Судове рішення #12685514

  Справа № 2-1301/10  

      Рішення  

Іменем України

 21 грудня  2010  року                                                                                               м. Іршава

Іршавський районний  суд  Закарпатської області  

в особі    головуючого судді : Марковича І.І.

при секретарі :  Чеботарьовій Г.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Іршава цивільну справу за позовом  ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання права власності на спадкове майно, -

В С Т А Н О В И В :

 Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду 28.10.2010р. з даним позовом, посилаючись на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року помер його батько – ОСОБА_3, після смерті якого залишилось спадкове майно, житловий будинок з надвірними спорудами в м. Іршаві по АДРЕСА_1. Правовстановлюючі документи на спадкове майно відсутні. Згідно Будинкової книги позивач ОСОБА_1 прописаний за вищезгаданою адресою з 1998 року, фактично прийняв спадщину, заповіту складено не було, інших спадкоємців крім нього та відповідача ОСОБА_2, яка являється його матір’ю, не має, просить суд визнати за ним право власності на спадкове майно.  

Позивач ОСОБА_1 для участі в розгляді справи не з’явився, але надіслав суду заяву, в якій просить суд розглянути справу у його відсутність, позовні вимоги підтримує повністю, просить суд позов задоволити, а тому відповідно до ст. 169 ЦПК України судове засідання проведено у  відсутність позивача.

Відповідач ОСОБА_2 для участі в розгляді справи не з’явилася, але подала суду заяву, в якій просить суд справу розглянути в її відсутність, позовні вимоги визнає повністю, проти позову не заперечує, а тому на підставі ст. 169 ЦПК України суд розглянув справу в її відсутність.

Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов слід задоволити з наступних підстав.

В судовому засіданні належними доказами встановлено: ІНФОРМАЦІЯ_1 року помер батько позивача – ОСОБА_3, після смерті якого залишилось спадкове майно, житловий будинок з надвірними спорудами в м. Іршаві по АДРЕСА_1, що складається з житлового будинку (позначеної на плані літерою А), літньої кухні (Б), самовільно збудованого гаража (В), сараю (Г), літньої кухні (Д), гаража (Ж), огорожі та вимощення.  Правовстановлюючі документи на спадкове майно відсутні. Згідно Будинкової книги у спадковому будинку на день смерті батька проживали позивач ОСОБА_1, який прописаний за вищезгаданою адресою з 1998 року, та його мати ОСОБА_2 Позивач фактично прийняв спадщину, прийняв на себе обов’язки спадкодавця, сплачує комунальні платежі, обробляє присадибні ділянки, збирає урожай, веде спадкове господарство.  Оскільки заповіту складено не було, інших спадкоємців крім нього та відповідача ОСОБА_2, яка являється його матір’ю, не має. Відповідач ОСОБА_2 подала суду заяву про відсутність претензій до оформлення спадщини.

Відповідно до ч.1 ст. 1261 ЦК України у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.

   Відповідно до ч. 1 ст. 1268 ЦК України спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її.

 Відповідно до ч.3 ст. 1268 ЦК України спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 ЦК України , він не заявив про відмову від неї.

Керуючись ст. 10, 131, 212, 215 ЦПК України, ч.1 ст. 1261, ч. 1, 3 ст. 1268 ЦК України, суд, -

 В И Р І Ш И В :

 Позов задоволити.  

Визнати за ОСОБА_1 право власності на житловий будинок АДРЕСА_1 в м.Іршаві Закарпатської області в цілому з належними до нього надвірними спорудами як за спадкоємцем після смерті батька ОСОБА_3, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 року.

Апеляційна скарга  на рішення  суду  подається протягом десяти днів з дня його проголошення.  Особи,  які брали  участь  у справі,  але  не  були  присутні  у  судовому  засіданні  під  час проголошення судового рішення,  можуть  подати  апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

    Суддя                                                                         І.І.  Маркович  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація