Судове рішення #12671936

                                                           

 справа № 2а-10077/10

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

   25 жовтня 2010 року                                    

    Коростенський міськрайонний суд Житомирської області у складі головуючого   судді Ярмоленка В.В., розглянувши у порядку письмового провадження у м. Коростені адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації про визнання дій неправомірними та стягнення недовиплачених  коштів, -

В С Т А Н О В И В:

    В травні 2010 року позивач звернулась до суду з позовом до відповідача, в якому зазначила, що вона є потерпілою внаслідок Чорнобильської катастрофи 3 категорії,  постійно проживає  в м. Овручі, Житомирської області, віднесеному до зони гарантованого добровільного відселення, а тому  відповідно до 28.02.1991  року № 796 – XII  «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи /далі Закон № 796 – XII/, має право щомісячну грошову допомогу у зв’язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та доплату до заробітної плати.  Однак,  всупереч згаданому Закону вказані виплати  проводились  без застосування кратності до встановленого розміру мінімальної заробітної плати, а в твердих сумах,  встановлених Постановою Кабінету Міністрів України № 836 від 26.07.1996 року, /далі «Постанова № 836»/ тому позивач вважає своє право порушеним та просить стягнути  з управління праці та соціального захисту населення  Овруцької районної державної адміністрації недовиплачені кошти, передбачені  ст.37, 39  Закону № 796-ХІІ в розмірі 38900,42 грн.  за період з 01.09.2000 року по 31.10.2006 року.

    Відповідач позов не визнав.

    Судом встановлено, що позивач має статус потерпілої внаслідок Чорнобильської катастрофи 3 категорії.   Відповідно до ст.ст. 37, 39 Закону України  «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» має право  на  отримання щомісячної грошової допомоги у зв’язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва  та щомісячної доплати до заробітної плати, як особа, що  працює на території гарантованого добровільного відселення в розмірі 2 мінімальної заробітної плати.      

    В силу ст. 99 КАС України для  звернення до адміністративного  суду за  захистом  прав, свобод і інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який обчислюється з дня коли особа дізналася або  повинна  була дізнатися про порушення своїх прав свобод  чи інтересів.

     

      Позивач звернулась до суду в травні 2010 року і заявляє свої вимоги за межами цього строку, а про поновлення строку звернення вимоги не заявляє.

    Порушення строку звернення до суду є підставою для  відмови у задоволенні адміністративного  позову.

Виходячи з цього, даний позов задоволенню не підлягає – за пропуском строку звернення до адміністративного суду.

    Керуючись ст.ст. 11-12, 94,99, 100, 122 ч. 3, 159-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, -

П О С Т А Н О В И В:

Відмовити ОСОБА_1  у задоволенні позову до  Управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації про визнання дій неправомірними та стягнення недовиплачених  коштів – за пропуском строку звернення до адміністративного суду.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Київського   апеляційного адміністративного суду через Коростенський міськрайонний суд   шляхом подачі протягом десяти  днів з дня її проголошення.

     Суддя                                

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація