Судове рішення #12626329

                                    Справа № 2з-9/2010 р.

У Х В А Л А

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

про повернення  заяви про  забезпечення доказів

13 грудня 2010 року                             м. Запоріжжя

    Суддя Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя Рибалко Н.І., розглянувши клопотання ОСОБА_1 до Публічного Акціонерного Товариства Комерційний банк «Приватбанк», Індустріального відділення філії Запорізького регіонального відділення Публічного Акціонерного Товариства Комерційний банк «Приватбанк» про забезпечення доказів, -

В С Т А Н О В И В :

   

Заявник ОСОБА_1  звернувся до Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя з клопотанням до Публічного Акціонерного Товариства Комерційний банк «Приватбанк», Індустріального відділення філії Запорізького регіонального відділення Публічного Акціонерного Товариства Комерційний банк «Приватбанк» про забезпечення доказів.

             У поданому клопотанні заявник просить суд витребувати з Публічного Акціонерного Товариства Комерційний банк «Приватбанк», Індустріального відділення філії Запорізького регіонального відділення Публічного Акціонерного Товариства Комерційний банк «Приватбанк», виписки про погашення кредиту за кредитним договором, копію акту, копію договору купівлі-продажу автомобіля.    

Дослідивши клопотання про забезпечення доказів, суд вважає, що клопотання підлягає поверненню заявнику, у зв’язку з наступним.

Відповідно до ч. 1 ст. 133 ЦПК України, особи, які беруть участь у справі і вважають, що подання потрібних доказів є неможливим або у них є складнощі в поданні цих доказів, мають право заявити клопотання про забезпечення цих доказів.

Відповідно до ч. 1 ст. 134 ЦПК України, у заяві про забезпечення доказів повинні бути зазначені: докази, які необхідно забезпечити; обставини, що можуть бути підтверджені цими доказами; обставини, які свідчать про те, що подання потрібних доказів  може стати неможливим або ускладненим, а також справа, для якої потрібні ці докази або з якою метою потрібно їх забезпечити.

Відповідно до ч. 1 ст. 135 ЦПК України, заява про забезпечення доказів розглядається судом, який розглядає справу, а якщо позов ще не пред’явлено, - місцевим загальним судом, у межах територіальної підсудності якого можуть бути вчинені процесуальні дії щодо забезпечення доказів.    

Відповідно до ч. 4 ст. 133 ЦПК України, у разі подання заяви про забезпечення доказів до подання позовної заяви, заявник повинен подати позовну заяву протягом трьох днів з днів з дня постановлення ухали про забезпечення доказів. У разі неподання заяви у зазначений строк, особа, яка подала заяву про забезпеченням доказів, зобов’язана відшкодувати судові витрати, а також збитки, заподіяні у зв’язку із забезпеченням доказів.  

Враховуючи скорочений строк для подання позову, вважаю за доцільне рекомендувати заявнику звернутися з заявою про забезпечення доказів після пред’явлення позову до суду.

При вищевикладеному, керуючись ст.ст. 133-135, 137, 121 ЦПК України, -

У Х В А Л И В :

    Клопотання ОСОБА_1 до Публічного Акціонерного Товариства Комерційний банк «Приватбанк», Індустріального відділення філії Запорізького регіонального відділення Публічного Акціонерного Товариства Комерційний банк «Приватбанк» про забезпечення доказів, - повернути заявнику.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до апеляційного суду Запорізької області через Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя шляхом подачі в 5-денний строк з дня винесення ухвали заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 10 днів апеляційної скарги або безпосереднім поданням апеляційної скарги протягом 5 днів з дня винесення ухвали.

            Суддя                                                               Н.І. Рибалко

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація