У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 грудня 2010 року м. Івано-Франківськ
Колегія суддів судової палати в цивільних справах Апеляційного суду Івано-Франківської області в складі:
головуючого Девляшевського В.А.
суддів: Беркій О.Ю., Матківського Р.Й.
секретаря Довжинської Н.Б.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу ОСОБА_1 на ухвалу Галицького районного суду від 23 листопада 2010 року,
в с т а н о в и л а:
Ухвалою Галицького районного суду від 23 листопада 2010 року заяву ОСОБА_1 про встановлення факту проживання однією сім’єю залишено без розгляду. Суд зазначив, що між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 виник спір про право на майно, придбане за час спільного проживання, який вирішується в порядку позовного провадження.
В апеляційній скарзі ОСОБА_1 посилається на те, що названа ухвала про залишення заяви без розгляду постановлена з порушенням норм процесуального права. Апелянт вважає, що суд не з’ясував повно і всебічно дійсні обставини справи. Тому, на думку ОСОБА_1, суд дійшов до помилкового висновку про наявність між нею і ОСОБА_2 спору про право. Вважаючи у зв’язку із наведеним оскаржену ухвалу незаконною і необгрунтованою, ОСОБА_1 просить її скасувати, постановити нову ухвалу, якою встановити факт її проживання з ОСОБА_2 однією сім’єю без реєстрації шлюбу з 1999 року по 29 грудня 2007 року.
_____________________________________________________________________
Справа № 22-ц-6455/2010 р. Головуючий у 1 інстанції - В.В.Клюба
Категорія 5 Доповідач - В.А.Девляшевський
В засідання Апеляційного суду сторони не з’явились з невідомих причин, хоч судові повідомлення їм у встановленому законом порядку вручені завчасно. Отже, є правові підстави для розгляду справи у їх відсутності.
Вислухавши суддю-доповідача, дослідивши матеріали справи, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає до задоволення з таких підстав.
Згідно ч.4 статті 256 ЦПК України суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо з заяви про встановлення факту, що має юридичне значення, вбачається спір про право, а якщо спір про право буде виявлений під час розгляду справи, - залишає заяву без розгляду.
З матеріалів справи вбачається, що між ОСОБА_1. та ОСОБА_2 виник цивільно-правовий спір щодо поділу спільно придбаного майна, який вирішується в порядку позовного провадження. Саме у зв’язку із наявністю цього спору ОСОБА_1. подала заяву про встановлення факту її спільного проживання однією сім’єю без реєстрації шлюбу. Про це зазначала ОСОБА_1. у своїй заяві (а.с.2) і не заперечувала у засіданні суду першої інстанції. Тому посилання апелянта на помилковість висновку суду щодо наявності спору про право і на необгрунтованість ухвали про залишення її заяви без розгляду є безпідставними.
Приймаючи до уваги наведене, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції мав правову підставу для залишення заяви окремого провадження без розгляду. Доводи апелянта висновків суду не спростовують.
Тому підстав для скасування оскарженої ухвали з мотивів, наведених ОСОБА_1, немає.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 307;312;313;314;319 ЦПК України, колегія суддів -
У Х В А Л И Л А:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 відхилити, а ухвалу Галицького районного суду від 23 листопада 2010 року по даній справі залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили після її проголошення, однак може бути оскаржена в касаційному порядку безпосередньо до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ на протязі двадцяти днів.
Головуючий В.А. Девляшевський
Судді: О.Ю.Беркій
Р.Й.Матківського