Судове рішення #12674580

  Справа № 3-773/10  

    п   останова  

І М Е Н Е М    У К Р А Ї Н И  

24 грудня 2010 року                                                                                                      Перечин  

Суддя Перечинського районного суду Закарпатської області Шешеня М.О., розглянувши матеріали, які надійшли з ВДАІ та АТІ з обслуговування Перечинського району УДАІ УМВС України в Закарпатській області про притягнення до адміністративної відповідальності  

 

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, мешканця АДРЕСА_1 Закарпатської області, громадянина України, тимчасово непрацюючого,-  

  за ч.1ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-  

  В С Т А Н О В И В :  

  Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії АО1 №033224 від 06.12.2010 року ОСОБА_1 ставитися за вину те, що він “   06.12.2010 року біля 00год.57хв. в с.Дубриничі по вул.Центральній, керував ав-м ВАЗ 2101 д/нЕНОМЕР_1 з ознаками алкогольного сп”яніння, в мед.заклад відмовився в присутності двох понятих. автомобіль доставлено по місцю проживання, чим порушив п.2.5,Правил дорожнього руху.    

Зазначені дії ОСОБА_1 інспектором ДПС ВДАІ АТІ з обслуговування  Перечинського району Гулей Ф.Ф. кваліфіковано за ч.1 ст.130 КУпАП.  

У судове засідання ОСОБА_1 не з”явився, хоча був своєчасно і належним чином повідомлений про розгляд справи.    

Суддя, перевіривши матеріали адміністративної справи, приходить до наступного висновку.  

Так, відповідно до вимог ст.245 КУпАП завданням провадження у справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об’єктивне з’ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності із законом.  

Згідно ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.    

За змістом ч.1 ст.130 КУпАП особа не має права керувати транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передавати керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмовитися від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.  

Отже, об'єктивну сторону правопорушення, за вчинення якого   ОСОБА_1   просять притягнути до адміністративної відповідальності, становить відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан сп'яніння.  

Відповідно до вимог ст.251 КУпАП доказами по справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган ( посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків..., а також іншими документами.  

Згідно ст.252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об’єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.      

Аналізуючи докази надані інспектором ДПС ВДАІ АТІ з обслуговування  Перечинського району Гулей Ф.Ф. на підтвердження винуватості ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП, суддя приходить до висновку, що будь-яких даних про те, що дії ОСОБА_1 06.12.2001 року містили ознаки правопорушення, передбаченого ч.1ст.130 КУпАП, у матеріалах справи не має.  

Так, із наданого у підтвердження винуватості інспектором протоколу про адміністративне правопорушення Серії АО1 №033224 від 06.12.2010 року убачається, що ОСОБА_1 06.12.2010 року біля 00год.57хв. в с.Дубриничі по вул.Центральній, керував ав-м ВАЗ 2101 д/н НОМЕР_1 з ознаками алкогольного сп”яніння, в мед.заклад відмовився в присутності двох понятих, чим порушив п.2.5,Правил дорожнього руху.  

Згідно зі ст.266 КУпАП та п.п.1.7,2.1 “Інструкції про виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції”, затвердженої Наказом МВС України, МОЗ України № 400/666 від 09 вересня 2009 року, огляд водія на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, проводиться з використанням спеціальних технічних засобів працівником міліції у присутності двох свідків, а у разі незгоди водія на проведення такого огляду або з його результатами, огляд проводиться в закладах охорони здоров’я, визначених переліком, який затверджується управліннями охорони здоров’я місцевих державних адміністрацій, не пізніше двох годин з моменту встановлення підстав для здійснення огляду. Огляд особи на стан алкогольного сп’яніння, проведений з порушенням вимог цієї статті, вважається недійсним.  

Відповідно ж до п.п.5.4 “Інструкції з оформлення працівниками Державтоінспекції МВС матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху”, затвердженої Наказом МВС України № 77 від 26 лютого 2009 року, із змінами, внесеними згідно з Наказом МВС № 242 від 02 червня 2009 року, у разі відмови водія транспортного засобу від проведення огляду в закладі охорони здоров’я посадова особа Державтоінспекції МВС в присутності двох свідків складає протокол про адміністративне правопорушення, у якому зазначає ознаки сп’яніння і дії водія щодо ухилення від огляду.  

Зі змісту вищевказаного протоколу про адміністративне правопорушення убачається, що у ньому не конкретизовано: ознаки алкогольного сп’яніння, які були наявні у ОСОБА_1; які саме дії ОСОБА_1 вчиняв щодо ухилення його від огляду на стан сп’яніння; від якого виду огляду на стан сп’яніння він відмовився та чи взагалі пропонувався йому з боку працівника міліції огляд на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів. Отже, протокол про адміністративне правопорушення Серії АО1 №033224 від 06.12.2010 року щодо ОСОБА_1 не містить будь-яких фактичних даних, на основі яких можна б було встановити наявність у його діях адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1ст.130 КУпАП, а тому даний протокол не може бути визнаний доказом у справі.  

Будь-яких інших належних доказів, які б достовірно вказували на те, що ОСОБА_1 06.12.2010 року біля 00год57хв., керував автомобілем з ознаками алкогольного сп’яніння й від проходження на стан алкогольного сп”яніння відповідно до встановленого порядку огляду відмовився  у матеріалах справи не має й у судовому засіданні не встановлено.  

З урахуванням того, що у матеріалах адміністративної справи не має й у судовому засіданні не встановлено достатньо беззаперечних доказів винуватості ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП, а саме   у відмові особи   , яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного сп'яніння, а також того, що сама по собі констатація в протоколі факту що “ОСОБА_1 в медичний заклад відмовився в присутності двох понятих”, не містить ознак складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП, тому суддя вважає, що в його діях відсутній склад зазначеного адміністративного правопорушення.  

Згідно ст.247 КпАП України провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю при відсутності події і складу адміністративного правопорушення.  

У відповідності ж до п.3 ч. 1 ст. 284 КУпАП по справі про адміністративне правопорушення орган, орган (посадова особа) виносить постанову про закриття справи у випадку відсутності складу адміністративного правопорушення.  

Тому, враховуючи вищевикладене та керуючись ст.ст.9,247, 284 КУпАП, суддя,-  

  П О С Т А Н О В И В:  

Провадження в справі про адміністративне правопорушення, передбачене ст.130 ч.1 КУпАП щодо ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1,- закрити за відсутністю у його діях складу адміністративного правопорушення.  

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги чи протесту прокурора.  

Апеляційна скарга, протест прокурора можуть бути подані до апеляційного суду Закарпатської області через Перечинський районний суд протягом десяти днів з дня винесення постанови.   

  Суддя:                                                                                                                    Шешеня М.О.  

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація