Справа № 2о-212/10
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
10 листопада 2010 року Соснівський районний суд м. Черкаси в складі:
головуючого судді Журби С.О.
при секретарі Поліщук Л.П.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі Соснівського районного суду м. Черкаси цивільну справу за заявою ОСОБА_1, зацікавлена особа: Черкаська міська рада про встановлення факту родинних відносин,
В С Т А Н О В И В:
Заявник звернулася до суду з заявою про встановлення факту родинних відносин, мотивуючи свої вимоги наступним:
ІНФОРМАЦІЯ_3 року помер син заявника ОСОБА_2. Після його смерті відкрилася спадщина у вигляді ? частини квартири АДРЕСА_1. За своє життя померлий ОСОБА_2 заповіту не залишив. Заявник звернулася до нотаріальної контори, але виникла потреба в документах, які підтверджують її родинні відносини з померлим ОСОБА_2, тому заявник звернулася до суду.
В судовому засіданні заявник заяву підтримала та просила її задоволити.
Представник зацікавленої особи в судовому засіданні проти задоволення заяви не заперечував.
Заслухавши заявника, представника зацікавленої особи, дослідивши матеріали справи, судом встановлені наступні факти та відповідні їм правовідносини:
ІНФОРМАЦІЯ_3 року помер син заявника ОСОБА_2. Після його смерті відкрилася спадщина у вигляді ? частини квартири АДРЕСА_1, яка належала померлому разом з заявником на праві спільної сумісної власності на підставі свідоцтва про право власності на житло від 13.05.1998 року. За своє життя померлий ОСОБА_2 заповіту не залишив.
Відповідно до ч. 3 ст. 1268 ЦК України спадкоємець, який постійно проживав разом зі спадкодавцем на час відкриття спадщини вважається таким, що прийняв належну йому спадщину.
Заявник проживала та була зареєстрована разом зі спадкодавцем до дня його смерті, що підтверджується довідкою КП «Соснівської служби утримання будинків» № 2078 від 20.07.2010 року. Таким чином, заявник прийняла належну їй спадщину. Інших спадкоємців після смерті ОСОБА_2 немає. Заявник звернулася до нотаріальної контори, але виникла потреба в документах, які підтверджують її родинні відносини з померлим ОСОБА_2
Дошлюбне прізвище заявника – ОСОБА_1., що підтверджується свідоцтвом про народження від 06.05.1955 року. В 1961 році заявник зареєструвала шлюб з ОСОБА_4. В 1969 році шлюб між заявником та ОСОБА_4 був розірваний. Через деякий час заявник зареєструвала шлюб з ОСОБА_5, який також було розірвано 30.06.1988 року, що підтверджується свідоцтвом про розірвання шлюбу від 17.05.1989 року. 27 липня 1989 року заявник зареєструвала шлюб з ОСОБА_6, що підтверджується свідоцтвом про шлюб від 27.07.1989 року. ІНФОРМАЦІЯ_4 року ОСОБА_6 помер.
Факт зміни прізвища позивача підтверджується також трудовою книжкою, де зазначено зміна її прізвищ.
Факт того, що ОСОБА_2 являється сином заявника підтверджується свідоцтвом про народження від 07.03.1962 року.
Підтвердженням факту, який має юридичне значення, а саме те, що ОСОБА_1 являється матір’ю ОСОБА_2 є необхідним для оформлення спадщини.
Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 10, 60, 212-215, 218, 256 ЦПК України, суд –
В И Р І Ш И В:
Заяву задоволити.
Встановити факт родинних відносин, а саме те, що ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, який помер ІНФОРМАЦІЯ_3 року, є сином ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Черкаського апеляційного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги.
ГОЛОВУЮЧИЙ: