Справа № 2а-4260-10
П О С Т А Н О В А
Іменем України
08 грудня 2010 року м. Мар"їнка
Мар"їнський районний суд Донецької області у складі: головуючого - судді Ступін І.М., при секретарі Готовщикової Т.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Мар"їнському районі Донецької області про перерахунок пенсії та стягнення недоотриманої пенсії,- суд
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовною заявою до відповідача і просить зобов’язати відповідача по справі здійснити перерахунок позивачеві за 2009 рік в повній відповідності з вимогами ст.. 42, ст. 40 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»із застосуванням показника середньої плати працівників у середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до Закону враховується для обчислення пенсії, за календарний рік, що передує року перерахунку пенсії, починаючи з 07.10.2010 року. В обґрунтування своїх вимог посилається на те, що він перебуває на обліку в Пенсійному Фонду України в Мар»їнському районі Донецької області та отримує пенсію за віком відповідно до ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» також продовжує працювати. У жовтні 2010 року звернувся до Управління пенсійного фонду в Мар»їнському районі із заявою про перерахунок пенсії згідно до ст. ст. 40,42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», підпункту 3 п. 11 Постанови КМУ від 28.05.2008 року № 530 «Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян». Оскільки на цей час не був затверджений показник середньої заробітної плати за 2008 рік, з 01 січня 2009 року при перерахунку пенсії позивача відповідачем був застосований показник середньої заробітної плати за 2007 рік – 1197 грн. 91 коп. Незважаючи на те, що 27 лютого 2009 року був затверджений показник середньої заробітної плати за 2009 рік – 1650 грн. 43 коп., відповідачем не було проведено перерахунок з урахуванням цього показника, хоча такий перерахунок цілком обумовлено Постановою КМУ від 28.05.2008 року № 530 «Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян». Відповідач звернувшись до відповідача за роз’ясненнями по вищевказаному питанню отримала відповідь за підписом начальнику управління Пенсійного Фонду України в Мар»їнському районі Донецької області, яка по суті є формальною відпискою.
Позивач до суду не з»явилась, суду надала заяву, у якій свої позовні вимоги підтримує та просить суд розглянути справу без її участі.
Відповідач будучи належним чином повідомлений про час і місце розгляду матеріалу в судове засідання не явився.
За таких обставин і відповідно до ст. 122 КАС України суд визнав можливим розглянути справу без участі сторін та на підставі доказів, наданих у справі в порядку письмового провадження.
Дослідивши письмові докази по справі, суд приходить до висновку, що позовні вимоги ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України в Мар’їнському районі підлягають задоволенню з наступних підстав.
Позивач знаходиться на обліку у Пенсійному Фонду України в Мар»їнському районі Донецької області та отримує пенсію за віком також продовжує працювати.
Відповідно до ч.2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України та Законами України. Утверджуючи та забезпечуючи права і свободи громадян, держава окремими Законами України встановила певні соціальні пільги, компенсації та гарантії, що є складовою конституційного права на соціальний захист. Невиконання державою своїх соціальних зобов’язань щодо окремих осіб, ставить громадян у нерівні умови, підриває принцип довіри до держави, що закономірно призводить до порушення засад соціальної правової держави.
Пенсійний Фонд є центральним органом виконавчої влади і у своїй діяльності керується Конституцією, Законами України, наказами Президента України та постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції та Законів України, актами Кабінету Міністрів, іншими нормативно-правовими документами, а також Положенням «Про Пенсійний Фонд України», затвердженим Постановою КМУ № 1261 від 2.10.2007 року, та організовує в межах своїх повноважень виконання актів законодавства, здійснює контроль за їх реалізацією.
Згідно з діючим законодавством для обчислення середньомісячної заробітної плати необхідно застосувати середню заробітну плату працівників, зайнятих у галузях економіки України за календарний рік, що передує року звернення за перерахунком пенсії, тобто за повний 2008 рік (1573,99 грн.). Однак під час перерахунку для обчислення пенсії ОСОБА_1 була застосована заробітна плата за 2007 рік (1197,91 грн.), що підтверджується матеріалами справи.
Конституційні принципи, на яких базується здійснення прав і свобод людини і громадянина в Україні, включаючи і право на пенсійне забезпечення, передбачені статтями 1, 3, ч. 2 ст. 6, статтею 8, ч. 2 ст. 19, статтями 22, 23, ч. 1 ст. 24 Конституції України, набуте у сфері пенсійного забезпечення, не може бути скасоване або звужене. Правовою гарантією забезпечення державою даного права є виконання прийнятих на себе зобов'язань, виходячи з положень принципу верховенства права.
Дійшовши висновку про те, що позивач дійсно має право на перерахування пенсії по стажу та заробітку, суд вважає, що позовні вимоги позивача підлягають задоволенню.
Позивач просить визнати відмову Управління Пенсійного Фонду України в Мар"'їнському районі Донецької області щодо перерахунку її пенсії по стажу та заробітку відповідно до п.4 ст. 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» неправомірною та зобов’язати відповідача нарахувати та виплатити позивачу недоплачену пенсію за 2009 рік.
На підставі викладеного, у відповідності до вимог статей 3, 6,19,21,22.46,48,55,57 Конституції України, статей 40,42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»,підпункту 3 п.11 Постанови КМУ від 28.05.2008 року № 550 «Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян», статей 2,5,8,9,18,22,104,105 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
П О С Т А Н О В И В :
Позов ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Мар"їнському районі Донецької області про перерахунок пенсії та стягнення недоотриманої пенсії задовольнити.
Зобов»язати Управління Пенсійного фонду в Мар»їнському районі Донецької області здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_2 за 2009 рік починаючи з 07.10.2010 року, в повній відповідності з вимогами ст.ст. 40,42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» та п.п. 3,11 Постанови КМУ від 28.05.2008 року № 550 «Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян» із застосуванням показника середньої заробітної за 2009 рік – 1650 гривень 43 копійки плати працівників у середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до Закону враховується для обчислення пенсії, за календарний рік, що передує року перерахунку пенсії.
Зобов»язати Управління Пенсійного фонду в Мар»їнському районі Донецької області виплатити на користь ОСОБА_1 різницю, яка утворилась між перерахованою та отриманою пенсією.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Мар’їнський районний суд Донецької області протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя -