Судове рішення #12676699

Справа № 2-а- 47 /2010 р.

  ПОСТАНОВА  

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

  23 лютого   2010 року    Ірпінський міський суд Київської області в складі:

 головуючого                       Кісілевич  П.І.

при секретарі                     Боголєй О.І.

 розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Ірпені цивільну справу за  позовом ОСОБА_1    до Управління праці  та соціального захисту населення  м.Ірпінь Київської області   про  визнання   противоправною відмову  в перерахунку і виплаті недоплаченої   допомоги на оздоровлення,-

                                                 встановив:

 Позивач   звернувся   до суду з позовом, мотивуючи свої вимоги тим, що він  є  потерпілим від аварії на  ЧАЕС  1-ої категорії , ліквідатор наслідків аварії на ЧАЕС.

Згідно із ст. 48 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”  передбачена виплата щорічної допомоги на оздоровлення у розмірі  п»ґти мінімальних заробітних плат. Проте відповідач виплатив  в 2009 році допомогу на оздоровлення у меншому розмірі, ніж це передбачено ст. 48 названого Закону, недоотримана сума на оздоровлення становить  3130 грн./ виплачено 120 грн., а підлягає оплаті 3250 грн./.

Вказуває, що він звертався   до відповідача із заявою про перерахунок допомоги, проте відповідач своїм листом відмовив у перерахунку та виплаті допомоги на оздоровлення. Вважає дії відповідача такими, що суперечать діючому законодавству і порушують гарантоване ст. 48 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” право на компенсацію за шкоду, заподіяну здоров’ю.  

Просить  визнати  дії відповідача щодо відмови у проведенні  перерахунку   та виплаті допомоги на оздоровлення незаконними  та   зобов»язати відповідача  нарахувати та виплатити йому    допомогу на оздоровлення  за 2009 рік у розмірі 3130 грн..  

В судовому засіданні позивач  позов підтримав, просить його задоволити.    

Представник відповідача  в судове засідання не з’явився,  відповідачем направлено до суду листа з проханням слухати справу у  відсутність їх представника, позов не визнають.

Заслухавши пояснення позивача,  вивчивши матеріали адміністративної справи,  суд  вважає, що позов підлягає до  задоволення.

При розгляді справи судом встановлено, що позивач є  потерпілим від аварії на  ЧАЕС 1 категорії, є ліквідатором наслідків аварії на ЧАЕС.  В  2009 році  відповідач нарахував та виплатив позивачу  щорічну допомогу на оздоровлення в розмірі 120 грн.  згідно   постанови КМУ № 562 від 12.07.2005 року. Також встановлено, що  позивач  звертався   із заявою до відповідача про виплату недоотриманої суми щорічної допомоги на оздоровлення відповідно до ст. 48 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, однак йому  було відмовлено.

Спірні правові відносини регулюються  ст. 48 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, згідно якої щорічна допомога на оздоровлення виплачується  потерпілим від аварії на  ЧАЕС 1 категорії  ліквідаторам наслідків аварії на ЧАЕС  в розмірі п»яти   мінімальних заробітних плат. Розмір мінімальної заробітної плати визначається  на  момент виплати.

З наведеного випливає, що позивач має право на отримання щорічної допомоги на оздоровлення в розмірі п»яти мінімальних заробітних плат , а тому виплата відповідачем щорічної допомоги на оздоровлення  в 2009 році  в розмірі  120 грн.  порушує права позивача і суперечить вимогам ст. 48 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”.

Відповідно до ч.2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі і в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України. Постанова КМ України  № 562 від 12.07.2005 року, якою встановлено конкретні розміри щорічної допомоги на оздоровлення в твердій грошовій сумі, суперечить Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”.

В даному випадку мають враховуватися засади пріоритетності Законів України над урядовими нормативними актами та вимоги ст. 92 Конституції України, згідно якої виключно законами України визначаються права і свободи людини і громадянина (п.1) та основи соціального захисту (п.60).

Вимоги позивача  щодо виплати щорічної допомоги на оздоровлення згідно закону за  2009 рік підлягають до задоволення з наступних підстав.

Рішенням Конституційного Суду України № 6-рп від 09.07.2007 року визнано неконституційними положення п.30 ст. 71 Закону України “Про Державний бюджет України за 2007 рік”, якими зупинено дію ч.4 ст. 48 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” в частині виплати компенсацій і допомог в розмірі відповідно до мінімального заробітку.  

 Рішенням Конституційного Суду України від 22.05.2008 року визнані  неконституційними  внесення змін до законодавчих актів,які змінюють обсяг пільг, компенсацій і гарантій..

Поскільки судом встановлено, що відповідач  неправомірно відмовив позивачу у донарахуванні допомоги за 2009 рік, суд визнає такі дії протиправними та зобов’язує   відповідача  провести перерахунок позивачу щорічної допомоги на оздоровлення за 2009 рік в розмірі згідно вимог  ст. 48 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, а саме в розмірі кратному мінімальній заробітній платі, на момент виплати щорічної допомоги.

 На підставі ст. 19 Конституції України, ст. 48 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, рішення Конституційного Суду України № 6-рп від 09.07.2007 року, рішення Конституційного Суду України від 22.05.2008 року,  керуючись ст.ст. 2, 4, 9, 11, 71, 86, 99, 100, 158 – 163 КАС України, суд -

 постановив:

 Позов     задоволити .

Визнати відмову  Управління праці та  соціального захисту  населення  в м.Ірпінь Київської області в перерахунку і  виплаті  недоплаченої щорічної   допомоги на оздоровлення   за 2009 рік  противоправними.

Зобов’язати Управління праці та  соціального захисту  захисту населення  в м.Ірпінь Київської області  нарахувати та виплатити  недоплачену     щорічну     допомогу  ОСОБА_1  в  розмірі 5-ти мінімальних  заробітних плат   відповідно до ст.48 Закону України «Про статус   і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»  за  період  2009 року.

З повним  текстом постанови  сторони вправі  ознайомитись   через 5  днів – 1 березня  2010 року.

 Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду  через Ірпінський міський суду  шляхом подання письмової  заяви  про апеляційне оскарження   протягом  10 днів з  моменту повного виготовлення тексту  постанови  з наступним   поданням  апеляційної скарги  протягом 20 днів .

  Суддя                                                                                              П.І. Кісілевич  

                                       

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація