Судове рішення #12643483

  № 2а-1267/1-2010  

У Х В А Л А

          07 грудня  2010 року                                                                           м. Київ  

          Дніпровський районний суд  м. Києва у складі:

          Головуючого судді - Бартащук Л.П.,

          при секретарі – Полторак І.В.,

           розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві адміністративну справу за позовом  ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Дніпровської районної у м. Києві державної адміністрації, Київського міського центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат про зобов’язання вчинити дії,   -

В С Т А Н О В И В :

           18 листопада 2010 року позивач ОСОБА_1 звернувся до Дніпровського районного суду м. Києва з позовом до Управління праці та соціального захисту населення Дніпровської районної у м. Києві державної адміністрації, Київського міського центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат про зобов’язання вчинити дії.  

          В обґрунтування позовних вимог зазначив, що відповідачі безпідставно відмовили йому у здійсненні перерахунку одноразової компенсації  та щорічної допомоги на оздоровлення для особи, яка постраждала внаслідок аварії на ЧАЕС за 2008, 2009 та 2010 роки.  

          Посилаючись на наведені обставини, позивач просить зобов’язати відповідачів здійснити перерахунок та виплату недоотриманих коштів за 2008, 2009, 2010 роки.  

        Вказана позовна заява підлягає залишенню частково без розгляду з наступних підстав.  

         Згідно ч. 2 ст. 5 КАС України провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.  

         Відповідно  до ч.1 ст. 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.    

         Частиною 2 статті  99 КАС України передбачено, що для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.    

             Як вбачається з матеріалів справи,  позивач звертався з заявою про проведення перерахунку та виплату недоотриманих коштів  двічі – 04 серпня 2010 року та  19 жовтня 2010 року.

            Листами відповідача - Управління праці та соціального захисту населення Дніпровського районної у м. Києві державної адміністрації  від 11.08.2010р. та від 29.10.2010 року позивачу було відмовлено у здійсненні перерахунку та виплаті сум допомоги.

             Разом з тим, в позовній заяві позивач просить суд  захистити його права за період з 01.01.2008 року по 2010 рік.  

             За встановлених судом обставин, суд дійшов висновку, що частина позовних вимог (щодо проведення перерахунку та виплати недоотриманої суми одноразової компенсації за шкоди, завдану здоров’ю та щорічної допомоги на оздоровлення) заявлена позивачем за межами строку звернення до адміністративного суду, тобто позивач  пропустив шестимісячний строк, що встановлений для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи, який має обчислюватися з дня отримання позивачем відмови суб’єкта владних повноважень (11.08.2010р.)  

           Відповідно до ст. 100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку.  

           Оскільки позов частково подано після закінчення строків звернення,  заява про поновлення строку до суду не надходила, суд вважає, що є підстави для залишення позовної заяви частково без розгляду.  

          На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 99, 100  КАС України,    -

                                                             У Х В А Л И В:  

            Позовну заяву ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Дніпровської районної у м. Києві державної адміністрації, Київського міського центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат  про  зобов’язання вчинити дії за період з 01.01.2008 року по 18.05.2010 року - залишити без розгляду.  

         Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Київського адміністративного апеляційного суду, через суд першої інстанції.    

         Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п’яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали.  

          Суддя :              

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація