С права 2-1667
2010 року
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 листопада 2010 року м.Яворів
Яворівський районний суд Львівської області в складі:
головуючого - судді Варениця В.С.
при секретарі Мельник Є.Є.
під час розгляду у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Яворові
цивільної справи за позовом ОСОБА_1
до ОСОБА_2
п ро стягнення аліментів на утримання неповнолітніх дітей,-
В С Т А Н О В И В:
гр.ОСОБА_1 звернулася до суду з позовною заявою, в якій просить постановити рішення, яким стягувати з відповідача в її користь аліменти на утримання трьох неповнолітніх дітей в розмірі 1/2 частини зі всіх видів заробітку, з дня подання заяви до досягнення дітьми повноліття. Свої вимоги мотивує тим, що відповідач на утримання дітей не надає коштів, їй самій важко утримувати сім'ю.
На розгляд справи позивач не з'явилася, в поданій письмовій заяві просить справу розглянути у її відсутності, позовні вимоги підтримує.
Також на розгляд справи не з'явився відповідач ОСОБА_2, в поданій письмовій заяві просить справу розглядати у його відсутності, заявлений позов визнає.
Дослідивши докази, суд встановив, що згідно пред’явленої копії свідоцтва про одруження, сторони перебувають в зареєстрованому шлюбі.
Від даного шлюбу, згідно пред’явлених копій свідоцтв про народження, сторони мають трьох неповнолітніх дітей – сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, дочку ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження, та дочку ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження.
У відповідності до ст.ст.180, 181 СК України батьки зобов’язані утримувати своїх неповнолітніх дітей, способи виконання батьками обов’язку утримувати дітей визначаються за домовленістю між ними.
При розгляді справи встановлено, що домовленості між батьками про утримання дітей не досягнуто. Діти проживають з позивачкою, знаходяться на її утриманні, відповідач матеріальну допомогу на утримання дітей не надає. Позивачка бажає отримувати аліменти в примусовому порядку.
При визначенні розміру аліментів суд враховує стан здоров’я та матеріальне становище дітей, стан здоров’я та матеріальне становище відповідача, відсутність у відповідача інших утриманців, розмір прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку, і приходить до висновку, що розмір аліментів по даній справі слід визначити в розмірі 1/2 частини заробітку (доходу) відповідача, в межах заявлених позовних вимог.
Керуючись ст.ст.10, 11, 60, 88, 212, 367 ЦПК України, ст.ст.180, 181, 182, 183, СК України, суд,-
В И Р І Ш И В:
2
позов задоволити. Стягувати з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання трьох неповнолітніх дітей: сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, дочки ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження, та дочки ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження, в розмірі 1/2 частини заробітку (доходу), але не менше як 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку на кожну дитину, щомісячно, починаючи з 01 жовтня 2010 року і до їх повноліття.
Стягнути з ОСОБА_2 в дохід держави судовий збір в розмірі 51 грн 00 коп та 120 грн 00 коп витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.
Допустити негайне виконання рішення суду в частині стягнення аліментів в межах суми платежу за один місяць в розмірі 1/3 частини заробітку (доходу), але не менше як 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку на кожну дитину.
Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду Львівської області шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня його проголошення через Яворівський районний суд Львівської області.
Рішення виготовлено в нарадчій кімнаті в одному примірнику.
СУДДЯ: