Судове рішення #12646698

                                      2-а-2831/10

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

           22.11.2010 року                                                                                                 м. Вінниця

           Ленінський районний суд м. Вінниці в складі судді Матохнюка Д.Б.,  розглянувши у скороченому провадженні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Вінниці про визнання дій неправомірними, стягнення коштів та зобов’язання нараховувати щомісячну допомогу до пенсії в подальшому, -

В С Т А Н О В И В:

           В суд 27.10.2010 року звернулася ОСОБА_1 з позовом до Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Вінниці предметом якого є визнання дій Управління пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Вінниці щодо нарахування і виплати несплаченої позивачу державної соціальної допомоги як дитині війни (30% надбавки до пенсії) неправомірними; стягнення недоплаченої щомісячної допомоги з січня 2006 року по жовтень 2010 року в сумі 6590,30 грн., та зобов’язання Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Вінниці нараховувати щомісячну державну соціальну допомогу, що передбачена ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» в подальшому.

           Ухвалою суду від 29.10.2010 року позовні вимоги заявлені поза межами шестимісячного строку звернення до суду залишені без розгляду.

           16.11.2010 року до суду надійшли письмові заперечення від відповідача.

           Дослідивши матеріали справи, суд прийшов до висновку про часткове задоволення вимог позову виходячи з наступного.

           Позивач ОСОБА_1 має статус дитини війни відповідно до ст.1 Закону України «Про соціальний захист дітей війни».

           Відповідно до ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» від 18.11.2004 року, який набрав чинності з 1 січня 2006 року, дітям війни пенсії або щомісячне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищується на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком.

           Законом України «Про Державний бюджет на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів» від 28.12.2007 р. внесені зміни до ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», відповідно до яких дітям війни до пенсії або щомісячного грошового утримання чи державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, виплачується підвищення у розмірі надбавки, встановленої для учасників війни.

            Рішенням Конституційного Суду України №10-рп/2008 від 22.05.2008 року п.41 р.2 зазначеного Закону визнаний таким, що є неконституційним (справа щодо предмета та змісту закону про Державний бюджет України) зміни внесені Законом України від 28.12.2007 року «Про державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України».

             Оскільки у 2010 році положення ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», щодо розміру підвищення до пенсії дітям війни, не обмежувались та діють, а відповідач виплачував підвищення в заниженому розмірі, позовні вимоги в частині визнання діяння відповідача протиправним та зобов’язання нарахувати та виплатити підвищення є обґрунтованими.

              Однак, оскільки суд не є фахівцем у проведенні відповідних розрахунків, щодо стягнення сум несплаченого 30% підвищення до пенсії позивача, на підставі ст. 162 КАС України, приймає іншу постанову, якою визнає дії відповідача щодо нарахування і виплати позивачу 30% підвищення до пенсії не у повному розмірі за період з 27.04.2010 року по день прийняття постанови суду неправомірними та зобов’язує відповідача нарахувати та виплатити у повному обсязі, позивачу, як дитині війни, недоплачене 30% підвищення пенсії, що передбачене ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» за період з 27.04.2010 року по 22.11.2010 року.

            При перерахунку пенсії позивача, відповідач має застосовувати розмір мінімальної пенсії визначений ч. 1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 року, оскільки інший розмір мінімальної пенсії законами України не встановлений на що також звертав увагу Верховний Суду України при розгляді аналогічних справ.  

             Позовні вимоги в частині зобов’язання відповідача нараховувати та виплачувати соціальну допомогу відповідно до Закону України «Про соціальний захист дітей війни» в подальшому не відповідають змісту законодавства, оскільки судове  рішення  має бути   наслідком чинного правового регулювання. Воно не може обмежувати волю законодавчого органу в майбутньому змінювати правове регулювання суспільних відносин, на що також звертав увагу Верховний Суд України при розгляді аналогічних справ.  

             На підставі викладеного, ст.ст. 8, 22 Конституції України, ст.ст. 1,6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», ст. 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» та керуючись ст.ст. 4, 6-12, 71, 159-163, 183-2 КАС України,  -

П О С Т А Н О В И В:

         Позов задовольнити частково.

         Визнати дії Управління пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Вінниці,  щодо нарахування і виплати ОСОБА_1 30% підвищення до пенсії не у повному розмірі за період з 27.04.2010 року по день прийняття постанови суду неправомірними.

         Зобов’язати Управління пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Вінниці  нарахувати та виплатити у повному обсязі ОСОБА_1, як дитині війни, недоплачене 30% підвищення пенсії, що передбачене ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» за період з 27.04.2010 року по 22.11.2010 року.

          В задоволенні решти вимог позову – відмовити.

          Стягнути з Державного бюджету України на користь ОСОБА_1 понесені судові витрати по сплаті судового збору в сумі 3,40 гривень.  

           Допустити постанову суду до негайного виконання.

          Постанова суду набуває законної сили, якщо протягом десяти днів з дня її отримання  не було подано апеляційної скарги.

       

          Суддя: \підпис

Копія вірна

Суддя:

Секретар:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація