Судове рішення #12663375

   

Справа № 2-159/2010

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

29 листопада  2010  року                                    

                                                         

    Армянський  міський  суд  Автономної Республіки  Крим у складі  головуючого  судді  Шестаковської Л.П., за участю секретаря Яворської Г.Л., позивачів ОСОБА_1, ОСОБА_2,  представника  позивача ОСОБА_2 – ОСОБА_3,   представника третьої особи ОСОБА_4,  розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Армянськ  АР Крим цивільну справу за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2 до ОСОБА_5, ОСОБА_6, третя особа Армянська міська рада АР Крим, про визнання за кожним права власності на 1\6 частку квартири в порядку спадкування за законом,

ВСТАНОВИВ:

          ОСОБА_1,  ОСОБА_2 звернулися до суду з позовом до ОСОБА_5, ОСОБА_6 про визнання права власності в порядку спадкування за законом, третя особа - Армянська міська Рада, мотивуючи свої вимоги тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер їх батько ОСОБА_7, після його смерті відкрилася спадщина, в тому числі у вигляді 1/3 частки квартири АДРЕСА_1 АР Крим. Вони, як спадкоємці першої черги,  своєчасно звернулися до нотаріальної контори із заявами про прийняття спадщини. Проте, правовстановлюючого документу, а саме: свідоцтва про право власності на квартиру у них не має. З відповідачами  ОСОБА_5 (бувшою дружиною батька за другим шлюбом) та її сином ОСОБА_6 вирішити це питання вони не мають можливості, тому що відповідачі, які також є співвласниками зазначеної квартири (по 1/3 частці у кожного) за вказаною адресою не проживають, змінили замки на вхідних дверях, своє фактичне місце проживання (перебування) укривають. Виходячи з викладеного позивачі  позбавлені можливості війти у квартиру, з`ясувати питання про правовстановлюючі документи на спадкове майно. Позивачі вказують на те, що вони, як син і донька,  є єдиними спадкоємцями першої черги  після смерті батька, але не мають можливості у визначеному законом порядку реалізувати своє право на спадщину, а тому просять суд визнати за кожним із них право власності на 1/6 частку  квартири АДРЕСА_1 в м. Армянську АР Крим в порядку спадкування за законом.

Позивачі ОСОБА_1 та ОСОБА_2В, а також представник останньої ОСОБА_3 (їх мати) у судовому засіданні  позовні вимоги підтримали у повному обсязі, просили позов задовольнити.

Відповідачі у судове засідання не з'явилися, про час та місце розгляду справи повідомлені належним чином, про причини неявки суд не сповістили. Відповідно до адресних довідок відповідачі ОСОБА_5 та ОСОБА_6  зареєстровані за адресою: АДРЕСА_1. Відповідно до ст. 74 ЦПК України судова повістка надсилається фізичним особам за адресою їх місця проживання чи місця перебування, зареєстрованою у встановленому законом порядку. У разі відсутності осіб, які беруть участь у справі, за такою адресою, вважається, що судовий виклик або судове повідомлення вручене їм належним чином.

Представник третьої особи у попередньому судовому засіданні вважав, що позов обґрунтований на має бути задоволеним. В судові ж засідання для розгляду справи по суті він більше не з`являвся, 29.09.2010 р. до суду надійшла заява про розгляд справи за його відсутності.

Судовим розглядом встановлено, що відповідно до свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1, виданого Відділом РАЦС Армянського МУЮ АР Крим ОСОБА_7 помер ІНФОРМАЦІЯ_1

Як вбачається з свідоцтва про народження серії НОМЕР_2 ОСОБА_1 народився ІНФОРМАЦІЯ_2 року, батьком є ОСОБА_7, матір'ю - ОСОБА_3.

Відповідно до свідоцтва про народження серії НОМЕР_3 ОСОБА_2 народилася ІНФОРМАЦІЯ_3 року, батьком є ОСОБА_7, матір'ю - ОСОБА_3.

Згідно зі свідоцтвом про шлюб серії НОМЕР_4, виданого Відділом реєстрації актів про одруження м. Сімферополя,  30.05.2002 р. зареєстровано шлюб між ОСОБА_8 та ОСОБА_2 і після одруження їй присвоєно  прізвище чоловіка – ОСОБА_2.

27.05.1999 р. Армянською міською Радою видано свідоцтво про право власності на житло, відповідно до якого квартира АДРЕСА_1 в м. Армянську належить на праві спільної часткової  власності  ОСОБА_5, ОСОБА_7, ОСОБА_6  в рівних частках.

16.10.2001 р. шлюб між ОСОБА_7 та ОСОБА_5 розірвано, що підтверджується свідоцтвом про розірвання шлюбу серії НОМЕР_5, виданим Армянським міським відділом РАЦС АР Крим.

12.11.2008 р. Армянською державною нотаріальною конторою заведено спадкову справу № 251-08 на підставі заяв ОСОБА_1 та ОСОБА_2 про прийняття спадщини, що відкрилася після смерті їх батька  ОСОБА_7,  померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 року.

Відповідно до ст. ст. 1261, 1267 ЦК України у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки і частки у спадщині кожного із спадкоємців за законом є рівними.

Враховуючи те, що шлюб між ОСОБА_7 і ОСОБА_5 розірвано у 2001 р. і ОСОБА_7 є батьком ОСОБА_1 і ОСОБА_2 (позивачів), а також те, що вони є єдиними спадкоємцями першої черги після його смерті щодо спадщини, яка відкрилася у вигляді 1/3 частки квартири АДРЕСА_1 в м. Армянську АР Крим, суд вважає за необхідне позов задовольнити і визнати право власності в порядку спадкування за законом за ОСОБА_1 і ОСОБА_2 по 1/6  частці  зазначеної квартири.

На підставі ст.ст. 1261, 1267, 1269, 1270 ЦК України, керуючись ст.ст.10, 60, 72, 81,88, 213-215, 218  ЦПК України, суд,

ВИРІШИВ:

              Позов ОСОБА_1 та ОСОБА_2 -  задовольнити.    

           Визнати  за ОСОБА_1  право власності на 1\6 частку квартири АДРЕСА_1 в місті Армянськ АР Крим – в  порядку спадкування за законом.

           Визнати  за ОСОБА_2  право власності на 1\6 частку квартири АДРЕСА_1 в місті Армянськ АР Крим – в  порядку спадкування за законом.

    Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду АР Крим через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10 - денний строк з дня проголошення рішення.

    Особи,  які  брали участь у справі, але не були присутні  у судовому засіданні  під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії рішення.          

                                                            Суддя (підпис)

З  ОРИГІНАЛОМ  ЗВІРЕНО:                                                   Суддя___________________

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація