Судове рішення #12627725

                                                       Справа №2-а- 997 /10

                     У   Х   В   А   Л   А

         

20 грудня  2010 р.                  Суддя Близнюківського районного суду Харківської області Павлюченко С.В., розглянувши адміністративний позов   ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України у Близнюківському  районі Харківської області   про зобов'язання здійснити перерахунок та виплату підвищення до пенсії ,

                                               В С Т А Н О В И В :

    16 грудня  2010 року позивачка звернулася до суду з адміністративним позовом до   Управління Пенсійного фонду України в Близнюківському районі Харківської області, в якому просить зобов'язати відповідача здійснити перерахунок та виплату їй  пенсії як “дитині війни” за період з 2010  р. до внесення змін до діючого законодавства.

 В своїй заяві, поданій разом з адміністративним позовом, позивачка просить поновити строк подачі позову, посилаючись на те, що  про належні виплати їй стало відомо тільки у грудні 2010 року , тому вважає, що встановлений строк вона пропустила з поважних причин.

Перевіривши надані матеріали в обгрунтування заяви, підстав для задоволення заяви та поновлення строку не знаходжу, виходячи з наступного:

    Відповідно до  ч.2 ст. 99 КАС України  для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Як вбачається з позову, позивачка  вважає порушеними свої права на перерахунок пенсії за період   з 01.01.2010  року по теперішній час .

Враховуючи  систематичність зазначених платежів, слід вважати, що про порушення права на перерахунок пенсі, позивач повинен  був дізнатися у вказаний період, тобто під час виплати пенсії, яка проводиться відповідачем  кожного місяця.

Виходячи з вимог ч.1 ст.103 КАС України, перебіг процесуального строку починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов'язано його початок.

Таким чином, строк для пред'являння позову  почався після 01 липня 2010   року і саме з цього дня позивач  повинен був прийняти заходи для визнання неправомірними дій відповідача та поновлення своїх прав.

              Отже, строк  на пред'явлення позовних вимог щодо визнання неправомірними дій та покладення обов'язку здійснити перерахунок пенсії закінчувався після спливу шестимісячного строку після виплати кожного місяця пенсії протягом зазначеного позивачем  періоду.

Виходячи з викладеного, слід прийти до висновку, що позивачем  не пропущений строк на звернення до суду тільки щодо пенсійних виплат, які проводились починаючи з 16 червня 2010 року .

      Будь-яких поважних причин пропуску строку на звернення до суду щодо порушення прав, які мали місце до зазначеної дати, позивачем  не наведено.

Його посилання на ч.4 ст.99 КАС України безпідставне, оскільки можливість досудового порядку вирішення зазначеного спору законом не передбачена, а те, що про порушення свої прав він дізнався лише  отримавши відмову УПФУ, належними доказами не підтверджено.

    Відповідно до вимог  ст.100 КАС України, адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.

    А тому, керуючись   ст. ст.100 та 107  КАС  України, суд,-

                У Х В А Л И В :

     В задовленні заяви ОСОБА_1  про поновлення строку для подання адміністративного позову відмовити.

      Адміністративний позов ОСОБА_1  до   Управління Пенсійного фонду України у  Близнюківському районі Харківської області про зобов'язання здійснити перерахунок та виплату підвищення до пенсії за період  з 01.01.2010 року  по 15 червня 2010 року    залишити без розгляду.

Ухвала може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Близнюківський районний суд Харківської області шляхом подачі апеляційної скарги протягом п’яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

           Суддя:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація