Судове рішення #12671757

Справа № 2-а-992/10  

  П  О  С  Т  А  Н  О  В  А  

Іменем України  

  24 грудня 2010 року                             м. Лозова                                                                        

 

Суддя Лозівського міськрайонного суду Харківської області Н.М. Жмуд, розглянувши в порядку скороченого провадження у приміщенні суду справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України в Лозівському районі Харківської області про примушення до перерахунку пенсії згідно ч. 1 ст. 51; ст.67; ст. 71 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» зі змінами та доповненнями з 09.07.2007 року та відшкодування шкоди завданої діями УПФУ,-  

  В С Т А Н О В И В :  

  21 вересня 2010 року позивач звернувся до суду з вищевказаним позовом до відповідача, посилаючись на те, що він є учасником ліквідації аварії на ЧАЕС. Згідно статті 14 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» його віднесено до 2-ї категорії осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Згідно частини 1 статті 51 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» він має право на щомісячну додаткову пенсію за шкоду, заподіяну здоров»ю, у розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком. 09.09.2010 року він звернувся до УПФУ з проханням провести перерахунок пенсії, але отримав відмову. Пенсійний фонд всупереч зазначеним нормам не провів відповідне нарахування цих пенсій. Крім того, не проводив їх перерахунок після встановлення нового розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, як це передбачено частиною 3 статті 67 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». В зв»язку з цим просить суд визнати протиправною відмову і зобов»язати Пенсійний Фонд провести йому перерахунок додаткової пенсії за шкоду заподіяну здоров»ю з 01.01.2004 року згідно Конституції України і Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» ч. 1 ст. 51 та виплачувати її в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком, виходячи з встановленого розміру мінімальної пенсії за віком, який дорівнює розміру прожиткового мінімуму відповідно до ч. 1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов»язкове державне пенсійне страхування». Стягнути з УПФУ суму недоотриманої позивачем пенсії з 01.01.2004 року.  

Ухвалою Лозівського міськрайонного суду Харківської області від 22 жовтня 2010 року адміністративний позов ОСОБА_1 за період з 01 січня 2004 року та по 22 квітня 2010 року залишений без розгляду.  

В судове засідання  позивач не прибув, до суду надав заяву про розгляд справи за його  

відсутності та заяву про те, що він є евакуйований з зони відчуження Чорнобильської АЕС, його віднесено до 2 категорії осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи і інвалідом ЧАЕС він не являється.  

Відповідно до ст. 183-2 КАС України суд розглядає справу в порядку скороченого провадження.  

В обґрунтування  своїх доводів Відповідач зазначив наступне.  

З метою законодавчого врегулювання Кабінетом Міністрів України була прийнята 28 травня 2008 року Постанова № 530 «Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян», яка набрали чинності з 22.05.2008 року, пунктом 4 якої передбачено щомісячну додаткову пенсію за шкоду заподіяну здоров»ю, відповідно до Закону № 796, виплачувати особам віднесеним до 2 категорії у розмірі 15 відсотків від прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність. З урахуванням зазначеної Постанови позивачу виплачується додаткова пенсія в розмірі зазначених 15 відсотків від прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність.  

Дослідивши наведені доводи сторін та перевіривши матеріали справи, суд знаходить позов таким, що не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.  

Судом достовірно встановлено, що позивач є учасником ліквідації наслідків аварії на Чорнобильскій АЕС 2 категорії.  

Пенсійне забезпечення осіб, які стали інвалідами внаслідок Чорнобильської катастрофи, учасникам ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС здійснюється згідно Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» № 796 від 28.02.1991 року, Закону України «Про загальнообов»язкове державне пенсійне страхування» № 1058 від 09.07.2003 року та на підставі Постанов Кабінету Міністрів України.  

Стаття 49 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» закріплює норму у відповідності до якої пенсії особам, віднесеним до категорій 1, 2, 3, 4 встановлюються у вигляді: державної пенсії та додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров»ю, яка призначається після виникнення права на державну пенсію.  

Відповідно до ст. 51 в новій редакції Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» особам, віднесеним до постраждалих другої категорії, призначається щомісячна додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров’ю, в розмірі 15 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.  

  Згідно ст.55 Закону N 796-ХІІ призначення та виплата пенсій провадиться відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 05.11.1991 року.  

Мінімальний розмір пенсії за віком було встановлено ст.19 Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 05.11.1991 року, яка втратила чинність з набранням чинності з 01 січня 2004 року редакції ст.28 Закону України від 9 липня 2003 року N 1058-ІУ "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (далі - Закон N 1058-ІУ) в якій було зазначено , що мінімальний розмір пенсії за віком визначається спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у галузі статистики.  

Закон України «Про внесення змін до Закону України  "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 24 грудня 2004 року № 2291-1 У, що набув чинності з 12січня 2005 року, була змінена редакція статті 28 і розмір мінімальної пенсії за віком встановлено в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом, а саме Законом України «Про Державний бюджет України» на відповідний рік.  

Як вбачається з матеріалів справи позивачу нараховувалася додаткова пенсія згідно з чинним законодавством. Іншого законодавством не передбачено, тому підстав для призначення та виплати позивачу додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров»ю, у розмірі 30% від мінімальної пенсії за віком немає.  

  Згідно ч.1 ст. 98 КАС України суд вирішує питання по судових витратах у постанові або ухвалі суду.  

Відповідно до ч.1 ст. 94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України (або відповідного місцевого бюджету, якщо іншою стороною був орган місцевого самоврядування, його посадова чи службова особа).  

Позивачем не надано документального підтвердження сплати судових витрат, тому вони не підлягають стягненню на користь Позивача із – відповідача. Оскільки судовий збір підлягає стягненню із Державного бюджету України та перерахуванню до нього ж, то – судові витрати не підлягають стягненню.  

  На підставі викладеного та керуючись ст. 19 Конституції України; ст.28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування; ст.ст. 49, 51 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», ст. ст. 1, 3, ч.2 ст. 11, ч. 2 ст. 72, 94, 99, 122, 160, 161, п. 4 ч. 2 ст. 162,  ст.ст. 163, 167, 186, 254  Кодексу адміністративного судочинства України, суд –  

П О С Т А Н О В И В   :  

В задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України в Лозівському районі Харківської області про примушення до перерахунку пенсії згідно ч. 1 ст. 51; ст.67; ст. 71 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» зі змінами та доповненнями з 09.07.2007 року та відшкодування шкоди завданої діями УПФУ - відмовити.  

Постанова, прийнята в порядку скороченого провадження, підлягає негайному виконанню, однак може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Лозівський міськрайонний суд Харківської області шляхом подачі протягом 10-ти днів з дня отримання копії постанови апеляційної скарги. Постанова,  прийнята  у  скороченому   провадженні,   крім  випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною. У разі оскарження в апеляційному порядку постанови, прийнятої у скороченому  провадженні,  ухвала  суду  апеляційної  інстанції по такій справі є остаточною і оскарженню не підлягає.  

   

Суддя:                                                                                              Н.М. Жмуд  

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація