Судове рішення #12666198

                                    Справа № 2-а-51/2023/2010 рік

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 грудня 2010 р.         Куп»янський міськрайонний суд Харківської області

У складі:             головуючого – судді Коваленко О. А.

                при секретарі Орєховій Л. Л.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Куп»янську адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області про зобов»язання провести перерахунок пенсії, -

ВСТАНОВИВ:

    У листопаді 2009 р. позивач ОСОБА_1 звернувся до суду до відповідача - Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області (надалі – ГУ ПФУ) з адміністративним позовом про зобов»язання провести перерахунок пенсії, вказавши наступне.

    З 1987 р. він отримує пенсію за вислугу років на підставі Закону України № 2262-ХП від 9 квітня 1992 р. «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених із військової служби, та деяких інших осіб». З 1 січня 2007 р. пенсія виплачується ГУ ПФУ.

    З 1 квітня 2007 р. введено нові види додаткового грошового забезпечення, а саме: премії, яка встановлена постановою Кабінету Міністрів України від 28 березня 2007 р. № 594 та наказом Міністра оборони України від 14 квітня 2007 р. № 175.

    Посилаючись на відмову відповідача провести перерахунок пенсії на підставі зазначених нормативних акітв, просить суд визнати дії відповідача щодо відмови у перерахунку пенсії неправомірними та зобов»язати останнього перерахувати пенсію з 1 квітня 2007 р. та здійснити її виплату за період з 1 квітня 2007 р. по 31 грудня 2007 р. з урахуванням цього виду грошового забезпечення, проіндексував її відповідно до показників інфляції за минулий період. В окремій заяві просить поновити строк звернення до суду, оскільки строк пропущений не з його вини, а дізнався він про порушення свого права тільки з офіційної відповіді ГУ ПФУ. Крім цього, ч. 2 ст. 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, і деяких інших осіб» передбачено, що суми пенсії, не отримані своєчасно з вини органу, який призначає або виплачує пенсію, виплачуються за минулий час без обмеження будь-яким строком з нарахуванням компенсації втрати частини доходів.

    У судове засідання  позивач не з»явився, надавши заяву про розгляд справи без його участі.

    Представник відповідача у судове засідання також не з»явився, про час і місце розгляду справи повідомлений належним чином, про що свідчить розписка про вручення судової повістки.

    У своїх письмових запереченнях просять суд відмовити позивачу у задоволенні його вимог, оскільки вони необгрунтовані. Також вважають, що позивач пропустив строк зверенення до суду, який передбачений ст.  99 КАС України.

    Суд вважає можливим розглянути справу у відсутність сторін на підставі наявних у неї доказів.

    Так, судом установлено, що позивач отримує пенсію на підставі Закону України № 2262-ХП від 9 квітня 1992 р., з наступними змінами «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених із військової служби, та деяких інших осіб».

    Питання перерахунку раніше призначених пенсій вказаній категорії пенсіонерів врегульоване ст. 63 зазначеного Закону.

    Законом України від 16 грудня 2004 р. № 2255-1У «Про внесення змін до деяких законів України з питань соціального захисту військовослужбовців» внесено зміни у Закон України № 2262-ХП від 9 квітня 1992 р. «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених із військової служби, та деяких інших осіб». Частину 3 ст. 63 Закону викладено в такій редакції:

    «Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв»язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв»язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені ч. 2 ст. 51 цього Закону.

    Закон набрав чинності з 1 січня 2005 р.

    Постановою Кабінету Міністрів України від 28 березня 2007 р. № 594 «Деякі питання грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу у 2007 році» дозволено Міністерству оборони, Міністерству внутрішніх справ, Міністерству з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи, Міністерству транспорту та зв»язку, Державній службі спеціального зв»язку та захисту інформації, Службі безпеки, Службі зовнішньої розвідки, Адміністрації Державної прикордонної служби, Державному департаменту з питань виконання покарань і Управлінню державної охорони здійснювати у поточному році, починаючи з 1 квітня, преміювання військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу (насамперед осіб рядового, сержантського та старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом, осіб рядового, молодшого та середнього начальницького складу та осіб молодшого офіцерського складу) понад встановлений законодавством розмір у межах видатків, передбачених для грошового забезпечення у 2007 році.

    Граничні розміри премій, які можуть бути виплачені військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, встановлюються керівниками зазначених органів у межах затвердженого фонду грошового забезпечння.

    На виконання вказаної постанови Міністром оборони України від 14 квітня 2007 р. прийнято наказ № 175 «Про встановлення граничних розмірів премії військовослужбовцям Збройних Сил України», яким з 1 квітня 2007 р. встановлено граничні розміри премії, яка може бути виплачена військовослужбовцям у межах видатків на грошове забезпечення за 2007 рік.

    Таким чином, у період з 1 квітня 2007 р. до закінчення поточного року на підставі зазначених постанови Кабінету Міністрів України від 28 березня 2007 р. № 594 та наказу Міністра оборони Ураїни від 14 квітня 2007 р. № 175 було тимчасово дозволено преміювати працюючих військовослужбовців.

    Характер та умови цього преміювання свідчать про те, що вказана премія носить тамчасовий характер, та не є новим додатковим видом грошового забезпечення, що дає підстави для перерахунку пенсії відповідно до ч. 3 ст. 63 Закону України № 2262-ХП від 9 квітня 1992 р. «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених із військової служби, та деяких інших осіб».

    Згідно зі ст. 19 Конституції України органи держвної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов»язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

    Таким чином, відмовляючи у здійсненні перерахунку пенсії позивачу, відповідач діяв відповідно до вимог чинного законодавства, підстав для визнання дій суб»єкта владних повноважень протиправними немає.

    Враховуючи викладене, суд вважає, що підстав для задоволення позову немає.

    Щодо строку звернення до суду, необхідно зазначити наступне.

    Відповідно до ч. 2 ст. 99 КАС України в редакції, яка діяла на час звернення позивача до суду, для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлювався річний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислювався з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

    Оскільки позивач отримав офіційну відповідь з ГУ ПФУ у жовтні 2009 р., то суд вважає на необхідне поновити йому строк звернення до суду.

    На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 6-14, 71, 86, 89, 100, 158-163, 167, 186 КАС України,  ч. 3 ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених із військової служби, та деяких інших осіб», постановою Кабінету Міністрів України № 594 від 28 березня 2007 р. «Деякі питання грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу у 2007 році», суд –

ПОСТАНОВИВ:

    Поновити ОСОБА_1 строк звернення до суду.

    В задоволенні позову ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області про зобов»язання провести перерахунок пенсії відмовити.

    Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Куп»янський міськрайонний суд в 10-денний строк з дня винесення постанови, з подачею її копії до апеляційної інстанції.

    ГОЛОВУЮЧИЙ                                 КОВАЛЕНКО О. А.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація