Судове рішення #12641290

                                                        Код суду 2023                                                                    

Справа № 2-4065/2010 рік

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М     У К Р А Ї Н И

           22.12.2010 року Куп’янський міськрайонний суд Харківської області

      в складі:    головуючого-судді – Демченко І.М.

                        при секретарі – Бабенко О.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Куп’янську цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,

В С Т А Н О В И В :

           

    Позивач звернувся до Куп’янського міськрайонного суду Харківської області з позовом, згідно якого бажає розірвати шлюб з відповідачкою, так як з жовтня 2007 року у них припинені шлюбно-сімейні відносини, родина фактично розпалась, оскільки відсутнє взаєморозуміння і взаємоповага, примирення та збереження шлюбу неможливо, спільно не мешкають. Від шлюбу мають неповнолітнього сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, який мешкає з відповідачкою, спору про місце проживання дитини та майнового спору немає.

      Позивач у судове засідання не з’явився, надавши заяву про розгляд справи без його участі, у зв’язку із зайнятістю на роботі, позовні вимоги підтримує, на розірванні шлюбу наполягає, вказуючи, що родина фактично розпалась, примирення неможливе, з відповідачкою спільно не мешкають приблизно три роки, спору про місце проживання дитини і майнового спору на даний час немає.

            Відповідачка у судове засідання також не з’явилась, у поданій до суду заяві вказала, що просить суд дану справу розглянути без її участі, на розірвання шлюбу погоджується, спору про місце проживання дитини і майнового спору немає та після розірвання шлюбу бажає залишити собі прізвище «ОСОБА_2».

            Судом встановилено, що позивач з відповідачкою знаходяться у шлюбі з 12 липня 1996 року, який зареєстровано Фрунзенським відділом реєстрації актів громадянського стану міста Харкова, актовий запис за № 284, що підтверджується свідоцтвом про шлюб серії НОМЕР_1 / а.с. 4-6/. Від шлюбу мають неповнолітнього сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, який мешкає з відповідачкою / а.с. 7 /.

             Сторони втратили взаєморозуміння і взаємну повагу, сім’я фактично розпалась приблизно три роки тому, сторони спільно не мешкають, примирення неможливе. Майнового спору і спору про місце проживання дитини на даний час немає.

             Відповідно до ч.1 ст. 110 Сімейного Кодексу України позов про розірвання шлюбу може бути пред’явлений одним із подружжя. Ст. 111 СК України передбачає, що суд вживає заходи щодо примирення подружжя, якщо це не суперечить моральним засадам суспільства.

           Згідно ст. 112  Сімейного Кодексу України суд з’ясовує фактичні взаємини подружжя, дійсні причини позову про розірвання шлюбу та інші обставини. Суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них.

       Відповідно до ч.8 ст. 235 ЦПК України у рішенні суду про розірвання шлюбу зазначається про вибір прізвища тим з подружжя, який змінив прізвище  під час державної реєстрації шлюбу, що розривається.

За таких обставин суд вважає неможливим відновлення шлюбних відносин та відновлення родини.

             На підставі викладеного, керуючись ст .ст. 10,11, 60, 212-215 ЦПК України, ст. ст. 110-112 СК України, суд, -

В И Р І Ш И В:

      Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу – задовольнити.

      Шлюб між ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, і ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3 (ОСОБА_2), зареєстрований 12 липня 1996 року Фрунзенським відділом реєстрації актів громадянського стану міста Харкова, актовий запис за № 284 -  розірвати.

      Після розірвання шлюбу ОСОБА_2 присвоїти прізвище – «ОСОБА_2».

            Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Харківської області через Куп’янський міськрайонний суд Харківської області шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

 

Суддя                                                                                                                    І.М.Демченко

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація