Справа №2-6838/10
У Х В А Л А
7 грудня 2010 р. м.Харків
Суддя Червонозаводського районного суду м. Харкова Протасова О.М., при прийнятті позовної заяви ОСОБА_1 про покладення обов"язку звільнити за власним бажанням та видати трудову книжку, -
в с т а н о в и в:
Позивач ОСОБА_1 22.11.10 звернувся до суду з позовом про покладення на директора АТ "Герц" обов"язку звільнити його за власним бажанням та видати трудову книжку, зазначивши, що таку заяву він написав, коли 22.11.10 його було не допущено до роботи.
02.12.10 представником позивача з посиланням на КАС України від імені позивача подано адміністративний позов до директора АТ "Герць" Шевченка М.Є. про покладення обов"язку звільнити позивача за власним бажанням та повернути трудову книжку.
Вважаю, що заяви підлягають залишенню без руху, з урахуванням такого.
Згідно зі ст.122 ЦПК України, суддя відкриває провадження у цивільній справі не інакше як на підставі заяви, поданої и оформленої у порядку, встановленому цим Кодексом.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.15 ЦПК України, справи щодо трудових відносин, якщо вони не виникли з приводу публічної служби, розглядаються за правилами цивільного судочинства.
Згідно з п.п. 2,5,6,7 ч.2 ст.119 зазначеного Кодексу, позовна заява, окрім інших відомостей, повинна містити: ім*я (найменування) відповідача та місце його проживання або місцезнаходження, поштовий індекс, номер засобів зв*язку, якщо такі відомі; виклад обставин,якими позивач обгрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують кожну обставину, наявність підстав для звільнення від доказування; перелік документів, що додаються до заяви.
Всупереч зазначеним положенням та враховуючи, що, відповідно до ч.1 ст.80 ЦК України, ч.1 ст.21 КЗпП України, відповідачем у справі може бути юридична особа в особі власника підприємства, установи організації або уповноваженого ним органу, позов ОСОБА_1 не містить зазначення найменування відповідача та місця його знаходження, поштовий індекс, номер засобів зв*язку, якщо такий відомий; викладу обставин,якими позивач обгрунтовує свої вимоги (а саме, з якого часу, на якій посаді та за яким договором – строковим, безстроковим чи на час виконання певної роботи він працює у відповідача; якщо заява про звільнення за власним бажанням зумовлена неможливістю продовжувати роботу, з якою законодавець пов"язує виникнення у працівника права вимагати розірвання трудового договору у вказаний ним строк, - викладу цих обставин); зазначення доказів, що підтверджують кожну обставину, наявність підстав для звільнення від доказування; перелік документів, що додаються до заяви.
Окрім того, позивачем у порушення вимог ч.5 ст.119 ЦПК України до позовної заяви не додані документи, що підтверджують оплату витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в розмірі 37 грн. відповідно до “Порядку оплати витрат з інформаційно-технічного забезпечення розгляду цивільних справ”, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №1258 від 21.12.05 р.
Недодержання позивачем зазначених вимог не дозволяє прийняти позовну заяву, вирішити клопотання про забезпечення позову та призначити справу до розгляду в судовому засіданні.
Згідно зі ст.121 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 119 і 120 цього Кодексу, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків.
З урахуванням наведеного, керуючись ст. 121 ЦПК України, -
у х в а л и в:
Позов ОСОБА_1 про покладення обов"язку звільнити за власним бажанням та видати трудову книжку залишити без руху.
Запропонувати позивачу протягом п"яти днів з дня отримання даної ухвали усунути зазначені недоліки позову, інакше він буде вважатись неподаним та повернутий позивачеві.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Протасова О.М.