ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6
УХВАЛА
про закриття провадження у справі
14.11.2007 р. № 9/194
За позовомТовариства з обмеженою відповідальністю «Інститут системних технологій»
доМіністерства фінансів України
про визнання протиправним рішення
Суддя: Кротюк О.В.
Секретар судового засідання: Серпутько Т.С.
Представники:
Від позивача:Столяренко С.М. (довіреність № 7 від 12.11.2007 р.)
Жлутенко С.В. (довіреність № 6 від 20.11.2007 р.)
Від відповідача:Олійник Н.Л. (довіреність № 31-28000-11/59 від 18.08.2006 р.)
Обставини справи:
Позивач звернувся до суду із позовом до Міністерства фінансів України про визнання протиправним рішення відповідача та визнання незаконною процедуру проведення відкритих торгів.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва № 9/194 від 01.11.2007 р. відкрито провадження в адміністративній справі та призначено попереднє засідання на 14.11.2007 р., про що належним чином повідомлено сторін по справі.
Під час підготовчого провадження 14.11.2007 р. представник Відповідача заявив клопотання про закриття провадження у справі, мотивоване тим, що даний спір не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства.
Представник позивача заперечив проти заявленого клопотання.
Відповідно до положень ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень. До адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Інформаційним листом Верховного Суду України від 26.12.05 № 3.2.-2005 висвітлена думка останнього про те, що необхідною та єдиною ознакою суб'єкта владних повноважень є здійснен ня цим суб'єктом владних управлінських функцій, при цьому ці функції повинні здійс нюватися суб'єктом саме у тих правовідносинах, у яких виник спір.
Справою адміністративною юрисдикції може бути переданий на вирішення адмі ністративного суду спір, який виник між: двома (кількома) конкретними суб'єктами сус пільства стосовно їхніх прав та обов'язків у конкретних правових відносинах, у яких хоча б один суб'єкт законодавчо уповноважений владно керувати поведінкою іншого (інших) суб'єктів, а ці суб'єкти зобов'язані виконувати вимоги та приписи владного суб'єкта.
У випадку, якщо суб'єкт (у тому числі орган державної влади, орган місцевого са моврядування, їхня посадова чи службова особа) у спірних правовідносинах не здійс нює вказані владні управлінські функції щодо іншого суб'єкта, який є учасником спору, такий спір не має встановлених нормами КАС України ознак справи ад міністративної юрисдикції, і відповідно, не повинен вирішуватись адміністра тивним судом.
Ст. 2 Господарського кодексу України встановлено, що учасниками відносин у сфері господарювання є суб'єкти господарювання, споживачі, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, наділені господарською компетенцією, а також громадяни, громадські та інші організації, які виступають засновниками суб'єктів господарювання чи здійснюють щодо них організаційно-господарські повноваження на основі відносин власності.
Ч. 3 ст. 3 Господарського кодексу України встановлено, що діяльність негосподарюючих суб'єктів, спрямована на створення і підтримання необхідних матеріально-технічних умов їх функціонування, що здійснюється за участі або без участі суб'єктів господарювання, є господарчим забезпеченням діяльності негосподарюючих суб'єктів.
Законом України «Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти»передбачено, що учасник процедури закупівлі - фізична чи юридична особа (резидент або нерезидент), що підтвердила намір взяти участь у процедурі закупівлі та подає чи подала тендерну пропозицію, замовник - розпорядник державних коштів, який здійснює закупівлю в порядку, визначеному цим Законом, при цьому замовником вважається суб'єкт, тендерний комітет якого проводить процедуру закупівлі та який одночасно укладає з переможцем договір про закупівлю, крім випадків здійснення закупівлі товарів на засадах міжвідомчої координації.
П. 1 ч. 1 ст. 157 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що суд закриває провадження у справі якщо справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Відповідно до ч. 1 ст. 121 Кодексу адміністративного судочинства України за наслідками підготовчого провадження суд постановляє ухвалу про: 1) залишення позовної заяви без розгляду; 2) зупинення провадження у справі; 3) закриття провадження у справі; 4) закінчення підготовчого провадження і призначення справи до судового розгляду.
Оскільки відповідач здійснював закупівлю товарів, тобто виступав замовником у розумінні положень Закону України «Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти», а спір безпосередньо пов'язаний із проведенням відкритих торгів для забезпечення власних потреб, Міністерство фінансів України при проведенні процедури відкритих торгів для придбання товарів для власного використання не здійснювало владних управлінських функцій, тому предмет спору в даній адміністративній справі не є публічно-правовим.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає необхідним задовольнити клопотання відповідача та закрити провадження у справі, так як справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Враховуючи вищезазначене, керуючись п. 1 ч. 1 ст. 157, ст. ст. 121, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
УХВАЛИВ:
1. Закрити провадження в адміністративній справі № 9/194.
2. Попередити Позивача, що повторне звернення з тією самою заявою не допускається.
3. Ухвалу направити сторонам.
Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом п’яти днів з дня її отримання особою, яка оскаржує ухвалу, за правилами, встановленими ст. ст. 185 -187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя О.В. Кротюк