Справа № 2-а-1973/2010 р.
УХВАЛА
22 грудня 2010 року смт. Слов’яносербськ
Суддя Слов’яносербського районного суду Луганської області Кобзій Т.І., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Слов’яносербському районі Луганської області, третя особа – Головне управління державного казначейства України в Луганській області, про визнання бездіяльності УПФУ в Слов’яносербському районі неправомірною та про стягнення недоплаченої щомісячної соціальної допомоги, згідно Закону України «Про соціальний захист дітей війни»,
ВСТАНОВИЛА:
Позивачка звернулася до суду з позовом, посилаючись на ту обставину, що вона є пенсіонеркою та належить до соціальної групи громадян, які мають правовий статус «Дитина війни». В порушення вимог діючого законодавства, відповідачем не було виплачено їй підвищення до пенсії згідно із Законом України «Про соціальний захист дітей війни» за 2009 рік, у розмірі передбаченому законодавством. Позивачка звернулася до відповідача з заявою про перерахунок та виплату належної їй як дитині війни пенсії за 2009 рік, але їй було відмовлено.
Позивачка просить відновити пропущений строк для звернення до суду за захистом порушених прав, свобод та інтересів за період з 01.01.2009 р. по теперішній час, визнати бездіяльність Управління Пенсійного фонду України в Артемівському районі м. Луганська щодо не нарахування та невиплати їй щомісячної соціальної допомоги згідно Закону України «Про соціальний захист дітей війни» неправомірної та зобов’язати Управління Пенсійного фонду України в Артемівському районі м. Луганська нарахувати та виплатити на її користь недоплачену щомісячну державну соціальну допомогу за січень – грудень 2009 року в сумі 1276 грн. 40 коп.
Згідно ст. 99 КАС України, для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Відповідно до ст. 100 КАС України, адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Підстав для поновлення пропущеного строку суд не знаходить, тому зазначений адміністративний позов слід залишити без розгляду, у зв’язку з закінченням строку його подачі до суду .
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 99, 100 КАС України,
УХВАЛИЛА:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Слов’яносербському районі Луганської області, третя особа – Головне управління державного казначейства України в Луганській області, про визнання бездіяльності УПФУ в Слов’яносербському районі неправомірною та про стягнення недоплаченої щомісячної соціальної допомоги, згідно Закону України «Про соціальний захист дітей війни» залишити без розгляду, у зв’язку з закінченням строку його подачі до суду.
Ухвала суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п’яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Т.І. Кобзій