Судове рішення #12642321

Справа № 1-171/2010 р.

ВИРОК

Іменем України

25 жовтня 2010 року                         м. Золотоноша

    Золотоніський міськрайонний суд Черкаської області в складі:

    головуючої судді             М.В. Матвієнко            

    при секретарі                 Н.Г. Ліщині

    з участю прокурора             Є.Г. Грушовенко

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Золотоноша кримінальну  справу про обвинувачення:

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уроженки м. Золотоноша, Черкської області, українки, громадянки України, освіта середня-спеціальна, одруженої, не працюючої, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1, раніше не судимої, у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 191 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

    ОСОБА_1, працюючи на посаді бухгалтера дошкільного виховного закладу «Ромашка» відділу освіти виконкому Золотоніської міської ради, являючись матеріально-відповідальною особою, яка здійснює облік та розрахунки за енергоносії, телеком, водопостачання, продукти харчування, діючи умисно, з корисливих мотивів, у порушення вимог посадової інструкції, затвердженої наказом керівника закладу від 25.07.08р., в період часу з вересня 2008 року по січень 2010 року кошти, отримані за харчування працівників закладу не внесла на банківський рахунок «банківської плати 35423002003062» привласнила їх та використала на власні потреби, в результаті чого до державного бюджету не надійшли кошти в сумі 4504,79 грн.

    Постановою Черкаського міжрайонного природоохоронного прокурора від 25.10.2010 року обвинувачення підсудній ОСОБА_1 змінено та, оскільки вона не була службовою особою, її дії кваліфіковано за ч. 1 ст. 191 КК України

    Допитана в судовому засіданні підсудна ОСОБА_1 винною себе за ч. 1 ст. 191 КК України визнала повністю та пояснила, що вона працювала на посаді бухгалтера ДВЗ «Ромашка» м. Золотоноша. Будучи матеріально-відповідальною за кошти, які вона отримувала від працівників закладу за харчування та які була зобов’язана перераховувати на спеціальний рахунок ДВЗ «Ромашка», вона привласнювала та використала їх для власних потреб. За весь період її роботи вона привласнила 4504,79 грн. У скоєному розкаюється та обіцяє в найближчий час погасити борг.

Після дачі показань підсудною, остання та прокурор просили суд застосувати норму ч.3 ст. 299 КПК України та визнати за недоцільне дослідження фактичних обставин справи, оскільки вони не будуть ними оспорюватися і є беззаперечними. У зв’язку з чим суд, роз’яснивши сторонам наслідки застосування зазначеної процесуальної норми,  задовольнив зазначене клопотання.

    Крім  повного визнання вини підсудною ОСОБА_1, її винність повністю стверджується зібраними по справі доказами:

- заявою завідуючої ДВЗ «Ромашка» ОСОБА_2 від 12.05.2010р.;

(а. с. 4)

- актом перевірки використання грошових коштів, які надходили за харчування працівників ДВЗ «Ромашка» за період з 25.07.2008 по 18.03.2010р.;

(а. с. 5)

- висновком судово-бухгалтерської експертизи № 3/35 від 21.05.2010р. встановлено, що згідно представлених на експертизу документів, ненадходження коштів за харчування працівників на розрахунковий рахунок ДВЗ «Ромашка» № 35423002003062 відкритий у Золотоніському УДК ГУДКУ в Черкаській області за період з вересня 2008 року по січень 2010 року включно документально підтверджується у сумі 404,79 грн. Згідно випивки руху коштів на вищезазначеному розрахунковому рахунку за 26.04.2010р. від ОСОБА_1 за харчування працівників надійшли кошти у сумі 318,00 грн. Таким чином, станом на 26.04.2010 року заборгованість становить 4203,45 грн.

Встановлене перевіркою від 05.05.2010 року, проведеною комісією, ненадходження коштів на розрахунковий рахунок у банку за період з вересня 2008 року по січень 2010 року включно, документально підтверджується у сумі 4504,79 грн.

(а. с. 108-113)

    Оцінюючі зібрані по справі докази в їх сукупності, в результаті всебічного, повного та об’єктивного їх дослідження в судовому засіданні, суд приходить до висновку, що пред’явлене підсудній ОСОБА_1 обвинувачення доведено повністю та її дії суд кваліфікує за ст. 191 ч. 1 КК України, як привласнення чи розтрата чужого майна, яке було ввірене їй чи перебувало в її віданні, які явно виходять за межі наданих їй прав чи повноважень.

    При призначенні покарання підсудній ОСОБА_1 суд враховує характер та ступінь суспільної небезпечності вчиненого злочину, який є злочином невеликої тяжкості, особу винної, яка раніше не судима, за місцем проживання характеризується позитивно.

    Обставиною, що пом’якшує покарання підсудній ОСОБА_1, суд визнає: щире каяття у скоєному та часткове відшкодування збитків.

    Обставин, що обтяжують покарання підсудній ОСОБА_1 відповідно до ст. 67 КК України, суд не вбачає.  

    Враховуючи обставини справи, пом’якшуючі  покарання обставини, особу винної, а також те, що нею скоєний злочин невеликої тяжкості, суд вважає за можливе призначити покарання без ізоляції від суспільства .                    

                                Керуючись вищевикладеним та  

                                ст. 323, 324 КПК України, -

ЗАСУДИВ:

ОСОБА_1 – визнати винною у вчиненні злочину, передбаченого ст. 191 ч. 1 КК України та призначити покарання - у вигляді 1-го (одного) року обмеження волі без позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю.

На підставі ст. 75 КК України звільнити ОСОБА_1 від відбування покарання з випробуванням, встановивши 1 (один) рік іспитового строку, і згідно ст. 76 КК України зобов’язати її повідомляти органи кримінально-виконавчої системи про зміну місця проживання .

Цивільний позов Черкаського міжрайонного природоохоронного прокурора в інтересах Дошкільного виховного закладу «Ромашка» відділу освіти виконкому Золотоніської міської ради м. Золотоноша – задовольнити.

Стягнути із засудженої ОСОБА_1 на користь Дошкільного виховного закладу «Ромашка» відділу освіти виконкому Золотоніської міської ради заборгованість за харчування працівників ДВЗ «Ромашка» в сумі 4203,45 гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь НДЕКЦ при УМВС в Черкаській області судові витрати в сумі 600 грн. 96 коп.

     Міру запобіжного заходу ОСОБА_1 залишити попередню – підписку про невиїзд – до вступу вироку в законну силу.

    Вирок може бути оскаржено до апеляційного суду Черкаської області через Золотоніський міськрайонний суд протягом 15 діб.

Суддя:                                               М.В. Матвієнко

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація