Справа № 2-6408-2010 р.
З А О Ч Н Е Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
26 листопада 2010 року м. Кривий Ріг
Жовтневий районний суд м. Кривого Рогу в складі:
головуючого судді: О.Г. Пустовіт.
При секретарі: Г.М. Нестеренко.
Розглянув у судовому засіданні в залі суду м. Кривого Рогу цивільну справу за позовом ОСОБА_1 в інтересах неповнолітнього сина ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про визнання права власності на ј частинну спадкового майна в порядку спадкування за Законом,
Встановив:
Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом про визнання права власності на ј частинну спадкового майна в порядку спадкування за Законом до ОСОБА_3
В обґрунтування позовних вимог позивач ОСОБА_1 вказала, що ІНФОРМАЦІЯ_2 року померла рідна баба її неповнолітнього сина ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 - ОСОБА_4, яка мешкала за адресою: АДРЕСА_2. Після її смерті відкрилася спадщина, яка складається з 1/2 вищезгаданої квартири АДРЕСА_2.
Спадкоємцями першої черги за законом є ОСОБА_3 - син померлої, який є рідним дядьком її сина, та її неповнолітній син ОСОБА_2 - внук померлої, так як батько її сина - ОСОБА_5 - помер ще до відкриття спадщини, ІНФОРМАЦІЯ_3 року. Інших спадкоємців ні за заповітом, ні за законом немає.
Її неповнолітній син та відповідач прийняли спадщину в встановлений шестимісячний строк шляхом надання до Другої криворізької державної нотаріальної контори заяв про прийняття спадщини.
14 вересня 2010 року її неповнолітній син звернувся до державного нотаріуса Другої криворізької державної нотаріальної контори з метою одержання свідоцтва про право на спадщину за законом, але отримати дане свідоцтво не зміг, так як відповідач по справі ОСОБА_3 заявив, що її син не має права на спадщину, оскільки до першої черги спадкоємців за законом відносяться діти спадкодавця, його батьки та той з подружжя, який його пережив. В зв'язку з цим він вважає, що її син ОСОБА_2, як внук померлої не має ніякого права на спадщину, яка складається з 1/2 частини вищезгаданої квартири. Крім цього, відповідач по справі не надає її сину правовстановлюючого документу на квартиру АДРЕСА_2 який необхідний для видачі свідоцтва про право на спадщину за законом. Таким чином, між її неповнолітнім сином та відповідачем виник спір з приводу права на спадщину за законом. Про вищезгадані обставини свідчить постанова державного нотаріуса Другої криворізької державної нотаріальної контори про відмову у вчиненні нотаріальних дій від 14 вересня 2010 року за № 2323/02-31.
Батькові її сина - померлому ОСОБА_5 - в спадщині за законом належала б 1/4 частина квартири АДРЕСА_2, так як спадкоємцями першої черги за законом є діти померлої, а саме батько її неповнолітнього сина - ОСОБА_5 та його рідний брат ОСОБА_3, їхні частки як спадкоємців за законом є рівними та складають по 1/4 частини спадкового майна, тому цю частку спадщини, а саме 1/4 частину квартири АДРЕСА_2 спадкує за правом представлення її неповнолітній син - внук померлої, ІНФОРМАЦІЯ_2 року ОСОБА_4.
Оскільки відповідач не бажає вирішити спір з питання спадщини в добровільному порядку, за захистом порушених майнових прав свого неповнолітнього сина вона змушена звернутися до суду.
В судовому засіданні позивач ОСОБА_1 позовні вимоги підтримала та просила позов задовольнити в повному обсязі.
Відповідач в судове засідання не з’явився про день та час слухання справи був повідомлений належним чином, причину неявки суду не повідомив. Суд вважає можливим справу розглянути заочно.
Заслухавши позивача, дослідивши письмові матеріали справи, суд вважає, що позов ОСОБА_1 в інтересах неповнолітнього сина ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про визнання права власності на ј частинну спадкового майна в порядку спадкування за Законом підлягає задоволенню за наступними підставами.
Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_2 року померла рідна баба неповнолітнього сина ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 - ОСОБА_4, яка мешкала за адресою: АДРЕСА_2. Після її смерті відкрилася спадщина, яка складається з 1/2 вищезгаданої квартири АДРЕСА_2.
Спадкоємцями першої черги за законом є ОСОБА_3 - син померлої, який є рідним дядьком неповнолітнього ОСОБА_2, та її неповнолітній син ОСОБА_2 - внук померлої, так як його батько - ОСОБА_5 - помер ще до відкриття спадщини, ІНФОРМАЦІЯ_3 року. Інших спадкоємців немає.
Сторони прийняли спадщину в встановлений шестимісячний строк шляхом надання до Другої криворізької державної нотаріальної контори заяв про прийняття спадщини.
14 вересня 2010 року неповнолітньому ОСОБА_2 постановою державного нотаріуса Другої криворізької державної нотаріальної контори було відмовлено у вчиненні нотаріальних дій від 14 вересня 2010 року за № 2323/02-31, оскільки існує спір між спадкоємцями.
Згідно ч. 1 ст. 1266 ЦК України внуки, правнуки спадкодавця спадкують ту частку спадщини, яка належала б за законом їхнім матері, батькові, бабі, дідові, якби вони були живи на час відкриття спадщини.
Батько неповнолітнього ОСОБА_2 - ОСОБА_5, який був рідним сином ОСОБА_4, помер ІНФОРМАЦІЯ_3 року, тобто до відкриття даної спадщини, отже його син спадкує його частку спадщини за правом представлення.
Батькові неповнолітнього ОСОБА_2 - померлому ОСОБА_5 - в спадщині за законом належала б 1/4 частина квартири АДРЕСА_2, так як спадкоємцями першої черги за законом є діти померлої, а саме батько неповнолітнього ОСОБА_2- ОСОБА_5 та його рідний брат ОСОБА_3, їхні частки як спадкоємців за законом є рівними та складають по 1/4 частини спадкового майна, тому цю частку спадщини, а саме 1/4 частину квартири АДРЕСА_2 спадкує за правом представлення внук померлої, ІНФОРМАЦІЯ_2 року ОСОБА_4.
Керуючись ст. 1261, 1266, 1269-1270, 1296, 1299 ЦК України ст.ст. 10, 60, 212, 214-215, 224-226 ЦПК України, суд –
Вирішив:
Позов ОСОБА_1 в інтересах неповнолітнього сина ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про визнання права власності на ј частинну спадкового майна в порядку спадкування за Законом - задовольнити.
Визнати за ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_1, право власності на ј частину квартиру АДРЕСА_2 в порядку спадкуванні за законом, а на ј частину вищезгаданої квартири визнати право власності відповідно за ОСОБА_3.
Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача.
Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом 10 днів з дня отримання його копії.
Суддя Пустовіт О.Г.