Судове рішення #12628264

Справа № 2-1400

2010 року

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 листопада 2010 року м.Яворів

Яворівський районний суд Львівської області в складі:

головуючого - судді Варениця В.С.

при секретарі Мельник Є.Є.

під час розгляду у відкритому судовому засіданні в місті Яворові

цивільної справи за позовом ОСОБА_1

до ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, Яворівської державної нотаріальної контори, про визначення додаткового строку для прийняття спадщини,-

В С Т А Н О В И В:

позивач звернулася до суду з позовною заявою, в якій просить постановити рішення, яким продовжити їй строк на 5 місяців для подання заяви про прийняття нею спадщини по закону після смерті матері ОСОБА_6, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року. В заяві вказує, що після смерті матері залишилося спадкове майно, так як заповіту мати не залишила. В встановлений законом шестимісячний строк вона не звернулася з заявою до Яворівської держнотконтори з поважних причин, так як піклувалася про хворого брата ОСОБА_7, який з 2000 року хворів на туберкульоз і проживав без сім'ї, ніде не працював. Також вона пікулувалася про свекруху, яка була інвалідом першої групи, потребувала постійної допомоги. ІНФОРМАЦІЯ_2 року її брат ОСОБА_7 помер у Сихівській протитуберкульозній лікарні м.Львова.

Під час розгляду справи позивач ОСОБА_1 позовні вимоги підтримала, дала пояснення, аналогічні викладеним в заяві. Додатково позивач пояснила, що через поважні причини вона не подала заяви про прийняття спадщини, так як доглядала за хворими братом ОСОБА_7, який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 року, та свекрухою ОСОБА_8, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_3 року. Також вона не змогла своєчасно подати заяву про прийняття спадщини через характер своєї роботи заступником директора школи. Просить її позов задоволити.

Притягнута в якості законного представника неповнолітніх відповідачів ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_4 року народження, та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_5 року народження, - гр.ОСОБА_9 заявленого позову не визнала. В письмовому запереченні вказує, що на час смерті ОСОБА_6 її син ОСОБА_7 не потребував стороннього догляду, курс лікування від туберкульозу пройшов в 2000-2001 роках, проживав в сел.Немирів. Позивачка після смерті матері приїзджала в сел.Немирів тричі на 9, 40 днів та року з дня смерті ОСОБА_6 З заявою позивач звернулася лише після смерті свого брата ОСОБА_10, коли з дня смерті матері пройшло понад три роки.

Представник гр.ОСОБА_9 - адвокат ОСОБА_11 вважає, що позивач ОСОБА_1 пропустила строк подачі заяви про прийняття спадщини після смерті своєї матері ОСОБА_6, наведені причини пропуску не являються поважними і в задоволені позову слід відмовити.

Притягнута в якості відповідача гр.ОСОБА_2, яка про час і місце розгляду справи була належним чином повідомлена судовою повісткою з рекомендованим поштовим повідомленням, не з'явилася, суд вирішив за можливе розглянути справу у її відсутності.

2

Від відповідача Яворівської державної нотаріальної контори надійшло письмове клопотання про розгляд справи у відсутність представника.

Також на розгляд справи не з'явився представник третьої особи Служби у справах дітей Яворівської райдержадміністрації.

Заслухавши пояснення сторін, допитавши свідків, дослідивши докази, суд прийшов до наступного.

Судом встановлено, що згідно актового запису про смерть гр.ОСОБА_6 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року в сел.Немирів Яворівського району Львівської області. Після її смерті відкрилася спадщина по закону.

До спадкового майна спадкодавця ОСОБА_6 належить 1/2 частини квартири АДРЕСА_1, власником іншої 1/2 частини вищевказаної квартири являвся її син ОСОБА_7.

Судом також встановлено, що спадкоємцями по закону першої черги спадкодавця ОСОБА_6 являються її дочка, позивач по справі, ОСОБА_1 та син покійної ОСОБА_7, який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 року.

Покійний ОСОБА_7 на час смерті своєї матері ОСОБА_6 постійно проживав разом з нею в АДРЕСА_1 і у відповідності до вимог ч.3 ст.1268 ЦК України вважається таким, що прийняв спадщину.

Також, рішенням Яворівського районного суду Львівської області від 30.09.2009 року було задоволено позов ОСОБА_9 в інтересах неповнолітніх дітей ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_4 року народження, та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_5 року народження, та встановлено факт прийняття ОСОБА_7 спадшини у вигляді 1/2 частини квартири АДРЕСА_1 після смерті ОСОБА_6, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року.

З матеріалів спадкової справи Яворівської державної нотаріальної контори №214/09 спадкодавця ОСОБА_7, який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 року, вбачається, що з заявами про прийняття спадщини по закону в шестимісячний строк звернулася ОСОБА_9 в інтересах своїх неповнолітніх дітей ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_4 року народження, та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_5 року народження, а також гр.ОСОБА_2, дочка покійного від першого шлюбу. Таким чином, у відповідності до вимог ч.4 ст.1268, ст.ст.1269, 1270 ЦК України спадкоємці першої черги неповнолітні ОСОБА_3 та ОСОБА_4, а також гр.ОСОБА_2 вважаються такими, що прийняли спадщину після смерті батька ОСОБА_7

При розгляді справи судом встановлено, що позивач ОСОБА_1 на час смерті своєї матері ОСОБА_6 з нею не проживала і у встановлений ст.1270 ЦК України шестимісячний строк не звернулася з заявою до нотаріальної контори про прийняття спадщини.

Відповідно до ст.1272 ЦК України якщо спадкоємець протягом строку, встановленого ст.1270 ЦК України, не подав заяву про прийняття спадщини, він вважається таким, що не прийняв її. За письмовою згодою спадкоємців, які прийняли спадщину, спадкоємець, який пропустив строк для прийняття спадщини, може подати заяву про прийняття спадщини до нотаріальної контори за місцем відкриття спадщини. За позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

Як вбачається з матеріалів цивільної справи Яворівського районного суду №2-1633/09 позивач ОСОБА_1 в перший раз звернулася з позовом про визначення додаткового строку для прийняття спадщини 22.07.2009 року і ухвалою суду від 12.11.2009 року по заяві позивача поданий позов було залишено без розгляду.

3

На час подання первісної заяви про визначення додаткового строку для прийняття спадщини, а також повторної заяви, спадкоємець ОСОБА_7, який прийняв спадщину, помер, тобто подати його письмову згоду є неможливим.

Суд також вважає, що наведені позивачем ОСОБА_1 причини пропуску строку подачі заяви про прийняття спадщини не можна визнати поважними, оскільки судом встановлено, що дійсно на протязі шести місяців після смерті ОСОБА_6 позивач не могла здійснювати догляд за хворим братом ОСОБА_7, так як у вказаний період він не лікувався від туберкульозу, що стверджується довідкою завідуючого протитуберкульозним віддленням Яворівської РЦЛ.

Також покликання позивача ОСОБА_1 на догляд за хворою свекрухою ОСОБА_8 та зайнятість на роботі судом не визнається поважною причиною. Як визнала позивач, її сім'я складається з чоловіка та трьох дітей, двоє з яких на час смерті ОСОБА_6 були повнолітніми, тому на переконання суду останні могли здійснити догляд за хворою мамою та бабусею, на час звернення позивача ОСОБА_1 до Яворівської державної нотаріальної контори або до Золочівської державної нотаріальної контори по місцю свого проживання, з наступним надісланням заяви до нотаріальної контори за місцем відкриття спадщини.

Оцінюючи докази по даній справі в їх сукупності, суд приходить до висновку, що в судовому засіданні позивачем не доведено поважності пропуску строку для подачі заяви про прийняття спадщини після смерті своєї матері ОСОБА_6, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року, а тому в задовленні заявленого позову слід відмовити.

Керуючись ст.ст.10, 11, 60, 212, 213 ЦПК України, ст.ст.1216, 1217, 1218, 1220, 1221, 1222, 1258, 1261, 1268, 1269, 1270 ЦК України, суд,-

В И Р І Ш И В:

в позові ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, Яворівської державної нотаріальної контори, про визначення додаткового строку для прийняття спадщини — відмовити.

Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду Львівської області шляхом подання через Яворівський районний суд Львівської області протягом десяти днів з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження та подання апеляційної скарги протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Рішення виготовлено в нарадчій кімнаті в одному примірнику.

СУДДЯ:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація