Справа № 2-а-1693/10
Постанова
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 грудня 2010 року Кагарлицький районний суд
Київської області в складі:
головуючого судді Кириченка В.І.,
розглянувши в порядку скороченого провадження в м. Кагарлику справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного Фонду України в Кагарлицькому районі Київської області про визнання відмови протиправною, зобов’язання провести перерахунок додаткової пенсії, підвищення до пенсії та виплатити заборгованість, -
В С Т А Н О В И В:
В позові позивач просив суд визнати протиправною відмову відповідача Управління Пенсійного Фонду України в Кагарлицькому районі Київської області провести перерахунок та виплатити позивачу додаткову пенсію за шкоду, заподіяну здоров’ю відповідно до ст. 51 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.” у розмірі 15 % від мінімальної пенсії за віком і щомісячне підвищення до пенсії за проживання на забрудненій території відповідно до ст. 39 цього ж Закону у розмірі однієї мінімальної заробітної плати.
А також просив зобов’язати відповідача здійснити нарахування та виплату позивачу за період з 08.05.2010 року з урахуванням ухвали суду про залишення заяви без розгляду в частині позовних вимог по день постановлення рішення, з урахуванням вже проведених виплат:
- додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю, відповідно до ст. 51 вказаного Закону у розмірі 15 % від мінімальної пенсії за віком для визначення якої підлягає застосуванню розмір прожиткового мінімуму для осіб які втратили працездатність, установлений у Законі на відповідний місяць, так як позивач є потерпілим від наслідків аварії на ЧАЕС 4 категорії, але отримував менший розмір додаткової пенсії, ніж визначений вимогами законодавства;
- щомісячного підвищення до пенсії за проживання на забрудненій території відповідно до ст.39 вказаного Закону у розмірі однієї мінімальної заробітної плати , встановленої Законом на відповідний місяць, так як позивач є непрацюючим пенсіонером який проживає у зоні посиленого радіологічного контролю, але отримував менший розмір підвищення до пенсії, ніж визначений вимогами законодавства.
Також позивач просив про зобов’язання відповідача на майбутнє призначити і виплачувати додаткову пенсію за шкоду, заподіяну здоров’ю і щомісячного підвищення до пенсії за проживання на забрудненій території відповідно вимог ст.ст. 51, 39 вказаного Закону.
Судом отримано заперечення відповідача на позов і встановлено, що позивач отримував менший розмір додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю, ніж визначений вимогами закону за період з 08.05.2010 року по день постановлення рішення.
Позивач є потерпілим від наслідків аварії на ЧАЕС 4 категорії і має право на нарахування і виплату йому відповідачем додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю, передбаченої ст. 51 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи в розмірі 15 % від мінімальної пенсії за віком.
При розрахунку додаткової пенсії слід виходити з розміру мінімальної пенсії за віком яка визначається відповідно до вимог ч.1 ст. 28 Закону України “ Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування “ і встановлюється у розмірі прожиткового мінімуму для осіб які втратили працездатність, визначеного Законом., так як це питання не було врегульоване, але держава гарантує права громадян на соціальний захист згідно ст.ст. 22, 46 Конституції України.
Відповідно до ст. 1 ЗУ “ Про встановлення прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати” від 20.10.2009 року №1646-VІ установлено, що прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць для осіб які втратили працездатність становив з 01.11.2009 року-573 грн., з 01.01.2010 року-695 грн., 01.04.2010 року-706 грн., з 01.07.2010 року – 709 грн., з 01.10.2010 року – 723 грн., з 01.12.2010 року – 734 грн.
Вказані вище вимоги законодавства відповідачем не були дотримані.
Також судом встановлено, що позивач перебуває на обліку в Управлінні ПФУ в Кагарлицькому районі Київської області, як працюючий пенсіонер.
Отже, позивач, як працюючий пенсіонер, відповідно до ст. 39 ч. 3 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, пенсіонерам, які працюють у зонах радіоактивного забруднення, оплата праці додатково підвищується на 25 % від розміру мінімальної заробітної плати Управлінням праці та соціального захисту населення, а не Управлінням Пенсійного Фонду України.
А тому позов слід задоволити частково.
Визнати протиправною відмову Управління Пенсійного Фонду України в Кагарлицькому районі Київської області провести перерахунок та виплатити позивачу додаткову пенсію за шкоду, заподіяну здоров’ю відповідно до ст. 51 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.” у розмірі 30 % від мінімальної пенсії за віком.
Зобов’язати Управління Пенсійного Фонду України в Кагарлицькому районі Київської області перерахувати та виплатити за період з 08.05.2010 року по 13.12.2010 року позивачу, з урахуванням вже проведених виплат додаткову пенсію за шкоду, заподіяну здоров’ю, відповідно до ст.51 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” у розмірі 15 % від мінімальної пенсії за віком для визначення якої підлягає застосуванню розмір прожиткового мінімуму для осіб які втратили працездатність, установлений у Законі на відповідний місяць.
Постанова суду підлягає негайному виконанню Управлінням Пенсійного Фонду України в Кагарлицькому районі Київської області за один місяць.
У вимогах позивача про зобов’язання відповідача провести перерахунок та виплатити щомісячного підвищення до пенсії за проживання на забрудненій території відповідно до ст. 39 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” слід відмовити, так як пенсіонерам, які працюють у зонах радіоактивного забруднення, оплата праці додатково підвищується на 25 % від розміру мінімальної заробітної плати і ця доплата не нараховується Управлінням Пенсійного Фонду України, та як не є доплатою до пенсії, та у зобов’язанні на майбутнє призначити і виплачувати позивачу додаткову пенсію за шкоду, заподіяну здоров’ю відповідно вимог ст. 51 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” також слід відмовити, так як позивач не довів порушення прав у майбутньому.
Керуючись ст.ст.22, 46 Конституції України, ст. ст. 39, 51 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» ст. 28 ч.1 Закону України “ Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування “, ст. ст. 183-2 КАС України, суд, -
Постановив:
Позов задоволити частково.
Визнати протиправною відмову Управління Пенсійного Фонду України в Кагарлицькому районі Київської області провести перерахунок та виплатити позивачу ОСОБА_3 додаткову пенсію за шкоду, заподіяну здоров’ю відповідно до ст. 51 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.” у розмірі 15 % від мінімальної пенсії за віком.
Зобов’язати Управління Пенсійного Фонду України в Кагарлицькому районі Київської області перерахувати та виплатити за період з 08.05.2010 року по 13.12.2010 року ОСОБА_3 , з урахуванням вже проведених виплат додаткову пенсію за шкоду, заподіяну здоров’ю, відповідно до ст..51 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.” у розмірі 15 % від мінімальної пенсії за віком для визначення якої підлягає застосуванню розмір прожиткового мінімуму для осіб які втратили працездатність, установлений у Законі на відповідний місяць.
Постанова суду підлягає негайному виконанню Управлінням Пенсійного Фонду України в Кагарлицькому районі Київської області за один місяць.
У вимогах позивача про зобов’язання відповідача провести перерахунок та виплатити щомісячного підвищення до пенсії за проживання на забрудненій території відповідно до ст. 39 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, та у вимогах зобов’язання відповідача на майбутнє призначити і виплачувати позивачу додаткову пенсію за шкоду, заподіяну здоров’ю відповідно вимог ст. 51 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” - відмовити.
Апеляційна скарга на постанову суду сторонами може бути подана протягом 10 днів з дня отримання копії постанови.
Постанова суду набирає законної сили відповідно до ст.254 КАС України.
Суддя:
- Номер:
- Опис:
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-1693/10
- Суд: Богуславський районний суд Київської області
- Суддя: Кириченко Василь Іванович
- Результати справи:
- Етап діла: Зареєстровано
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 22.07.2015
- Дата етапу: 22.07.2015
- Номер: 6-а/358/250/19
- Опис:
- Тип справи: про розгляд клопотань, подань, заяв у порядку виконання судових рішень
- Номер справи: 2-а-1693/10
- Суд: Богуславський районний суд Київської області
- Суддя: Кириченко Василь Іванович
- Результати справи:
- Етап діла: Виконання рішення
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 02.10.2019
- Дата етапу: 15.01.2020
- Номер: 6-а/358/250/19
- Опис:
- Тип справи: про розгляд клопотань, подань, заяв у порядку виконання судових рішень
- Номер справи: 2-а-1693/10
- Суд: Богуславський районний суд Київської області
- Суддя: Кириченко Василь Іванович
- Результати справи:
- Етап діла: Виконання рішення
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 02.10.2019
- Дата етапу: 15.01.2020