А П Е Л Я Ц І Й Н И Й С У Д В І Н Н И Ц Ь К О Ї О Б Л А С Т І
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
23 листопада 2010 року м. Вінниця
Колегія суддів судової палати з цивільних справ апеляційного суду Вінницької області в складі:
головуючого: Щолокової О.В.,
суддів: Міхасішина І.В., Войтка Ю.Б.,
при секретарі: Зозулі Н.Р.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Вінниці цивільну справу за апеляційною скаргою адвоката ОСОБА_1 – ОСОБА_2 на ухвалу Крижопільського районного суду Вінницької області від 18 жовтня 2010 року про відмову у відкритті провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Вільшанської сільської ради про визнання права власності на житловий будинок, -
в с т а н о в и л а :
У жовтні 2010 року ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до Вільшанської сільської ради про визнання права власності на житловий будинок, що залишився після смерті батька ОСОБА_3,з господарськими будівлями АДРЕСА_1 загальною площею 64,5 кв.м., до складу якого входять : житловий будинок – А, веранда – а, ганок - а1, сарай- Б, погріб – В, гараж- Г, господарська будівля –г, огорожа 1-3.
Ухвалою Крижопільського районного суду Вінницької області від 18 жовтня 2010 року відмовлено у відкритті провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Вільшанської сільської ради про визнання права власності на житловий будинок на підставі п.1 ч.2 ст. 122 ЦПК України.
В апеляційній скарзі адвокат ОСОБА_1 – ОСОБА_2 просить ухвалу суду першої інстанції скасувати, а вирішення питання про відкриття провадження у справі передати на новий розгляд до суду першої інстанції, посилаючись на порушення норм процесуального права.
Колегія суддів, перевіривши законність і обґрунтованість ухвали суду першої інстанції в межах доводів апеляційної скарги, вважає, що апеляційна скарга не підлягає до задоволення з наступних підстав.
Згідно із п.1 ч.2 ст. 122 ЦПК України суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо заява не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
Відмовляючи у відкритті провадження у справі, суд першої інстанції виходив з того, що згідно роз’яснень викладених в п. 23 постанови №7 Пленуму Верховного Суду України від 30.05.2008 року «Про судову практику у справах про спадкування» за наявності умов для одержання в нотаріальній конторі свідоцтва про право на спадщину вимоги про визнання права на спадщину судовому розгляду не підлягають.
Як вбачається із матеріалів позовної заяви, позивачка звернулася до суду про визнання права власності на житловий будинок по АДРЕСА_1 в порядку ст.ст. 112, 120 ЦК України 1963 року та ст.392 ЦК України (чинного). При цьому зазначила, що даний будинок залишився після смерті її батька ОСОБА_3 і є спадковим майном, на яке вона не може оформити право на спадщину в зв’язку з відсутністю правовстановлюючих документів. При цьому, як член колгоспного двору вона має право на частку даного будинку, а після смерті батька – на весь будинок.
Доказів звернення до нотаріальної контори з заявою про отримання свідоцтва про право на спадщину та відмову нотаріуса у вчиненні нотаріальних дій, а також доказів, які унеможливлюють отримання свідоцтва про право на спадщину після смерті батька, ОСОБА_1 в позовній заяві не зазначено та не надано.
За таких обставин, висновок суду першої інстанції про те, що заява ОСОБА_1 не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства є законним та обґрунтованим, ухвала суду постановлена з дотриманням норм матеріального та процесуального права, підстав для її скасування не вбачається.
Доводи апеляційної скарги висновків суду не спростовують.
Враховуючи наведене, керуючись, ст. ст. 307, 312, 314, 315, 317, 319 ЦПК України, колегія суддів, -
у х в а л и л а:
Апеляційну скаргу адвоката ОСОБА_1 – ОСОБА_2 відхилити.
Ухвалу Крижопільського районного суду Вінницької області від 18 жовтня 2010 року про відмову у відкритті провадження залишити без змін.
Ухвала набуває законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена в касаційному порядку протягом двадцяти днів з дня набрання нею законної сили до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ.
Головуючий: /підпис/
Судді: /підписи/
З оригіналом вірно: