власністю, проживав в ньому, користувався ним, підтримував його в належному стані. Зі спадкодавцем разом проживали до його смерті дружина померлого - ОСОБА_1, яка спадщину прийняла фактично, а також син ОСОБА_2, який теж спадщину прийняв фактично. В зв’язку з тим, що ОСОБА_1 не набула право власності на спадкове майно після померлого чоловіка ОСОБА_3, не зареєстрував як власник житлового будинку та тому нотаріус не має можливості видати свідоцтво про право на спадщину позивачці по даній справі.  

    В судовому засіданні позивачка надала заяву в який просить розглянути справу у її відсутність, позовні вимоги підтримує у повному обсязі.

    Від представника за довіреністю юридичного відділу Куп’янського міськвиконкому надійшов лист від 04.11.2010 року за № 217 – юр. про те, що заперечень та пропозицій стосовно даної позовної заяви вони не мають. Просять розглядати справу без участі представника відповідача та покладаються на розсуд суду.

    Від третьої особи, начальника Комунального підприємства « Куп’янське бюро технічної інвентаризації» надійшла заява від 29.11.2010 року за № 3212, про те, що заперечень проти  даної позовної заяви вони не мають. Просять розглядати справу без участі представника третьої особи та покладаються на розсуд суду.

           Згідно з ч. 4 ст. 174 ЦПК України, у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

    Суд, заслухавши пояснення позивача, перевіривши матеріали справи, прийшов до наступного.

    Судом встановлені такі факти та відповідні їм правовідносини.

    ІНФОРМАЦІЯ_1 року помер ОСОБА_3 /а.с.7/. Після його смерті залишилася спадщина у вигляді житлового будинку АДРЕСА_1 в м. Куп’янську /а.с.4-5/. Зі спадкодавцем разом проживали його дружина ОСОБА_1, та  син  ОСОБА_2 які прийняли спадщину фактично /а.с.11/. Судом встановлено, що померлий ОСОБА_3 фактично володів і користувався житловим будинком по АДРЕСА_1, як своєю власністю, проживав в ньому, користувався ним, підтримував його в належному стані не маючи правовстановлюючого документу на будинок.

У відповідності до ч. 1 ст. 1261 ЦК України,  у першу чергу на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народженні після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.

Згідно ст. 1268 ч.3 спадкоємець, який постійно проживав із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, він не заявив про відмову від неї.  

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 11, 60, 114, 174, 212-215, 256, 294 ЦПК України, ст. 1261, 1268, 1270  ЦК України, суд,  

 

                                             ВИРІШИВ:

    Позов задовольнити.

    Визнати факт володіння та користування житловим приміщенням за адресою: Харківська область, м. Куп’янськ, АДРЕСА_1 за ОСОБА_3, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 року.

    Визнати право власності за ОСОБА_1 на ? частини житлового будинку за адресою: м. Куп’янськ, вул. Данілевського, будинок 14 у порядку спадкування за законом після ОСОБА_3, померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 року.

     Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Харківської області через Куп’янський міськрайонний суд Харківської області шляхом подачі в 10 денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

             

 

 

Головуючий                                                                                              А.В.Литвинов

 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація